Son Dakika Nevşehir Haberleri

FETÖ'cüler Gibi Nevşehir'de Çakma Hesaplar Fitne ve Fesat Saçıyorlar

Nevşehir’de son zamanlarda ve genelde seçim zamanları sahneye çıkan, sahte sosyal medya hesapları rahatsızlık oluşturmaya başladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Nevşehir’de son zamanlarda ve genelde seçim zamanları sahneye çıkan, sahte sosyal medya hesapları rahatsızlık oluşturmaya başladı.

Rant ve çıkarları doğrultusunda paylaşım yaptığı düşünülen, kim olduğu belli olmadığı gibi çıkar hesapları yapan sayfaların veya kişisel sahte hesapların yönetildiği, belli kişi veya zümreler olmak üzere hedeflerin önceden belirlendiği kamuoyu tarafından ifade ediliyordu.

'Biliyorlarmış Ama Saklamışlar'

Şikayet merci olmasına ve gerekli yaptırımların adli makamlarca uygulanabilmesine karşın, yolsuzlukları ortaya çıkartmaya çalıştıklarını ve bunu Nevşehir halkı için yaptıklarını ortaya atan sahte hesapların kullanıcıları, niçin adli mercilerle sözde gerçek olduğunu ifade ettikleri bu bilgi ve belgeleri paylaşmıyor ve niçin sahte hesapların ardından karalama kampanyaları sürdürüyor merak konusu oldu. Özellikle belli gurup ve kuruluşları hedef alan paylaşımların ön planda olduğu bu sahte hesapların zaman zaman ortaya attığı bir diğer iddia ise, yolsuzluklara dair önemli bilgi ve belgelerin kendilerinde bulunması. Bu iddiaya rağmen, bilgileri bu güne kadar saklamaları, adli makamlarca paylaşmamaları vatandaşta varlığı iddia edilen bu belgeleri ne amaçla ellerinde tuttuğu ise soru işaretleri oluştururken, Nevşehir içerisinde de bir bilgi kirliliğine sebep oldu.

'Seçimin Silahı Sosyal Medya'

Özellikle seçim sürecinde mantar gibi türediği görülen sahte hesapların, parti ve kişilere yönelik saldırılarda ve yönlendirme çabasında bulunduğu gözlemlenirken, halkımızın özgürce vereceği kararlara sahte bilgilerle müdahale etmeyi, kafalarda karışıklığa sebep olmayı amaçlayan bu hesaplar, kişisel hak ve hürriyetlerin daha ötesinde, insanların hayatlarına müdahale ederken, bazen istenmedik sonuçlar da doğurabiliyor.

'Vatandaşın Duygularını Sömürüyorlar' Sonra hesaplarını sessizce kapatıp gidiyorlar. Nevşehir Emniyet Müdürlüğünü bu olaylara da müdahale ederek Güvenli Şehir Nevşehir parolası ile gerekli işlemlerin yapılmasını kamuadına talep ediyoruz.

Nevşehir Lobi derken şimdi birde Nevşehir kulis türedi. Özellikle AK Parti'ye FETÖ Liderinin talimatını kendisine şiar edilmiş gibi aba altından sopa gösteren bu hesaplara maddi veya manevi kim destek oluyorsa, kim YANLI bilgi veriyorsa gereğini yapmaları için NEVŞEHİR'DE SAVCILARIMIZ başta olmak üzere tüm yekilileri göreve davet ediyoruz.

BU KENT İÇİN GERÇEK KİMLİKLERİ İLE SÖYLEYENLERE LAFIMIZ YOK

O Kadar yazıp çizdikten sonra Nevşehir'de herkesi birbirinden şüphelenmesine sebep olan bu hesaplar sessizce kapatıp gidiyorlar. Nevşehir Lobi yazdı çizdi tam kim olduğu öğrenildi. Sessizce hesabını kapattıgitti Peki ne yaptırım uygulandı. O kadar kişiye Lobi diyenler insanlardan helallik istediler mi ?

Nevşehir halkı için hizmet ettiklerini iddia eden ve bu amaçla paylaşım yaptıklarını öne süren sahte hesapların kullanıcıları, vatandaşın savunucusu olduğu iddiası ile yine halkımızın duygu ve düşüncelerini sömürmeye devam ediyor. Bununla birlikte kişisel hak ve hürriyetleri zedeleyecek, sahte ve asılsız ifadelerle belli şahıslara veya zümrelere saldırılarda bulunuyor. Bu kapsamda emniyet güçlerinin de gerekli olduğunda inceleme yaptığı ve sonuçlarının hapis cezasına kadar gidebileceği paylaşımlara halkımızın temkinle yaklaşması gerekiyor.

İşte son günlerde herkesin herkesi suçlamasını sebep olan hesap ;

08 Ağustos 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?