Nevşehir İl Özel İdarede Petrol İstasyonu İhale Krizi Orada Neler Oluyor ?

Nevşehir İl Özel İdaremize bağlı Nevpetaş A.Ş bünyesinde çalıştırmakta olan 2000 evler tarafından faaliyette olan petrol istasyonu 4. kez ihaleye çıktı.   

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir İl Özel İdaremize bağlı Nevpetaş A.Ş bünyesinde çalıştırmakta olan 2000 evler tarafından faaliyette olan petrol istasyonu 4. kez ihaleye çıktı.   

Yaklaşık 4 aydır kapalı olan ve çalışmayan atıl durumda yatan Petrol İstasyonu her ne hikmetse kimi zaman müracaat yokluğunda kimi zaman ise rekabet şartlarının oluşmaması nedeniyle ihale iptal edildi. 

BU İHALEDE AMAÇLANAN NEDİR ?

Geçtiğimiz günlerde yeni ihale yapılan Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından yeniden ihalesi yapılan Petrol İstasyonunu  kiralanmasına yönelik yapılan ihaleyi Adanalı bir firma almıştı.   

CT Haber olarak edindiğimiz bilgilere göre ; İhale yapılıp (PEŞİN) 2 milyon 35 bin TL + KDV’ye 28 Aralıkta bir şirket tarafından alınmasına rağmen kamu yararı nedeniyle ihalenin iptal edildiğini öğrendik. 

CT Haber olarak şimdi Nevşehir İl Özel İdaresi yetkililerine soruyoruz. 

* Bir Petrol istasyonu ihalesini 4 kez yapılıp 2 kez iptal edilmesinin arkasındaki gerçek nedir ? Yoksa her ihalede petrol istasyonun değerini düşürülmeye mi çalışıyor ? İhale şartnameleri yoksa değişiklik mi yapılacak o mu amaçlanıyor ?

* Nevşehir İl Özel İdaresinde ihale yapıp iptal etmek bir gelenek haline mi geldi ?

* 2000 evler yol güzergahında bulunan Petrol İstasyonunu ihalesini belli bir kişinin alması

isteniliyor da o almadığı için mi ihale iptal ediliyor ?

* Kamu yararı olmadığından ihale iptal eden Nevşehir İl Özel İdare Genel Sekreterliğinin yaklaşık yeni bir ihale açılana kadar yaklaşık 8-10 aydır kapalı duran petrol ofisinin zararı kamu yararı mıdır ?

* Devletin güvenilir bir kurumu olan Nevşehir İl Özel İdare Genel Sekreterliğinin

* İhaleyi alan firmanın zararı tanzim etmek için firmaca dava açılması halinde çıkacak bir tazminatın Nevşehirli vatandaşlarının cebinden mi çıkacak ?

*  ihaleleri durmadan iptal etmesi yeniden ihaleye katılacak olan şirketlerin bu kuruma karşı güvenilirliğin azalmasına neden olmuyor mu ? 

CT Haber olarak bu hususun takipçisi olduğumuzu bilinmesini istiyoruz. Şimdilik sadece soruyoruz ve açıklama bekliyoruz. İlerleyen günlerde bu husus hakkında daha ayrıntılı bir haber yapıp gerçekleri tüm kamuoyu ile paylaşacağız. 

45093830-1906573026318926-236174852833148928-n.jpg?

12 Ocak 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Gülşehirli - Bu ihalede nerden çıktı kardeşim,? İl özel idaresi yıllarca petrolü çalıştırdı ve kar etti, ne gerek vardı özele vermeye? Yoksa birilerine peşkeş çekilmeye mi çalışılıyor?

Yanıtla . 2Beğen 13 Ocak 00:51

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?