Kızılay 150. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

NEVŞEHİR(MHA) Türk Kızılay’ı 150. Kuruluş yıldönümünü kutluyor. Nevşehir’de düzenlenen kutlama programına Kızılay Genel Başkan Vekili ve çok sayıda protokol mensubunun yanı sıra, siyasetçi ve sivil toplum kuruluşu başkanı ve üyeleri de katıldılar.

Haber albümü için resme tıklayın

NEVŞEHİR(MHA) Türk Kızılay’ı 150. Kuruluş yıldönümünü kutluyor. Nevşehir’de düzenlenen kutlama programına Kızılay Genel Başkan Vekili ve çok sayıda protokol mensubunun yanı sıra, siyasetçi ve sivil toplum kuruluşu başkanı ve üyeleri de katıldılar.

Kızılay Nevşehir Şube Başkanlığınca düzenlenen programa Kızılay Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç’un yanı sıra, Genel Sekreter Hüseyin Can, genel merkez yönetim kurulu üyesi Ercan Tan, Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek ve yönetim kurulu üyeleri, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, İl Jandarma Alay Komutanı Yüksel Yiğit, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, MHP İl Başkanı İlhan Kaya, MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Filiz Kılıç, İYİ Parti İl Başkanı Tuncay Karataş, Nevşehir esnaf odaları birlik başkanı Mehmet Pınarbaşı, Başkan Vekili Cengiz Taşhan, Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hüsamettin Ellialtı, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Dr. Fatih Yakut, Tarım Orman İl Müdürü Okan Yılmaz, KYK İl Müdürü Mehmet Sürücü, GÖR-BİR Başkanı Erol Mutlu’da katıldılar.

kizilay-kutlama-2.jpg?

kizilay-kutlama-8.jpg?kizilay-kutlama-7.jpg?

kizilay-kutlama-5.jpg?

kizilay-kutlama-3.jpg?

Civelek, “Nevşehirli yardımsever ve duyguludur”

Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek kutlama programında yaptığı konuşmasında Nevşehir halkının yardımsever ve duygulu olduğunu vurgu yaptı.

Göreve geldikleri günden bu yana önemli çalışmalara imza attıklarını kaydeden Civelek, “Ülkemizin iyilik çınarı Kızılay’ımızın 150. Kuruluş yıldönümünde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Nevşehirli yardımsever ve duyguludur. Tıpkı 81 milyon vatan evladı gibi. Sizler adına Kızılay Genel Başkanımıza söz verdik. Hayır yarışında ön öne çıkacağız dedik. Bu yolda bizimle olduğunuzu her zaman görmek istiyorum. Kızılay Nevşehir Şube başkanlığı yönetimine geleli iki ay gibi kısa bir süre oldu. Gençlik kollarımızı ve kadın kollarımızı kurduk. 1000’e yakın ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdık” dedi.

kizilay-kutlama-9.jpg?

kizilay-kutlama-9.jpg?

Can, “Kızılay nesilden nesillere yaşatılacak”

Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can konuşmasının büyük bir bölümünde Kızılay’ın tarihçesinden bahsetti.

Can, “150 yıldır bu iyilik gemisinin neferleri olarak sizlerin misafiriyiz. Bundan sonra da nice 150 yıllara nesilden nesillere yaşatılacak bir harekettir. Kızılay olarak ana ilkemiz insanlara yardım ulaştırmaktır. Zaman zaman insanların git derdini Marko Paşa’ya anlat dediği, Marko Paşaların kurduğu bu güzide kuruluşun bir neferi olmaktan gurur duyuyorum. Abdülhamit’in sahip çıktığı bir kuruluştur Kızılay. Birçoğunuzun gönüllülük esasına dayalı olarak bu kuruluşun içerisinde bulunmanızda bizler için ayrı bir mutluluk vesilesi” diye konuştu.

kizilay-kutlama-10.jpg?

Genel Başkan Vekili Turunç, “Nevşehir halkını yürekten kutluyorum”

Kızılay Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç, “Kızılay ile alakalı hepinizin farklı ama güzel düşüncelere sahip olduğunuzu düşünüyorum. Türkiye’de üç il kalmıştı gitmediğimiz. Bu kadar güzel bir şehre neden gelmediğimi sorguladım kendi kendime. Burada iki ayda iyilik hareketimizi çok iyi bir yere getiren Kızılay Şube Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yürekten kutluyorum Nevşehir halkını. Biraz önce Sayın Başkanımızın anlattıklarını dinlediğimde Kızılay’ın Nevşehir’de ne denli yer edindiğinin farkına vardık. Şube başkanımıza ve ona destek olan herkese genel merkezimiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından kutlama programında Kızılay Nevşehir Şubesine katkıda bulunanlara ve programa katılan genel merkez yöneticilerine plaket takdimi yapıldı.

kizilay-kutlama-11.jpg?

18 Aralık 2018 Nevşehir- Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?