Kent Konseyi’nin, Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Nevşehir Kent Konseyi 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Nevşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen’in de katıldığı Olağan Genel kurul, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve sonrasında İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir Kent Konseyi 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı, NevşehirBelediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.Nevşehir Belediye BaşkanıAtilla Seçen’in de katıldığı Olağan Genel kurul, Cumhuriyetimizin kurucusuMustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için saygı duruşu vesonrasında İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

12. Olağan Genel Kurul toplantısının açılışında konuşan Nevşehir KentKonseyi Başkanı Mustafa Özdemir, Kent Konseyi’nin ülkemizin de tarafolduğu uluslararası antlaşmalar çerçevesinde oluşturularak görev alanlarınınbelirlendiğini söyledi.

Nevşehir Kent Konseyi Başkanı Özdemir, Kent Konseyinin kent hayatında, kent vizyonunun ve hemşerilikbilincinin geliştirilerek yaygınlaştırılması, kentin hak ve hukukununkorunması, kent planlanması, sürdürülebilir kalkınma düzeyine ulaşma, çevreyekarşı duyarlılığının artırılması, sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhununartırılmasının yanı sıra, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, kentve yaşam kalitesini geliştiren bir toplu girişim, yerel demokratikleşme vekalkınma projesi olduğunu söyledi.

Nevşehir Kent Konseyi 12. Olağan Genel Kurul toplantısında daha sonraKent Konseyi’nin Gençlik Meclisi ve Kadın Meclisi olarak 2018 yılındakiçalışmalar anlatıldı.

İstişarelerle Ortak Akılı Ortaya Koymaya Çalışıyoruz

NevşehirKent Konseyi üyelerininistek ve dileklerini ifade etmelerinin ardından konuşan Nevşehir BelediyeBaşkanı Atilla Seçen, Nevşehir Belediyesi olarak istişare ve ortak akıldeğerlerine önem veren bir mekanizmayı ortaya koymaya özel bir önem verdikleriniifade etti. Kent Konseyi’nin şehrin çatı katında bulunan en önemli oluşumolarak ele aldığını vurgulayan Belediye Başkanı Atilla Seçen, kısa süreçteortaya konulan çalışmaları konsey üyeleri ile paylaştı. Seçen “ 2 aylık birsüreç içerisinde halkımızla ve sivil toplum teşkilatlarının yöneticileriyleistişareler yaparak ortak akılı ortaya koyan bir mekanizmayı ön plandatutmaya özel bir önem veriyorum. Şehrimizde öncelikli olarak acil olarakyapılası gereken çalışmaları toparlamaya ekip arkadaşlarımızla birlikte devamettiriyoruz.” dedi.

11 Temmuz 2018 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?