8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Nevşehir Barosu tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Nevşehir Barosu tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

 Adliye Sarayı Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Atilla Seçen, Nevşehir Barosu Başkanı Avukat Mustafa Necmi Öncül, Vali Yardımcısı Nevzat Sinan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir Barosu Kadın Hakları Komisyon Başkanı Avukat Münevver Can, Nevşehir Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri, avukatlar, daire müdürleri, sivil toplum teşkilatının başkan ve yöneticileri ve davetliler katıldı.

Nevşehir Barosu’nun düzenlediği “Toplumda Kadın Olmak” konulu Afiş Tasarım Yarışması’na katılan eserlerin sergi açılışı yapıldı.

Sergi Açılışı, Vali İlhami Aktaş ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi ve akabinde sergi gezildi.

Daha sonra “Toplumda Kadın Olmak” konulu Afiş Tasarım Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali İlhami Aktaş tarafından verildi.  

Konferans Salonu’nda düzenlenen programda; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Vali İlhami Aktaş; “Kadınlarımız, annelerimiz, kızlarımız bizlerin yüzde doksan dokuz Müslüman olan bir ülkede Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in Cennet anaların ayağı altındadır. Kadınların sizlerin üzerinde hakkı vardır gibi sözleriyle aslında dinimize verdiği önemi hayatımıza kadar indirgemesiyle birçok sorunun ortadan kalkacağı, hatta hiç yaşanmayacağı açıktır” dedi.

Vali Aktaş; “Son yıllarda yasal düzenlemelerin yapılması, hükümetimizin başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve çok kıymetli eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin bu konudaki öncülükleriyle, ülkemiz dünyanın birçok ülkesinde olmadığı kadar kadın haklarıyla ilgili, aile kavramıyla ilgili düzenlemeler yapılmış, işyerlerindeki kreşlerden, doğum izinlerinin sürelerinin uzatılmasına kadar kadının çalışma hayatına katılmasını kolaylaştırıcı bir çok yasal alt yapılar hazırlanmış ve uygulanmaya başlamıştır. Yine Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı, kadın hakları ailenin bütünlüğünü sağlaması noktasında, hem öncü çalışmalar hem de zorda, darda kalan kadınlarımıza her türlü devlet imkanı sunulması için düzenleme yapıldığını” söyledi ve “Dünya’nın bir çok ülkesinde Avrupa’da bile olamayan Kadın Sığınma Evleri, destek programları ile sosyal alanda çok büyük atılımlar gerçekleştirilmiştir” dedi.

Konuşmaların ardından Nevşehir Barosu Avukatlarından “Eşitlik İçin Biz de Varız” başlıklı Kamu Spotu gösterimi ile devam etti.

Akabinde; Moderatörlüğünü Nevşehir Barosu Kadın Hakları Komisyon Başkan Yardımcısı Avukat Sema Yurtbilir Yavuz’un yaptığı  “Kadınların Var Olma ve Eşitlik Mücadelesi” konulu Panel; Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Ebru Hanbay Çakır ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülper Gündüz Yassı tarafından verildi. 

8-mart-dunya-kadinlar-gunu-kutlandi-3.jpg?8-mart-dunya-kadinlar-gunu-kutlandi-2.jpg?

08 Mart 2019 Nevşehir- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?