TES'li Eğitimciler Cumhuriyetin 100.Yılını Kutladı

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi Nevşehir Valiliği Atatürk Anıtı önünde Cumhuriyetin 100.yılnı coşku ile kutladı.

+11
Haber albümü için resme tıklayın

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi Nevşehir Valiliği Atatürk Anıtı önünde Cumhuriyetin 100.yılnı coşku ile kutladı. Katılımcılara ve vatandaşlara Türk Bayrağı hediye eden sendika yöneticileri, cadde de Türk bayrağı ve Cumhuriyet bildirisi dağıttılar. Atatürk Anıtına “Cumhuriyet 100. Yaşında Bayramımız Kutlu Olsun.” Çelengi sundular. Marşlar ve bayraklar eşliğinde İstiklal Marşının her bir kıtasını bir öğretmen okuyarak coşku dolu dakikalar yaşandı. Şube başkan yardımcısı Abdullah çamcı tüm katılımcılara hep bir ağızdan Andımızı okuttu. Gençliğe Hitabeye tüm eğitimciler eşlik etti.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç yaptığı basın açıklamasında şu ifadelerle vatandaşların bayramını kutladı.

#TürkiyeCumhuriyeti100Yaşında

Cumhuriyet 100 yaşında ad günün kutlu olsun Güzel Ülkem.

Ya İstiklal Ya Ölüm parolası ile başlayan Millî Mücadele; dışarıda emperyalizme, içeride müstemlekeci hainlere karşı, başlayan özgürlük ve istiklal mücadelemizin demokratik yaşamla taçlandığı son Türk devletinin tescilidir.

100 yıl önce Türk vatanı iç ve dış hainler tarafından zapt edilmiş, hasta adamın mirasını paylaşmak için ölmesini bekleyenler, Türk Milletinin bağrından çıkan ölümsüz Türk'ü; Bozkurt'u hesaba katmamışlardı. Yüzyıllardır Türk Milletinin beklediği Lider, Türk Milletine Önder oldu.

Yıkılmış, dökülmüş, tahrip edilmiş vatan topraklarında harap ve bitap düşmüş halka millet olduğunu öğretti. Türklük ateşini Anadolu topraklarında yaktı. Unutulmaya yüz tutmuş Vatan mefhumunu hatırlattı. Milleti top yekûn taarruza inandırdı. Yoksul ve yorgun düşmüş halkı kurtuluşa inandırdı.

Mustafa Kemal ne mi yaptı? "Vatanı hem emperyalizmden hem de siyasi müstevlilerden kurtararak halka padişahın değil Allah'ın kulu olduklarını öğretti. Türk olduklarını hatırlattı."

29 Ekim 1923 Türk Milletinin dünyaya Ne Mutlu Türk'üm Diyene! haykırışıdır. Mazlum milletlerin umududur. Yeni Türk devletinin adının konduğu gündür. Türkiye Cumhuriyeti yeni ve son devletimizin adı olmuştur.

Dün Conkbayırı’nda Kocatepe'de bugün terörle mücadelede toprağı vatan kılanlar, coğrafyayı yurt yapanlar Cumhuriyeti kuranlar emin olsunlar ki biz var oldukça Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır. Devleti Ebet Müddet anlayışıyla Son Türk devletimize sahip çıkacağız.

Yastığımız mezar taşı, yorganımız kar olsun. Biz bu yoldan dönersek namus bize ar olsun.

Yaşasın Cumhuriyet!

Yaşasın Türk Milleti!

Aziz milletimizin azim ve cesaretle, kutlu bir mücadeleyle inşa ettiği Cumhuriyetimizin 100.yılına büyük eşsiz bir gurur ve heyecanla kavuştuk.

Türk milletinin en güzide ve en muazzam eseri olan Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında.

Kutlu olsun!

Devletimiz, milli egemenliğimiz, milli irademiz, milli bekamız daim olsun!

Türkiye Cumhuriyeti ülküsü; adanmışların, irade gösterenlerin ve inançla harekete geçenlerin şuuru ve muazzam mücadelesiyle yükselmiş, kurtarıcı ve kurucu iradenin hür, müstakil, tam bağımsız ve millet egemenliğine dayanan bir devlet yönetimi anlayışıyla kurumsallaşmış, milli egemenliğin ve milli bekanın üzerinde hiçbir otoriteyi tanımadığının tüm cihana gösterildiği bir duruşla perçinlenmiş ve bugünlere gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti; mazlum milletlere emsal olan muhteşem bir mücadelenin zafer tacıdır.

Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin yüksek şuurunun, engin iradesinin, kutlu kudretinin şeref nişanesidir.

Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin 20. Yüzyıla mührünü vurduğu Türk Mucizesi’dir.

TÜRK EĞİTİMCİLERİ OLARAK;

Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, ilmin, fennin ve aklın ışığında, demokratik bir izanla daha büyük bir azimle, daha içten bir kararlılıkla ikinci yüzyıla taşıma görev ve sorumluluğunu üstlenecek, milli bekamız için yılmadan mücadele edecek, harici ve dâhili tüm tehdit unsurlarını bertaraf edecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi miras bırakan Başöğretmenimizin

izinden, kahraman ecdadımızın emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha da güçlendirme

azminden geri durmayacağız.

Cumhuriyetimizi inşa eden kurtarıcı ve kurucu irade ile, Anayasamızda anlamını bulan temel değerler ile ve milli irade ile husumeti olan, cumhuriyetimizin birleştirici ve bütünleştirici gücüne bölücülük ve nifak tohumları ekerek zarar vermeye çalışan köhne zihniyetin emellerini dün olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız.

Tarih şahit olsun ki; naçiz vücutlarımız bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye

Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Cumhuriyetimizi kuran aziz ecdadımız emin olsun ki; onu yükseltecek ve yaşatacak olan ve 21. asrı “Türk Yüzyılı” kılacak olan bizleriz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, fikir ve yol arkadaşlarını, Türk

istiklali ve istikbali için muazzam bir mücadele veren şühedayı rahmet ve minnetle yâd

ediyoruz.

28 Eki 2023 - 10:45 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir SAADET Partisinde Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz?
Tüm anketler