"Tüm Akademisyenlere Kadroları Verilmelidir"

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç; Akademik yeterliliği sağlamış tüm akademisyenlere kadro ve kontenjan sınırlaması olmaksızın kadroları verilmelidir. İfadelerini kullanarak üniversitede 3-4 yıldır akademik kadro bekleyen akademisyenlerin sorunlarının çözülmesini istedi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç; Akademik yeterliliği sağlamış tüm akademisyenlere kadro ve kontenjan sınırlaması olmaksızın kadroları verilmelidir. İfadelerini kullanarak üniversitede 3-4 yıldır akademik kadro bekleyen akademisyenlerin sorunlarının çözülmesini istedi.

Başkan Urgenç açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı.

“21. yüzyılda halen üniversitelerimizde liyakat sorununun çözülemediğini bildiren Urgenç, “Doçentlik ya da profesörlük kadrolarında akademik yeterlilik sağlanmış olması yeterli değil. Oysa üniversitelerimizde ayrım yapılmaksızın herkesin iş güvencesi sağlanmalı, akademisyenler ve çalışanlar yönetimin ya da rektörün inisiyatifine bırakılmamalıdır. Akademik yeterliliği sağlamış tüm akademisyenlere kontenjan sınırlaması olmaksızın kadroları verilmelidir.” dedi.

02 Şub 2024 - 09:04 - Eğitimgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.

19

Erlik - Filiz hanım döneminde, Mazhar bey döneminde ve şimdiki dönemde, birilerinin arkasından atıp tutarak, arkadaşının ayağını kaydırarak bir yere gelenler oldu. Bu tür her dönemin adamları şimdide biryerlerde koltuklarında kuruluyorlar. Maalesef bunlar yine sizin sendikanızın üyesi! bu tipler sizin yanınızdalar! Rektöre atıp tutanlar birazda bu yalan dolan lafları taşıyan arkadaşlarına atıp tutsunlar, bir kerede sebebiyet verenlere laf söylesinler. az samimi olun.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 19:52
16

Anka - Bu gidişle 6 ay sonra TES kendi rektör adaylarını çıkarır, tepeye oynar. Bunlara bu kadar alan açan, yaptıklarından sonra geri viteslere doymayan rektı.ur düşünsün.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 19:28
14

Trübin - rektör yardımcılarından 2'si sizin sendikanızın üyesi. Üstelik birinin ülkücü kimliğini de sağır sultan bile biliyor. senotadaki dekanlarının kayda değer kısmı da sizin üyeniz. Yami bu çıkışlar boş çünkü yönetimin çoğunluğu size. Yönetimdeki sendika üyesi hocalarınız bir zahmet senato da yönetim kurulunda bu konuyu gündeme getirsinler ("eş" dost akraba işi yapacaklarına).

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 19:22
13

Derin Nevü - Derslerine girmeyip bir de ders ücreti alan, odasını koridorunu yeni yetme ergenler gibi kurt resimleriyle dolduran, öğrencisiyle görüşmeyen bir hoca görevden atıldı. Kim sahip çıktı, Türk Eğitim Sen sahip çıktı. 21 ay boyunca kesintisiz olarak kuzey Irak'ta kendi inşaat işleriyle uğraşıp, derse girmiş gibi maaşını, ek dersini alan bir hoca görevden atıldı. Kim sahip çıktı, Türk Eğitim Sen sahip çıktı. Bunun gibi en az on örnek var. Bu kadar haramzadenin savunucusu Türk Eğitim Sen., o haramzadelere kadro verilmedi diye zırlıyor. Yazık sizin vatan sevginize.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 09:26
10

Gökalp - Sayın Nevü'den bir Hocaya!

Türk Eğitim Sen İl Başkanı Tayfur Ürgenç'in muhattabı sayısı 2200'ün üzerindeki şerefli üyeleridir. Militan militan işler diyorsun. Size göre hak savunmak militan işler oluyor. Türk Eğitim Sen üyesi kadro alamaz mı? Doğru ya kadroyu hep mensubiyete göre sınıflandırdınız. Kesin Tayfur Başkan sizin istediğiniz hukuki olmayan bir şeye hayır demiştir. Ondan buradan üfürmüşsünüz. Üniversitede mobing yapılırken nerelerdeydiniz sayın Hocam.

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 02 Şubat 22:57
08

Bireğitimci - Geçen yıl üniversitede herkese soruşturma açılıyordu mobbing yapılıyordu işten atılıyordu bugün üniversiteye çalışanlar rahatça gidip geliyorlar ve 3 yıldır hiç kimseye verilmeyen kadrolar son 6 ay içerisinde herkese verilmeye başlandı herhalde burada sendikanın katkısı unutulmamalıdır.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 02 Şubat 20:55
07

Hasan Hoca. - Türk Eğitim-Sen memur sendikacılığının bu ülkedeki mihenk taşıdır.Tayfur başkanımızda Türkiye'nin merkezindeki üniversitemizin çok daha iyi yerlere gelmesi ,akademisyenlerin hak ettikleri kadroları alması için uzun zamandır mücadele vermektedir.Son bir yılda da verilen mücadelenin sonuçları alınmaya başlamıştır.Bir hocamız yorumunda kadro alanların çoğu sizin sendikanın üyesi diyor bu gayet normal degilmi Türk Eğitim-Sen üniversitede en fazla üyeye sahip olan sendika.

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 02 Şubat 20:52
06

Kara50 - Herkese mobbing yapılırken, diğer sendika itaat ile kolayını bulmuşken Tayfur URGENÇ' dik duruş sergilemistir ve bugün universite de kadrolarin verilmesinde en büyük pay sahibi olan Tayfur URGENÇ'İN hakkını yiyemeyiz. Hilmi vakasını insanlar çabuk unutmuş.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 02 Şubat 20:37
17

Hocam - @Kara50 06 nolu yoruma cevabı: Hilti unutulmaz. Tarihe altın harflerle yazıldı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 19:29
05

Nevüden - Sayın hoca, geçen senelerde herkesin düşündüğü şey bana ne zaman soruşturma açılacak korkusuydu, geçen seneye göre biraz rahatlamışınız sanırım.. Muhattap almıyor yazmışınız, sizler için soruşturma geçirmemeniz için rektörle olan durumların ortaya çıktığını da hatırlamak lazım..

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 02 Şubat 20:33
04

Prof - Üniversite bu kadar iyi yönetiliyordu da neden 2 rektör yardımcısı görevden alındı neden üniversitemizin rektörü Semih Aytekin hakkında soruşturma açıldı neden yok denetçileri üniversitemizden çıkmıyor Sayıştay denetçisinin biri gidiyor biri geliyor eğer Tayfur başkan olmasaydı üniversitede yüzlerce atılacak kişi listesi vardı bugün üniversitemizde huzur var ise bunu tesis eden en önemli unsurlardan birisi Türk eğitim sendir Türk eğitimsine üye olmaktan gurur duyuyorum destek veriyorum ve çevremdeki arkadaşlara da Türk eğitimsine destek vermeye davet ediyorum yalan yanlış yorum yapanlara da itibar etmeyelim değerli arkadaşlar

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 02 Şubat 20:32
15

Anka - @Prof 04 nolu yoruma cevabı: Ehh işte 2 adamını görevden alıp üstüne bir de tepelersen, bu iş sarı öküzün hikayesine döner... Şimdi görev veriler arasından, yönetim rektör benim arkamda durur diyen 1 kişi var mı, yok.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 19:25
03

Kara50 - Tayfur URGENÇ'in verdiği mücadeleyi veren başka biri mi var ? Herkese eşit davranan kapalı kapılar arkasında iş yapmayan, şeffaf şekilde sendikal mücadele veren Nevsehir deki tek sendika, Tayfur URGENÇ bu mücadeleyi verirken diğerleri makam kapmaca oynuyorlar. Bunları göremeyenler bakış açısını güncellesin... Güneş balçıkla sıvanmaz.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 02 Şubat 20:32
02

Akdemisyen - Bundan önceki 3 üniversitede BBG evi gibiydi kimse işe girmek istemiyordu. Herkese soruşturma açılıyordu. Herkes iş ve aş korkusu içerisindeydi. Bugün üniversiteye çalışanlar az da olsa huzurlu gidip geliyor. Ve son bir yıl içerisinde kadro ilanları çıkıyor. Acaba son bir yılda içerinde ne değişti yada Haziran'da rektörün görev süresi mi bitiyor.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 02 Şubat 20:27
01

Nevü'den Bir Hoca - Tayfur bey kadrosu verilmeyen hocaların tek müsebbibi sensin. Yalan, dolan, iftira, ülkücü görüntüsü altında yapılan militan militan işler... Sahi yetkili sendika temsilcisisin ama rektör seninle muhatap olmuyor. Neden diye düşündün mü hiç? Rektörün kadro ve yöneticilik verdiği hocaların çoğunluğu sizin sendikanızın üyesi. Ama senin niyetin üzüm yemek değil. Gerçi suç sende değil. Suç, şubeleşemediği için sana mahkum kalan ülkücü akademisyenlerde.

Yanıtla . 5Beğen . 5Beğenme 02 Şubat 09:18
18

Pekipeki Anladık - @Nevü'den Bir Hoca 01 nolu yoruma cevabı: Yanlış, bunun sebebi iktisat fakültesindeki hocaların kendilerine yapılanlara karşı haklı olarak Ankara da yürüttükleri mücadeledir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 19:32
12

Laedri50 - @Nevü'den Bir Hoca 01 nolu yoruma cevabı: Kişisel menfaat değil de tüm akademisyenlerin çıkarını düşündüğü için sanırım Tayfur Beyin icraatları birilerinin hoşuna gitmemiş. Tayfur Bey verdiğiniz mücadeleden dolayı çok teşekkürler. Nevşehir'e değil ülkeye sendikacılık dersi veriyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 03 Şubat 12:45
11

Bülent - @Nevü'den Bir Hoca 01 nolu yoruma cevabı: Rektör Soruşturma açarak üniversiteden atmaya çalışıyor diye agladığınız günleri unuttunuz herhalde. Bu gün siz rahat rahat ünvan alabiliyor iseniz bu türk eğitim sen sayesindedir. Üniversitenin ve rektörün geçirdiği soruşturmalar sayesinde üniversite düzene girmiştir. YÖK ten müfettiş talep edende yine Türk Eğitim Sen olmuştur.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 03 Şubat 01:58
09

Bir Öğretmen - @Nevü'den Bir Hoca 01 nolu yoruma cevabı: Siz düşündünüz mü rektör niye yetkili sendika ile muhatap olmuyor değilde olamıyor diye... Türk Eğitim Sen yetkili sendika olunca bir çok sorun tek tek çözülmeye başladı bilmem farkında mısınız Bir sendika başkanına karşı olan üslubunda hiç hoş değil ayrıca....

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 02 Şubat 22:26

Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir SAADET Partisinde Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz?