Nevşehir'in Bir Bir Eriyen Beldeleri Ne Olacak ?

Hükümetin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getireceği yasa tasarısıyla Nevşehir’in Bütünşehir olması bekleniyor. Lütfen Beldelerimizi karanlığa gömmesinler.

Büyütmek için resme tıklayın

Hükümetin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getireceği yasa tasarısıyla Nevşehir’in Bütünşehir olması bekleniyor. Lütfen Beldelerimizi karanlığa gömmesinler.

CT Haber İnternet Gazetesi Olarak Yine Önemli Bir Konuya Parmak Basmak İstedik.

Kimsenin Aklına Dahi Getirmek İstemedikleri Konuları Araştırarak Şehrimizde Yaşananları Gün Yüzüne Çıkarıyoruz

Göre, Ortahisar, Göreme ve Uçhisar Belde Belediyeleri Kapatılacak mı? Göre , Ortahisar, Göreme ve Uçhisar Belde Belediyeleri’nin Akıbeti Ne Olacak?

Bu Dört Belde Alarm Veriyor!

Küçük ama şirin mi sirin Beldelerimiz olan Göre , Ortahisar, Göreme ve Uçhisar Beldeleri köy olmak istemiyor!

Yöre halkı Göre , Ortahisar, Göreme ve Uçhisar beldelerine ilçe statüsü verilmesini istiyorlar.

2019’da Bütünşehir yasası çıkacak. Yasa MHP tarafından uzatılmış olarak 2019 kadar ertelenmişti seçimden önce. Konu şudur ki Göre , Ortahisar, Göreme ve Uçhisar Belediyeleri kapatılacak ve bu beldeler köy statüsüne geçirilecek.

Ama; Bu beldelerin Nevşehir’in ilçeleri olması konusunda herhangi bir girişimde bulunulmuyor. Madem öyleyse bu beldelerin ikisinin de nüfusu 2.000'in üzerinde olup, bu beldelerin köy statüsüne geçirileceğini düşünen halk yaşananlara sıcak bakmıyor.

Kapadokya Bölgemizin en gözde mekanlarının bulunduğu beldeler köy olursa bunun vebalini kim verecek ?

Bu Beldelerin İlçe statüsüne geçirilmesi gerekmekte olup, bu konuyu da gene Nevşehir sevdalısı, şehrin, ilçelerin, köylerin, beldelerin sesi, gözü, kulağı olan,www.cthaber.com İnternet Medyası olarak gündeme getirmeniz lazımdır diye düşündük.

Kapadokya sevdalısı olan Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Nevşehir’in gönül elçileri Ankarada görev yapanlar konu ile ilgili olarak elinden gelen desteği vereceğinden hiç şüphemiz yoktur. Allahın izniyle bu beldeleri köy statüsüne değil de ilçe statüsü olarak güzel Kapadokya Bölgemize kazandırmasını talep ediyoruz.

Siyasiler, Seçilmişler “Bu sese kulak verin: 'Bu 4 Belde İlçe olmak istiyor'

Nevşehir, Türkiye Cumhuriyeti’nin vilayeti.Göre , Ortahisar, Göreme ve Uçhisar Beldeleriise Türkiye Cumhuriyeti’nin ilçe statüsündeilçe olmak isteyen dört nahiyelerinden biri. Şu anda belde olanGöreli , Ortahisarlı, Göremeli ve Uçhisarlıvatandaşlar Nevşehir’in Bütünşehir olması halinde çevrelerindeki köyler ile birlikte ilçe olmak istediklerini bir çok kere bizlere söylediler.

Hükümetin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getireceği yasa tasarısıyla Nevşehir’in Bütünşehir olması bekleniyor. Lütfen Beldelerimizi karanlığa gömmesinler. Bunun üzerinde durulmasını istiyoruz. Hükümetimizden de bu konuda destek bekliyoruz. Bize yardım eli uzatsınlar” diyen yöre halkı yatırımların gelmesi için bu dört beldenin bir araya gelerek beklide birleşerek ilçe olması gerekiyor.

Nevşehir’de yayın yapan ve Nevşehir’in menfaatlerini savunan bir medya ajansı olarak yetkililere sesleniyoruz. “Bu İki Beldeyi Kaderine Terk Etmeyin”

Göre , Ortahisar, Göreme ve Uçhisar Belde halkı,her çeşit hizmet için Nevşehi’e gidiyorlar. Zaten geneli yaşlı insanlar. Çünkü istihdam olmadığı için gençler de köylerinden kent merkezine ve başka illere göç etmek zorunda kaldılar. Onların durumları da iç açıcı değil, kendi topraklarına dönmek istiyorlar. Bu dört belde İlçe olduğu takdirde hem Nevşehir’in, hem de bu dört beldenin hızlı bir yükselişe geçeceğine inanıyoruz.

Her seçimde başta Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde iktidar partisine oy veren Nevşehir, ilçe, belde ve köyler siz siyasilere fazlası ile görevini yaptı. Ne olur siz siyasetçilerin, seçilmişlerin bu değerli insanların yanında olmanız lazım diye düşünüyoruz. Görüyoruz ki ne Nevşehir’in, ne ilçelerinin, ne beldelerimizin yanında kimse yok. Öküz öldü ortaklık bozuldu. Kısacası (Seçim bitti, ilgide bitti) Kimse kusura bakmasında önce birilik beraberlik olunması şart yoksa böyle zor hem de çok zor.

CT Haber Merkezi olarak son olarak : “Kentimizin siyasi ve bürokraside yetkili görevlilerinin bir an önce bu konuda yardımcı olmasını istirham ediyoruz. Herkes göç ediyor, göçün önlenmesi noktasında önemli bir adım olacağına inanıyoruz. Bu soruna bir an önce bir çare bulmanız gerekiyor.”

Tabii bazı konu ve gelişmelerde noksanımız veya fazlamız olabilir oda bizim hatamız değil. Hata siyasiler, seçilmişler,Nevşehir halkını çantada keklik görenlerin ve Nevşehir’i yöneten idareciler tarafından bilgilendirilmediğimizden kaynaklanmış olabilir. Kusurumuz varsa af ola. Hatalarımız varsa siz düzeltin sayın idareciler...

13 Eylül 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Sevban - Can bey size katılmıyorum. Oralar köy değil merkeze bağlı mahalle olacak 100 bin nüfuslu şehir mi olur. 2 bin nüfuslu belediye mi olur. Hizmet merkezileşirse israf azalır diye düşünüyorum. Büyük şehir kanunu ile milyonlar yönetiliyor. Temennim odur ki merkeziyetçi bir idare ve LİYAKATLİ bir başkanla hizmet yerinden yönetimle israfın önü alınır ve şehrimize katkı sağlar diye düşünüyorum. Saygılarımla

Yanıtla . 0Beğen 13 Eylül 14:01

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?