Karapınar’da Sular Durulmuyor

Karapınar Şeyhü'l Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur'an Kursu Dernek Başkanı Ömer Faruk Belada, kursa yaşanan skandal olaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Karapınar Şeyhü'l Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur'an Kursu Dernek Başkanı Ömer Faruk Belada, kursa yaşanan skandal olaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Son günlerde Karapınar'da bulunan Karapınar Şeyhü'l Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur'an Kursu'nda yaşanan olay, Nevşehir gündemine damga vurmuştu. Kursa gece vakti Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş'in baskında bulunarak hafızlar ve hocalar ile girdiği tartışma gündem olmuştu.

CT Haber TV ekranlarında da değerlendirilen konu hakkında Karapınar Şeyhü'l Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur'an Kursu Dernek Başkanı Ömer Faruk Belada bir açıklama yaptı. Belada; kursta yaşananları, kendisine atıldığını söylediği iftiraları, ve asılsız dedikoduları cevaplar nitelikte yaptığı o açıklamada şunları söyledi;

"Karapınar Şeyhü'l Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur'an Kursu'nda yaşananlar, atılan iftiralar, asılsız dedikodular...

KARAPINAR İBRAHİM TANRIKULU KUR’AN KURSUNDA GEÇEN ALTI YILIM

Kendimi tanıtmama gerek yok diye düşünüyorum. 32 yıldır devlet memuru olarak çalışıyorum. Bu zaman zarfında yaptığım bütün hizmetlerimi ibadet aşkıyla yaptım. En çok zevk alarak yaptığım ise 2016’dan bu tarihe kadar kendi doğup büyüdüğüm kasabamda yaptığım görevdir. Buraya gelirken de büyük bir aşkla geldim. Üstelik tenzili rütbeyi göze alarak. Sizin anlayacağınız, aylık en az üç bin lira civarında eksik maaş almayı göze alarak geldim. Karapınar’da hizmet etmek için İmam-Hatiplikten vazgeçip kaloriferci olarak geldim. 2 yıl müstahdemlik yaptıktan sonra 2018 yılında kurulan derneğin başına geçtim. 6 yıldır bu görevi yürüttüm. Zaman zaman farklı düşünen olsa da şu gerçeği ifade etmeliyim; kasabamızın kahir ekseriyeti kursumuza sahip çıktı. Göz yaşartıcı yardımlar yapıldı.

Hepimiz çok iyi biliyor ki, eğer bu kadar büyük müessese yapılmışsa burada görev yapan bütün hocaların çok emeği var. Gene hepimiz çok iyi biliyor ki, bu binalar kasabamızın yaptığı yardımlarla yapılmadı. Dışardan tahminden fazla yardım geldi. Gelen bu yardımların çoğunda bütün hocalarımızın emeği olmakla beraber Fatih Hoca’nın da çok ciddi katkısı vardır.
Olan bunca güzel hizmetlere rağmen olumsuz bakan olmadı mı? Oldu. Fakat biz bu takoz koymak isteyen insanların engellemelerine değil hizmetlere bakmaya çalıştık. Tabir caizse olumsuz sözleri duymazlıktan geldik. Hizmetinden faydalanacağımız hocalarımıza görevler verildi. Zaman geldi görev verilen arkadaşlar geri alınmak durumunda kalındı. Getirirken iyi alınırken kötü…Yönetimdeyken iyiler gidince birilerine iftira atmak, ne İslam’a ne insanlığa sığar.

Tekrar dernek başkanlığına gelecek olursam: Başkanlığım dönemimde erkek kursunun tamamlanmasını yaptık. Yaklaşık 2,5 trilyon borçla aldığımız kursu yüzümüzün akıyla tamamladık. Borcun tamamını 2019 yılında kapattık.
2020 yılında kıraat kursuna başladık pandemi olmasına rağmen 3 milyon 750 bin maliyetle 2021 yılında tamamladık,
2021 yılında kız kurumuzun tadilatını yaptık yaklaşık 2.5 milyona mal oldu.

2022’nin Eylül ayında cami depo ve kalorifer dairesinin yapımına başladık. 2023’ün Eylül ayında tamamlandı. Cami inşaatı için 7 milyon 360 bin, depo için 1 milyon 400 bin, kalorifer dairesi için 125 bin, ödenirken erkek ve kız kursu kaloriferleri için 260 bin TL ödeme yapıldı. Diğer taraftan Nevşehir’deki kursun halısı ve ahşap işleri için 250 bin ödendi. 2023’ün Eylül ayında bütün borçları kapattık. Kasım ayı sonunda hiç bir tarafa borcumuz yoktu. 100 koli bir yumurta borcu var oda aylık ödeniyordu. Kasada/bankada yaklaşık 900 yüz bin nakit, depoda da 35 ton patates var. Dernek başkanlığı yaptığım dönem de yaklaşık 70 civarı tapu işini hallettim. Hepsinin kaydı, küreği mevcuttur.

GAYR-I MENKULLERİMİZ:

Sırasıyla:200 kişiye yakın veresiyecilerle muhatap oldum, derneğin Doğalada 1, Nevşehir merkezde 3 dairesi var.Sanayide bir dükkân var. 60 küsur dönüm tarlamız var.Kuran Kursunun ardında 30, erkek kursumuzun bahçesinde 9200 metre, kız kursumuz, karşısında1900 metre kare arsamız ve 12 lojmanımız var. Ayrıca 2100 metre kare arsamız, çeşitli arsalarda da hissemiz var.

TARLA SATMA OLAYI:

2-3 hisse satıldı çoğunluğu öbür adamların olduğu için Zeki Toy’un dediği gibi bir satışımız olmadı. Teklif ettiğimiz oldu evet abisi encümen üyesi Mehmet Toy’a belki beş yılda 25-30 defa teklif ettik evinin olduğu yerde 190 metre kare yerimiz var bizim hisseye ev, mandıra yaptırmış ona münasip diye düşündük. Yasin Başkanın aracılığıyla Emin Güneşe bir arsa sattık. Onunlada kursun bahçesinde Yusuf Çakıllı’nın yeri vardı orayı aldık. Takas teklif ettik kabul etmediler. Zaten alış satışlar kararla yapılır karar defterinde yazılıdır.

ARABALARA GELİNCE;

İnallılı bir amcamız Broadway getirdi, dökülüyordu sanayiye götürdük çok masraf istediler. Ömer Yiğit tarafından Recai Tuncer’e satıldı. Galerilere soruldu o günkü piyasasına göre satıldı.7 bin veya 7,500 TL idi sanırım. Rahmetli Cemil Güneşin Toros'unu getirdiler. Henüz derneğe geçmeden kayınbiraderi Osman Bulduk geldi eniştemin arabayı ben alayım dedi. Piyasasını sorduk o günkü rayiç üzerinden ona sattık. Rahmetli Kasım Doğanın şahinini aldık. Piyasa değerinin üzerinde Mustafa Türk’e sattık. Rahmetli Yaşar Tepe traktör var dedi oğlu Zekeriya ile geldiler piyasası 40 bin TL dediler, sorduk Zekeriya almak istiyor dedi bize geçmeden 40 bine oğluna geçti. Ömer Tepe Traktörü getirdi biz aldık şartlı verdi sağlık ocağına ve camiye gidiyorum ölene kadar bende dursun dedi tamam dedik aradan 1 ay geçti kızım Damadım Mehmet almak istiyor dedi abimin fiyattan verelim dedi bizde bir şey diyemedik o aldı. 40 bin verdi.

Rahmetlik Şuayip Aslan’ın traktörünü Ahmet Güneş getirdi. Bizde birkaç gün kaldı. Daha sonra derneğe geçmeden oğlu Muttalip almak istedi. 20 bin TL’yi hemen 5 binini de daha sonragetirdi. Durumu bu kadar dedi. Abdullah Ünal şarjlı motor getirdi takas yaptık kursta kullanılıyor. Ağıllı’lı bir adam traktör verdi halen kursta kullanılıyor. Rahmetli Hacı Türkeş’in özürlü aracını verdiler bir miktar para karşılığı Mehmet İnce Hoca efendinin kızına satıldı.

Melek Ablamın (çolak Melek) Ankara/Keçiören’de bir ev bağışladı. Bağış yaparken 80 bin TL yapar dedi. Şifa Soylu 150 bin TL’ye ben alayım dedi. Yasin Başkan 200 yüz, 220 bine satabiliriz dedi. Şifa’ya vermedik. Emlakçıya verdik. Yaklaşık 7 ay bekledi. Teknik bazı sorunlar oldu. Onları halletmeye çalıştık. Derken, 350 bin, 420 bin, 520 verdiler satmadık. Daha sonra 650 bin TL’ye sattık. Alan adam Ankara’da oturan Mardinli birisi. Art niyetli bazılarının dediği gibi adamla hiç bir illiyet bağım yoktur. (Hamza Gültekin)

Adam alırken şart koştu. O da şöyle; alırım lakin satışı rayiç bedelden gösterirseniz dedi. 200 bini bankaya yatırdı. Geri kalanını elden verdi. Aldığımız parayı da o gün müteahhite verdik. Bu tür alış verişte bunlar olabiliyor. Nitekim caminin yerini belediyeden ihale ile 126 bine aldık. Oysa belediye 500 metre kare yeri 1 trilyona, 1 trilyon 150 bine sattı. Hepsi de legal satışlar. Bizim aldığımız yer 1200 metre kare, diğerleri 500 metre kare. Bu arada 120 bin TL’lik arsa bedelini deYasin Başkan ayarladı.

DERNEKLE İLGİLİ YAŞANAN OLAYLARA GELİNCE:

Eylül ayında olağanüstü kurultay oldu ilçe müftüsü Yaşar Zengin, Yasin Güneş, encümen üyeleri, belde başkanı Ramazan Yücel başkan olarak benim devam etmemi istediler. Oysa son yaşananlardan hareketle ben bırakacağımı söylemiştim. Yönetim kurulu üyesi Mehmet Yılmaz, M. Ali Yakupoğlu ve Zeyd Belada’yı da yanıma alarak göreve devam ettim. Görevi alırken de Aralık ayında bırakacağımı söyledim.

Durum böyleyken; 12 Kasım’da Yasin Başkan aradı. “Hocam kasabamızın hatim grubu toplanacak. Kursla ilgili istişare yapmak istiyoruz.” dedi. Bende Konya’da olduğumu ancak 16 Kasım’da gelebileceğimi söyledim.
Dediğim tarihte yani 16 Kasım akşam 8,30’da kursa geldim. Kursa geldim ama gördüğüm manzara karşısında şaşırdım kaldım. Olağanüstü bir halin olduğunu fark ettim. Kursla alakası olmayan yaklaşık 70-80 kişi toplanmış. Her ağızdan bir ses çıkıyor. Sanki kurs yağmalanmış! Oraya toplananlar, hesap sormaya gelmişler. İçeri girdiğim de bağlık çığlık, kimi asıyor, kimi kesiyor; hocayı vuralım diyenler, karar defterini yırtalım diyenler, camiyi niye yaptırdınız, şurayı niye böyle yaptırdınız, gibi bir sürü söz!

Bu yaşananların önceden planlandığı anlaşılıyor. Yusuf Koca benden karar defterini istendi. “Ne yapacaksınız” dedim. Sen misin onu soran! Hemen, “bir şey mi saklıyorsun” gibi abuk sabuk şeyler söylediler. Getirdim bir anda bizlerde üye olalım dediler ve daha önce hazırlanmış oldukları formlar doldurdular. Doldurulan evrakları Abbas Tuncer karar defterine yazdı. Olağanüstü toplantı kararı aldılar. Bende oradaki manzarayı göz önünde bulundurarak imzaladım!

Benden diğer yönetim kurulu üyelerini çağırmamı istediler. Bende “beni çağırdığınız gibi onları da çağırsaydınız ya” dedim. Bunun üzerine gecenin on birinde evlerine gittiler. Yarın imzalatabileceğimi söylememe rağmen maalesef dinlemediler. Belediye Başkanı Yasin Güneş, Durmuş Aydoğdu ve hiçbir vasfı ve özelliği olmayan ama en hırçın davranan Yusuf Koca’yla birlikte birkaç kişi hocaların evine gittiler. Tekrar söylüyorum gecenin saat gece 11 de. Dernek üyesi Zeyd Belada imzalamamış. Belediye Başkan beni çağırdı ben de imzalattım. Bunlarla da yetinmeyerek Mehmet Yılmaz’ın evine gitmişler. Ama o çıkmamış.

Hiç yaşamak istemediğim, hiç kimsenin de yaşamasını istemediğim, son derece yakışıksız, çirkin bu hadiseden sonra yıllarca emek verdiğim, hizmette bulunduğum Kuran Kursundan üzgün bir vaziyette ayrıldım. Gecenin bi yarısı acil olarak kıraat kursunun kilidini değiştirmişler. Bu arada bu yapılanları başkana hiç yakıştıramadım benim bizim ona hiçbir saygısızlığımız olmadı hep iltifat ettik bana oyun kurmuş, bu hizmetlerin karşılığı böyle olmamalı idi zaten hatırı vefayı hep unuttular, nitekim başkanla birkaç gün sonra konuşmamızda (hoş olmayan) yapılanın yanlış olduğunu kendi de söyledi.
Maalesef bu tür baskın olayı birkaç kez daha tekrar etti.

Kasım ayının 28’inde noter aracılığı ile yeni seçilen dernek üyeliğinin iptali, toplantının geçersizliğini dikkate aldıklarını, haksız ve hukuksuz olarak karar alıp dernek defterini zapt ettiklerini, anlatarak dernekler müdürlüğüne verdik. İlk etapta Dernekler Müdürü yapılanın doğru olmadığını söylemesine rağmen, sanırım siyasi baskıdan olacak ki, gayr-ı kanuni işlemin doğruluğunu söylemek durumunda kalmıştır.

Yaşanan bu olaylardan sonra bizde yaşanan bu olayları mahkemeye taşıdık. Siyaset ve bürokrasi derneği incetiyor!12 Aralık’ta iki dernekler müdürlüğünden, bir maliyeden, Acıgöl kaymakamlık yazı işleri müdürü, ilçe dernek sorumlusu ve ilçe müftüsünden oluşan altı kişi sabah saat dokuzdan akşam dörde kadar derneği incelediler. Zoraki de olsa birkaç teknik hatanın haricinde hiçbir şey bulamadılar. Keşke bu olaylar olmadan öncede gelseler yol gösterselerdi. Bana da bazı sorular sordular. Gerekli izahı yaptım. İstemeleri üzerine kendi başkanlığım ve benden önceki döneme ait bütün evrakları getirdim. Önlerine serdim. Zaten her şeyimiz resmidir. Devlet işleyişini bilenler çok iyi anlar. Dernekler her yıl yetkililer tarafından incelenir. Sonradan duydum ki, faturaları getirmemişim! Evrakları vermemişim! Tüm bunlar külliyen yalan. Böyle bir şey olabilir mi, devletin görevlileri bir şey isteyecekte vermeyeceksin! Bunu söyleyen devlet terbiyesi görmeyen, devleti bilmeyen sadist insanlardır.

Yukarıda ifadeye çalıştığım gibi hızlarını alamayan “gece baskın ekibi” ilerleyen süreçte dernek başkanı ve diğer görevli arkadaşların yanlış yönlendirmesiyle kursu bastılar. Bu durum vefasızlığın da ötesinde terbiyesizliktir. Gecenin bir saatinde kıraat kursunu basıp çocukları dışarı attılar! Bu nedir Allah aşkına! Dernek başkanının, kasabanın sulhunu selametini sağlamakla görevli olması Belediye Başkanının! O saatte kurs baskınında ne iş olabilir! Nedir bu öfke ve kin!

Bir encümen üyesinin oğlu kendine yakışır ahlak dışı ithamları dikkat çekicidir.(mahkeme hakkı saklı duruyor herkes insanları kendi gibi biliyor sanırım) Kıraat kursumuzun kaçak olduğunu söylüyorlar. Binamız kaçak değil. Ama resmiyeti tescil edilmedi. Tam resmiyete geçirmek için uğraşıyorduk ki meşum bu hadise yaşandı. 2015 yılından beri (Esentepe’de ve Burada) kıraat okutuluyor ve bunu Yusuf kocada biliyor çünkü iki oğlu buralarda okuyup buraların imkanından faydalandılar gerçi Yusuf koca bir gün gelip bura resmi mi diye sormadı zaten hiç gelmedi. Belediye Başkanı kursa, dört bakanı, sayısız bürokratı gururla getirebildi. 2022 Eylül ayına kadar Belediye Başkanı, sık sık gelip Fatih hocayla vakit geçirdi. 2022 yılında yaklaşık 36 değişik ilden kursa gelip nasıl yapıyorsunuz diye fikir aldılar. Değil Karapınar ve Nevşehir Türkiye’nin gururu oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı kursumuza, Diyanet İşleri Başkanından, Başkan yardımcılarından, genel müdürlere varıncaya kadar gelmeyen kimse kalmadı. Gelmeyen, gelmek istemeyenler ise İl ve ilçe müftülerimizdi. Fatih Hocanın makam odası: Fatih Hoca hiçbir zaman benim için şöyle bir oda yapın diye talepte bulunmadı. Tamamen Ömer Yiğit’le birlikte tasarladık. Orada sayısız misafir ağırladık. Kasabamızın yüz akı oldu. Yasin Başkana gelince: 2022 yılında Yaşar Ödemiş aracılığı ile kursun camisine yapılacak parayı aşağı mahalleye kurs binası ve lojman yaptırdı. Ona neyse dedik lojmandan artan minareden artan para kursa verilecekti beş kuruş gelmedi. Yine 2022 yılında kursumuza Abbas Akbaş, Yusuf Tekin aracılığı ile kursa bağışlanan otobüsü belediyeye geçirdi. (nasıl oldu anlamadık)

Belediyenin parkındaki 500 metre bakır telimiz çalındı dediler. Oysa Menderes Çavuş olmadan önce başka şey söylüyordu. Nerede kullanıldığını bilenler var. Bunu değeri yaklaşık 250 bin TL. bizim kursa ait. Bir emekli imamın kursa para getirdiğini, Ömer Faruk’un almadığı söyleniyor…Külliyen yalan. Böyle bir hadise yaşanmadı. Fatih Hocanın arabası: Arabayı HYPCO petrolden İsmet Er’den taksitle aldı. Fatih hocanın hiçbir şekilde parasal bir işi olmadı. Kendisi parayı temin ederdi ama kendi hiç almazdı. Mesela geçen yıl bir çırpıda yıllık kömürümüzün parasını (600 bin) buldu. Direk kömürcüye ödedik.

Bir kamyon dolusu gıda geldi. O buldu. Bir kamyon temizlik maddesi buldu. Vs. bunları çoğaltmak mümkün. Yusuf Yücel Hoca bu yapılanları hafife alarak kendilerinin de bulabileceğini söylüyor. İnşallah daha fazlasını bulurlar. Kursumuz ve kasabamız adına memnum oluruz. Yıllarca köyümüzün çocukları il dışında kurslara gitti. Bir ara 22 ilden öğrencimiz vardı. Kursumuzda 370-400 öğrencimiz vardı. Köyümüzde okutmadığımız hane sayısı yok denecek kadar az. 350- 400 hafız çıktı. Yapılan binalar göz önünde. Bu bir nöbet değişimidir. Biz bu hale getirdik. İnşallah yeni görev alan arkadaşlar hizmetleri devam ettirirler.

Ama itibar suikastı yaparak değil. Dernek başkanı olacak arkadaşa her şeyi anlatmama, alınıp satılanlar defterde olmasına rağmen doğruları söylemiyor. Sağda solda -kendine yakışır vaziyette- dedi-kodu yapıyor. Arkasında gibi gözükenlerin çok çabuk harcayacaklarını unutmasın. O günün hiç uzak olmadığını biliyorum. Nevşehir'de böyle kurslar yokken sıfırdan başlayıp bu hale getirenleri bi kalemde sildiler ( hem de en yakınında en çok menfaatlenenler) maalesef insan oğlu çok vefasız.

Derneğin incelenmesinden üç hususta cezalık iş olduğunu söylediler. Toplam 20 bin TL ceza kesildi. İtiraz etme hakkım olmasına rağmen meseleyi uzatmamak için hemen ödedim. Hemen ödediğim için 20 bin TL, yerine 15 bin TL ödedim. (15 gün içinde ödediğimden indirim yapıldı 4/1 oranında)Nedir onlar;

I- Karar defterinde çizik ve daksil kullanıldığımdan,
II- Alındı makbuzlarında limit varmış yıllık onu aştığımızdan,
III- Toplantılarda hazirûn ve çağrı listesinin olmadığından, (normalde vardı ama uğraşmak istemedim)

İpe-sapa gelmeyen söylentiler: Oturduğumuz evlerin kirasını, yol parasını dernekten aldığımız. Buna yalan demek bile kelime israfıdır... Oysa Ömer Yiğit’in müdürlük yaptığı dönemde lojmanda oturmamı teklif etti. Dernek başkanı olarak oturma yetkimde vardı ama oturmadım. Ailemin rızası olmamasına, tenzili rütbeyi kabul ederek, öyle ki, para kaybının ödenmesi taahhüdünde bulunmasına rağmen almadım.(her ay yaklaşık 3 bin TL kaybıma rağmen)

Çoğu işlerin takibinde kendi aracımı kullandım. Hiçbir zaman da bunu sorun yapmadım. Bütün bu çalışmalarımı rıza-i bari için yaptım. Kursun aracını Fatih Hoca kullandığı dönemde yakıtını kurstan aldığını söylüyorlar bu da yalan. Dernek başkanı olarak hiçbir zaman böyle bir ödeme yapmadım.

Akrabam Fatih Belada’ ya tarla, ev sattığım söyleniyormuş yalan. Fatih Belada yıllık en az 40-50 bin TL yardım yapıyor. Çalıştırdığı petrolden yakıt alırız çoğu zaman parasını dahi almaz. Bu arada yeni dernek başkanı ve getirilen dernek çalışanının maaşını da merak ediyorum acaba ne kadar. Ocak ayının 15’i itibariyle kursla ilişiğim kesildi. Yaptıklarımızla, yapmadıklarımızla, sevabımızla günahımızla, kursumuzu size bıraktım.

Kasabamızda kursu düşünen çok insan olduğunu 16 Kasım akşamı gördüm. Yeni vazifeyi devralan arkadaşların işi gücü rast gelsin. İnşallah önceki dönemlerde kurduğunuz dernekler gibi olmaz. Büyük bir kin, öfke ve intikam duygusuyla dernek başkanlığı görevini üstlenen Yusuf Koca, maliye bakanlığından geleceklerini söyleyerek üstü kapalı beni tehdit ediyor. Bu iftirasını söylerken de 60 tane usulsüzlük olduğunu ifade ediyor. Veremeyeceğimiz hesabımız yok. Teknik hatamız varsa cezasını çekeriz.

Yaptıklarımın karşılığını Allah’tan bekliyorum. Düzmece işlerle, gece baskınlarıyla, en ufak bir vefa göstermeden gayr-ı ahlaki davranışlarda bulunanları da Allah’a havale ediyorum."

20 Oca 2024 - 00:31 - Yaşamgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.

27

Nâdim Ed-damat... - Bütün bunların tek bir sebebi var Fatih Aydın hocanın bu şehre 1 beden hatta 2,3 beden büyük gelmesidir.Sadece şunu söyleyebilirim daha fetönün f si yokken Zaman gazetesine üye olan kursiyer imamlara yanlış yapıyorsunuz diyerek feraset ve basiret sahibi olduğunu göstermiştir..Ne olursa olsun nankörlük insanoğlunun yaratılışında vardır vefa beklemiyoruz zaten yalan dünyadan..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 17:07
28

Driver.. - @Nâdim Ed-damat... 27 nolu yoruma cevabı: Arkadaşlar galiba damat haklı..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 17:50
23

Has Karapınar Turizm - Bence mali müfettiş marifetiyle kurs dernek ile ilintili herkesin malvarlığı araştırılması gerekiyor. Ayrıca gelirleri ile yaşam standartları araştırılması gerekiyor bence

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 19:08
14

Misafir Hoca - Senin amacın hizmet etmek değilmiş hoca bu hizmetlerinin mükafatını Allah'tan bekleyeceğine insanlar iyi desinler diye yazmışsın bu samimi şekilde islami hizmet eden kimselerin çalışmalarına engel olmaktır.Daha iyi hizmet edecekleri neden engelliyorsun

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 22 Ocak 15:18
19

Öz Karapınar Turizm - @Misafir Hoca 14 nolu yoruma cevabı: Adam anlayana çok şey demiş bakır otobüs lojman minare satışlarda aracılık falan. Bunlar önemli şeyler

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 18:25
15

Has Karapınarli - @Misafir Hoca 14 nolu yoruma cevabı: Saçmalamayın lütfen.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 18:17
13

Karapınarlı - Fatih aydın ın Karapınar dan sürgün gitmesindeki sebep ne onuda açıkla, nevşehir den Karapınar a gittiğin için gidiş geliş yol parası, masasındaki düşüş olan bedeli illegal yollardan nasil aldin onuda anlat, yine fatih hocanın evinin kirasini dernekten niye verdiniz onuda alnlatsana. Peki uzerine devraldığın arazileri de anlat. Yeğenin fatih belada ya el altından sattığın tarlaları da anlat. Fatih aydın in makam odasıninin luks ve konforu anlatda herkes bilsin. Diyeceğine dehil duracağına bak demisler hoca. Faceden yazdıklarına yorum yapanları neden engelliyorsunuz o kadar dürüstlük yapıyorsun bunu sizin dürüstlüğünüz.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 22 Ocak 09:39
24

Karapınarın Evladı - @Karapınarlı 13 nolu yoruma cevabı: Şu an ki dernek yönetimi zorbayla hileyle iftirayla derneği ele geçirdi ve mahkemelik. O kurslar o binalar kimin liderliğinde yapıldığı herkesin malumu. Allah tan korkmaz kuldan utanmazlar hocalarına kumpaslarla milletin emeğine çöküp bide üste çıkmaya çalışıyorlar. Ahiret var!!!

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 19:43
21

Has Karapınarli - @Karapınarlı 13 nolu yoruma cevabı: Fatih aydin hocaefendi ye bir sürü iftiralar atıldı. ama iddia edilen hiç bir şey doğru çıkmadı. Ama ben merak ediyorum bu fitne ve fesadi çıkaran bir yönetici vardı.il dışına niye kaçti gitti. onun hakkında ve bazıları hakkında ki bildiklerimizi yazdirtmayin bana buradan.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 18:31
20

Karapınara Gönül Veren - @Karapınarlı 13 nolu yoruma cevabı: Fatih Aydın Ömer Yiğit in iftiraları sonucunda soruşturma geçirdi diyanet soruşturma yaptı iftiralardan aklandı.. Tabi burda sorulması gereken Ömer Yiğit niye bu iftiraları attı kendisinin bi yarası vardı da onu mu kapatmaya çalıştı.. Bu Ömer niye Elazığ a gitti... Ağzımı açtırmayın!!!

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 22 Ocak 18:28
18

Öz Karapınar Turizm - @Karapınarlı 13 nolu yoruma cevabı: Vay vay da vıy vıyda yı bırak bilgin varsa belgen varsa savcılığa git suç duyurusunda bulun. Boş işleri bırakalım derim

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 18:23
17

Öz Karapınar Turizm - @Karapınarlı 13 nolu yoruma cevabı: Madem biliyorsun elinde bilgi belge var savcılığa git suç duyurusu yap bence

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 18:20
16

Karapınar Müdavimi - @Karapınarlı 13 nolu yoruma cevabı: Yazılan şeylerin hepsi herkesin malumu olan şeyler gizli saklı olan birşey yok tabi burda mesele Yusuf kocaların kendi pisliklerini kapatma gayreti var. Ha ne kadar da kudursanız kumpasçı iftiracı müfterisiniz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 18:18
11

Kabadokya - Kursda dernekte yerli yerinde duruyor

Bu yönetim değişikliği niye bu kadar olay olur ki

Orası kimsenin mülkü değil bir ki Orası stk dır.

Sen orayı şirketin gibi sahiplenirsen böyle olur. Halbuki

bir sene sonrada Yeni birileri gelir. Gayet doğal.

Hizmet etmeden bu kadar şikayet edeceksin niye vardın başına

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 21 Ocak 15:00
22

Karapınarda Bi Dayı - @Kabadokya 11 nolu yoruma cevabı: Madem STK bir dernek başkanı taliplisi bi belediye başkanını gece vakti yanına alıp kursu basıp sabi sübyanlari niye darp eder amaç nedir burda

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 18:35
10

Filinta Kara - Kursu derneği ele geçirmekten amaç nedir ki?

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 23:09
09

Köylü - Kursun iç işlerine karışan bir belediye başkanı kursun paralarını kullanıyor kendisine sorun çıkaran dernek ekibini egale ederek kendine uygun ekip getiriyor vayy be olaylar facia neresinden baksan facia

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 22:11
08

Post Kavgasi - Allah'ın evine camiye siyaseti bulaştıranları insanların aklını ve midesini bulaştıranları esefle kınıyorum. Allah'tan korkun insaların şevkini kırmayın müslümanlığı bu kadar aciz hale düşürmesin lanet olsun post kavgasına

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 21:57
07

Has Karapınarlı - Bir Karapınarlı olarak artık utanıyorum nereye gitsem bu derneği ele geçirme çocukları darp edip kurstan atma işini konuşuyorlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 19:52
06

Yorumcu50 - Nevşehir in tek kursu ülkenin en kaliteli eğitim yuvası üç beş çapulcu yüzünden ne hale gelmiş Rabbim bunlara sebep olanların dünya ve ahirette yüzünü güldürmesin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 19:35
04

Nevşehirlii - Adamlar Kur'an kursunda resmen ne filmler çevirmişler yalan iftira kumpaslarla ümmetin emeğine çökmüşler

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 18:22
03

Karapınarliii - Adamlar onca emeği ele geçirmek için ne kumpaslar kurmuş ne iftiralar atmışlar işin kötü tarafı bide bunlar hoca olacak yazıklar olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 17:45
02

Karapınar Takipçisi - Vay vay vay kursu ele geçirenler ne amaçladıkları belli olmuş sorsan bide Allah rızası derler cart derler curt derler Karapınar bu pislikleri temizlemedikçe orası iflah olmaz artık!!!

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 17:27
01

Kapadokya'da Sevdadir - Birileri yapmak için her şeyini feda eder, birileri de yıkmak için elinden geleni yapar. Nevşehirimizin gurur kaynağı kursumuz, ne hale geldi. Üç beş aydır kursta acayip acayip şeyler oluyor. Müftüler hiç bir şey yapmıyor. İnsan derneği ele geçirmek için niye bu kadar istekli olur. Fedakâr insanlar yapar, menfaatciler sonradan ele geçirir.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 15:32
26

0000000 - @Kapadokya'da Sevdadir 01 nolu yoruma cevabı: Bir şey den haberdar olduğunuzu düşünüyorsunuz ama değilsiniz. Ben o Boş dediğiniz binadaki 8-10 öğrenciden biriyim. Doğrusu o Bina 8 - 10 kişi için boşa Elektrik ve Doğal gaz masrafı oluyor idi. Peki o durumu biz öğrencilere Nasıl yansıttılar biliyor musunuz? O Binaya Belediye başkanı Yasin güneş ve Dernek başkanı Yusuf Koca tarafından baskın olduğu günün Sabahından itibaren, Elektriğimizi kestiler. Kaloriferimizi açmalarını istediğimiz halde açmadılar. Biz Sabahtan akşama kadar soğukta kaldık. Ve aslında sadace o günle olmuş olay değildi. Bu İhtiyar Yusuf Koca Derneği ele geçirdikten sonra bile Ne Elektrik nede Doğal gaz derdimiz bitmiyor idi. Neyse asıl olan konu, O gün Boş bina diye algıladığınız yere baskın atarak gecenin 11'inde bizi hem kurstan atıyorlar sonra istersiniz Hafızlık Kursunda size özel yer ayarladık ilminize devam etmek için diye ithamlarda bulunan Kurs Müdürü Durmuş Aydoğdu daha sonradan bizi o hafızlık kursunada almayarak ortada kalıyoruz. Belediye başkanı Yasin güneş'in gecenin bir saatinde öğrencilerin bulunduğu yerde ne işi var anlamış değilim. Zaten o İhtiyar'dan bahs etmeme bile gerek yok zaten. Olayları bilmeden yorum yapmak sizce nasıl bir Terim'e layıktır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 03:13
25

İşin Aslı - @Kapadokya'da Sevdadir 01 nolu yoruma cevabı: Kimse ,koskoca 4 katlı bir bloğun diğer katta boş yer varken 8-10 öğrenci için.bu bloğun ısıtılması,aydınlatılması ve diğer giderleri neden karşılanıyor diye sormuyor. Buranın her türlü giderleri halktan toplanan yardım ve bağışlarla karşılanıyor.. Bu nu sormak yerine konuyu başka mecralara çekerek işi sulandırmaya çalışıyorlar. Neden hiç kimse orada Allah kelamı öğretiliyor, o Allah kelamında israf etmeyin ayeti duruyorken israf edenlere destek çıkıyor. Allah bu israfı sormayacak mı?

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 22 Ocak 20:39

Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir SAADET Partisinde Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz?
Tüm anketler