Başkan Urgenç'ten Gündem İle İlgili Açıklama

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç gündemle ilgili konularda görüşlerini ifade etti.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç gündemle ilgili konularda görüşlerini ifade etti.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç son günlerde kamuoyunun özellikle eğitimin ve eğitim çalışanlarının gündeminde olan konularla ilgili sendikalarının görüşlerini ifade eden açıklamalarda bulundu.

ÇOCUKLARIMIZI DAĞA ÇIKARMAYA ÇALIŞAN BÖLÜCÜ İHANETİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL ÖĞRETMENLERİMİZ OLMUŞTUR!

Öğretmenlerimiz, yıllarca bölücü katil sürüsü pkk’nın hedefinde oldu.

Neşe Alten, Ali Karaoğlan, Yasemin Tekin, Necmettin Yılmaz, Aybüke Yalçın gibi yüzlerce öğretmenimiz, bölücü ihanet tarafından şehit edildiler.

NEDEN?

Çünkü, emperyalizm ve kuklası işbirlikçi hainler çok iyi biliyordu ki, terörün kökünü ve kaynağını kurutacak en önemli unsur eğitimdir, ÖĞRETMENDİR.

Şehit öğretmenlerimizi minnet ve Fatiha’larla anıyorum, aziz ruhları şad olsun.

Tüm varlıklarıyla güzel ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın iyi yetişmesi için her türlü zorluğu göğüsleyen, milletin aziz varlığıyla yaptıkları protokole dayalı olarak hiçbir taltif, takdir ve karşılık beklentisi olmadan varlığını Türk varlığına adayan bütün öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum.

Varlıkları daim olsun.

@tcmeb

ÖĞRETMEN ATAMALARINDA “MERİ” UYGULAMA, KPSS PUANINA GÖRE YAPILMASIDIR!

Hükümetimizin ortaya koyduğu irade doğrultusunda, 2018’den beri de öğretmen atamaları zaten “meri mevzuata” göre yapılıyor.

@tcmeb , 2018’den beri mülakatlarda KPSS puanı verilmesini sağlayarak öğretmen adaylarının hak kaybına ve gaspına müsaade etmiyor.

Dolayısıyla genç meslektaşlarımızın beklentisi, beş yıldır olduğu gibi önümüzdeki süreçte de KPSS başarısına göre atamalarının yapılmasıdır.

DÜNÜN HAİNLERİNİ BUGÜN KİMSE AKLAMAYA ÇALIŞMASIN…

Türkiye Cumhuriyeti işgalciler, işbirlikçiler ve hainler bertaraf edilerek kuruldu.

Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarından Allah razı olsun.

İhanetin tek bir acısı vardır, o da bu güzel ülkeye kastedilmiş olmasının ızdırabı ve öfkesidir.

İhanet, sadece tarihçilerin değil, başta eğitimciler olmak üzere vatansever her vatandaşın konusudur.

Çocuklarımıza hainlerle mücadelemizin tarihini öğreteceğiz.

Öğreteceğiz ki, aynen atalarının yaptığı gibi, devletimize ve milli varlığımıza kastedenlere ve işbirlikçilerine müsamaha gösterilmeyeceğini yedi düvele unutturmasınlar.

ÖMK KAPALI KAPILAR ARDINDA BEN BİLİRİM ANLAYIŞILA DEĞİL PAYDAŞLARIN GÖRÜŞÜ ALINARAK ÖĞRETMENİN İTİBARINI ARTIRACAK ŞEKİLDE DÜZENLENMELİDİR.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin yaptığı açıklamada "Öğretmen arkadaşlarımızın problemleri, itibarı ve çalışma koşulları açısından da yeterli olduğuna inanmıyorum. İyi bir düzenleme ama eksik” demiş.

Aynen katılıyorum!

Türk Eğitim Sen olarak, sürecin başından beri ÖMK’nın çıkarılmış olmasını meslektaşlarımız bakımından olumlu bir adım ve bir mevzii olarak gördüğümüzü ve fakat kanunun adına yakışır şekilde muhtevasının zenginleştirilmesi gerektiğini ifade ediyoruz.

Nitekim, dört yıldır yaptığımız bir çok çalışma ve girişimin yanı sıra, 20-23 Ocak 2023’te düzenlediğimiz “Öğretmenlik Meslek Kanunu Çalıştayı” ile de öğretmenlerimizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda nasıl bir kanuni düzenleme yapılması gerektiğini ortaya koymuştuk.

Sendika olarak ÖMK’nın yeniden düzenlenmesi sürecinde de her türlü katkıyı vereceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz.

MEB'den beklentimiz de ÖMK ile ilgili yeni süreci, kapalı kapılar arkasında “Ben bilirim” anlayışına saplanmadan, öğretmenlerimiz ve eğitimin paydaşlarıyla şeffaf ve paylaşımcı bir istişare yöntemiyle yürütmesidir.

MEMURLARA KİRA YARDIMI YAPILSIN

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan Hürriyet Gazetesi yayın yönetmeni Ahmet Hakan’a konuşmuş: “ İstanbul, Manhattan'dan pahalı olur mu? Biz İstanbul'da ev bulamadık. Müthiş pahalı. Annemlere yerleştik, onların yanında kalıyoruz.”

MB Başkanının yetiştiremediği kira parasını memur nasıl denkleştirecek?

O halde diyelim o zaman: İstanbul’da annesinin evi olmayan memurlara da KİRA YARDIMI yapılsın!

Olmaz mı?

19 Ara 2023 - 17:19 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.

06

Nev - TES i üniversitendeki sorunları daha aktif dile getirmeye çağırıyorum. Sorunlara karşı susmayın, sorun yok gibi davranıyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Aralık 22:29
04

Avanoslu - Bu kafadan memleket mülteci kampına döndü. iyi uykular.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 21 Aralık 13:15
03

Ahali - Evvela Türküm oğuzlardan bozoktanım.... tutturmuşsunuz andımız akıllanmadınız ... hala anlamadınız dar bir uluscu ırkçı bakış açısıyla ancak emperyalizmin değirmenine su taşırsınız parça parça olursunuz.... İstiklal harbinde kaç farklı memleketten

Osmanlı için harbe katılan insan oldu... Sen dağa taşa kavmini yazarsan Anadoludaki diğer kavimler de kavimciliğe sevk edersin .... Araplara Türkleri hedef gösteriyorlar; Türklere Arapları hedef gösteriyorlar... aradan sıyrılıp kazanan uzun bacaklı ingiliz... BU KAFA "BEN TÜRKÜM FİLİSTİN DİYE DAVAM YOKTUR" ZİHNİYETİNİ İMAL EDEN ZİHNİYETTİR.... faşist devlet ritüellerini kafa yoracağınıza Türklük nasıl oldu da İslam ile anılırken yahudi propagandasına dönüştü onu tefekkür edin...

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 20 Aralık 10:56
09

Ahali - @Ahali 03 nolu yoruma cevabı: Birader cetvelle sınır çizen avrupa batı degil mi... araplarin başına kukla yöneticiyi koymazlar mi... daha dune kadar 28 subati biz yasamadik mi bizim başımızdakiler Erdoğan gelene kadar milletin hangi dersiyle dertlenip vatandaşin sesini dillendirdi... bu kadar kör olmayin hatta köroğlu kör olmayın... sana Arabi kotuletiyor Araba Türkü... akilli olun ... Dogu Turkistan la ilgili git ihh etkinliklerine bak sizin ocak binde birini yapamadi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Aralık 21:28
08

Ahali - @Ahali 03 nolu yoruma cevabı: Velev ki dedigin gibi... bubsenin emperyalizme maşa olmani mesrulastirir mi

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Aralık 21:24
07

Tmm - @Ahali 03 nolu yoruma cevabı: İsrail petrolü ve demir çeliği nereden alıyor diye baktın mı hiç pek muhterem, bizim ülkeden sözde senden benden daha Müslüman birileri gemilerle satıyor olmasın? Bi Google da bak bakalım.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 22 Aralık 08:03
05

5050 - @Ahali 03 nolu yoruma cevabı: 5. Reşad, Osmanlı Padişahı olarak Cihad ilan ettiğinde, İngiliz ve fransızlarla birlik olup, mekkede medinede hicazda ve Filistinde bölgeyi savunan TÜRK askerini arkadan vuranlar, o çok sevdiğin araplardı. Türk düşmanlığını, İslam dini ile süslemeyin! Türkiye ki bölücü kavimci ve komünist terör örgütüne destek verenler düne kadar Arap ülkeleri değil miydi? Irak a Suriye ye çay partisine mi giriyoruz. Dürüst olun laa. Bir kere de Batı Trakya da ki türklerin sorunlarını, camisiz bırakılmalarını dile getirin. Bir kere de çin in doğu Türkistan da yaptıklarını dile getirin. Üzülme uğrayan Türk ise, diliniz tutuluyor. Unutma zülme karşı susan dilsiz şeytandır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Aralık 22:27
01

Avanoslu - Hani andımız , unuttunuz koltuk sevdasına düşünce.Yazık .

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 19 Aralık 19:33
02

Kamu Çalışanı - @Avanoslu 01 nolu yoruma cevabı: Avanoslu kardeşim Türk Eğitim Sen hiçbir şeyi unutmaz... Rahat ol. Bak sen daha adınla bile yorum yapamazken bize koltuk sevdası demişsin ama biz mücadeleden vazgeçmedik. İletişim kurarsanız her safhasını anlatırız. Yüreğiniz yetiyorsa birlikte mücadele ederiz.

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 19 Aralık 21:19

Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir SAADET Partisinde Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz?
Tüm anketler