Türk Eğitim Sen Kadın Üyeleri Kahvaltıda Buluştu

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi, Kadın Komisyon Başkanlığı tarafından 04.11.2018 Pazar Günü sendika binasında toplantı salonunda, kadın üyelerle kahvaltı etkinliği düzenlenerek  istişare toplantısı yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi, Kadın Komisyon Başkanlığı tarafından 04.11.2018 Pazar Günü sendika binasında toplantı salonunda, kadın üyelerle kahvaltı etkinliği düzenlenerek  istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda TES. Nevşehir Kadın komisyon başkanı Ayşegül BAKİ bir yıl boyunca kadın komisyonu tarafından yapılan faaliyetleri anlatarak; yeni üyelerin TÜRK EĞİTİM SEN ailesine katılmalarını sağlamak için her bir üyeden gereken desteği vermelerini istedi.

 Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler! Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır” Sözünü hatırlattı. Bu kapsamda öğretmenlerin özverili, daha huzurlu bir ortamda çalışmaları, haklarının iyileştirilmesi yönünde sendikanın yaptığı çalışmalar özetlendi. Sendika tarafından alınan Serbest kıyafet eylem kararı, Mesai saatleri dışındaki angarya görevleri yerine getirmeme eylem kararı, Tam gün eğitim yapan okullarda öğle arası nöbet tutmama eylem kararı, Öğrencilerin özel servis veya Taşımalı Eğitim kapsamında taşıma servisi ile geldikleri okullarda nöbetçi öğretmenlere servislerle ilgili angarya görevleri yerine getirmeme eylem kararı, Haftada birden fazla nöbet görevi verilen üyelerimizin ilk nöbetten sonraki nöbet görevlerini yerine getirmeme eylem kararları okunarak; sendikamızın eylem kararı ve dilekçe örneklerimizin detaylarına tesnevsehir.org sitesinden ulaşabilecekleri söylendi.

 Milli ve manevi değerlerimizin önemine vurgu yapılarak; Türk Eğitim-Sen’in, 8 Ekim 2013 tarihinde Öğrenci Andının kaldırılması nedeniyle açtığı davada Danıştay’ın son noktayı koyduğunu belirten Baki, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milliyetçiliği ile ilgili “ Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türk Halkına Türk Milleti denir (1930), Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, İstanbullu, Trakyalı ve Makedonyalı hep bir soyun evlatları ve hep aynı cevherin damarlarıdır. (1932)” Cümlelerini hatırlattı. Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapan, Mustafa Kemal Atatürk’ün idealist öğretmenleri olarak Andımızın okullarda yeniden okutulmasının bir gereklilik olduğunu ve Türk Eğitim Sen olarak bu mücadeleyi sonunda kadar sürdüreceklerini belirtti. Andımız bütün üyelerimizin katılımıyla coşkuyla okundu. Üyelerin yoğun talibi üzerine ayda bir kere sendika binamızda bu türden etkinliklerde buluşma kararı alındı.

 

 

07 Kasım 2018 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?