NTSO'dan Dükkan İhale Duyurusu

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, kendi mülkiyetinde ait olan Kapucubaşı Mahallesi'ndeki dükkanı ihale usulüyle kiraya vereceğini açıkladı.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, kendi mülkiyetinde ait olan Kapucubaşı Mahallesi'ndeki dükkanı ihale usulüyle kiraya vereceğini açıkladı.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamada; 

1- İdarenin;

a)Adı : NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI

b)Adresi : Millet Caddesi No:69 Nevşehir

c)Telefon numarası :03842131036

d)Faks numarası :03842132385

2-İHALENİN KONUSU :

Mülkiyeti İdareye ait Nevşehir İli, Merkez İlçesi, Kapucubaşı Mahallesi, Millet Caddesi No:71 Nevşehir adresinde yer alan 300m2 bodrum, 300 m2 zemin kat ve 200 m2 asma kat alana sahip her biri 800m2 dükkanın kapalı zarf teklif ve açık artırma ile kiraya verilmesi iş bu şartnamenin konusunu oluşturmaktadır.

30 Ekim 2023 Pazartesi günü Saat 15:00’da Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek olan kira ihalesi ile yukarıda bahsi geçen taşınmaz muhammen bedel üzerinden ayrı ayrı ihale edilecektir.

3-İHALENİN KAPSAMI :

İhalenin kapsamı, mülkiyeti İdareye ait taşınmazların kiraya verilmesidir.

4-İHALE USULU :

İdare iş bu ihaleyi yapıp yapmamakta serbest olduğu gibi verilen teklifler neticesinde ilgili komisyonların kararına uyup uymamakta da serbesttir. İhale kapalı zarf usulü ile gerçekleştirilecek olup, devamında açık arttırma usulü ile devam edilecektir. İhale 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’na tabi değildir.

5-KİRA MUHAMMEN BEDELİ

Nevşehir İli, Merkez İlçesi, Kapucubaşı Mahallesi, Millet Caddesi No:71/5 Nevşehir adresinde yer alan ve yaklaşık 800m2 alana sahip 25.000TL/ay (net) muhammen bedelle ihale edilecektir.

6-KİRA SÜRESİ ile İHALE ve KİRA TEMİNATLARI :

İhale edilecek taşınmazların kira süresi asgari 3 yıldır ve talebe göre 5 yıl yapılabilir. Ancak kira süresini idare kendisi belirler. İhale kapalı zarf – açık artırma usulü ile yapılacaktır. İhaleye katılacak istekliler 1 aylık muhammen bedel tutarında geçici teminatı İdareye ihale saatinden önce teslim etmek zorundadırlar. İhaleyi kazanan istekli 5 iş günü içerisinde kira sözleşmesini imzalamak ve teminatı ibraz etmek zorundadır. Aksi taktirde geçici teminat İdareye irat kaydedilir.

İhaleye katılacak isteklilerin vergi mükellefi olmaları ve kiralananı kullanacakları sektörü ve faaliyeti yazılı olarak taahhüt etmeleri gerekmektedir.

7-İSTEKLİLERİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ:

İstekliler ihale saatinden önce kapalı zarf içindeki tekliflerini Genel Sekreterliğe teslim ederek, vergi mükellefi olduklarını, şirketlerde ise şirketi temsil ve ilzama yetkili olduklarını tevsik edici evrakları ile beyan etmeleri gerekmektedir.

Kira ücreti aylık olarak idarenin belirlediği sürede ve belirlediği bankaya aylık, net ve peşin olarak ödenektir. Kira başlangıç tarihinden itibaren Gelir Stopaj Vergisi kiracı tarafından ödenecek olup, ödendiğine dair evraklar istenildiğinde kiracı tarafından idareye teslim edilmek zorundadır. Emlak Vergisi haricindeki bütün vergi resim harçlar kiracıya ait olacaktır.

Elektrik, su, doğalgaz vb. abonelikleri ve bunların masrafları kiracıya ait olacaktır. Kiralananda yapılacak tadilatlarda mutlak surette idareden onay alınacak ve masrafları kiracı tarafından karşılanacaktır. Kiracı yapacağı tadilatın ayrıntılarını idare ile paylaşmak kaydıyla İdarinin takdirine bağlı olmak üzere 1 yıl süre ile kira ödemeyecektir. 1 yılın sonunda kiracı, sözleşmede düzenlenen oranda kira bedelinin artırılması ile kirayı ödemeye başlayacaktır. Artış oranı bir önceki yılın aynı ayına göre üfe + tüfe/2 oranında olup, idare bu oranı kiracının lehine olarak yeniden belirleyebilir.

Kiracı, kiraladığı taşınmazın 1 ( bir ) yıllık net kira bedeli kadar süresiz kesin teminat mektubunu veya DBS’yi sözleşme imza tarihine kadar idareye ibraz etmek zorundadır. Kiracının kira sözleşmesi ile belirlenen tarihlerde kira bedelini ödememesi halinde kalan aylar da muacceliyet kazanarak tüm ayların kira bedeli teminatın paraya çevrilmesi sureti ile tahsil olunur. Kiracı her yıl belirlenen kira bedeline göre teminatını tamamlar.

8-İDARENİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

İdare kiralanan dükkanları mevcut hali ile isteklilere teslim etmekle yükümlüdür. Dükkanların içinde yapılacak olan tadilatlar İdarenin bilgisi ve onayı doğrultusunda istekli tarafından yapılacaktır. İdarenin onayı olmadan herhangi bir tadilat yapılması mümkün değildir.

9-GENEL HÜKÜMLER:

İhale sonucunda istekli ile imzalanacak olan kira sözleşmesinde özel hükümler idare tarafından belirlenecektir.

İş bu Özel ve İdari Şartname 10 (on) maddeden ibarettir.

NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI

3

18 Eki 2023 - 13:24 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir SAADET Partisinde Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz?
Tüm anketler