Nevşehir'de Seçimin Enleri Kimler ? Son Varan 5

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kabulü üzerine alınan erken seçim kararı sonrası geçen iki aylık zamanda Nevşehir’de neler yaşandı, kimler neler yaptı, takipçilerimizin yorumları ve bizlerin gözlemi ile işte

Büyütmek için resme tıklayın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kabulü üzerine alınan erken seçim kararı sonrası geçen iki aylık zamanda Nevşehir’de neler yaşandı, kimler neler yaptı, takipçilerimizin yorumları ve bizlerin gözlemi ile işte

Nevşehir’de Seçimin Enleri… VARAN - 5

EN BÜYÜK FİYASKO /Murat Göktürk

Nevşehirlilerin uzun yıllardır meydanlar da gördüğü, twitterdaki Nevşehirli sosyal medya fenomenlerince arkasından “pasif ,etkisiz” gibi sıfatlarla konuştuğu fakat yan yana yada yüz yüze geldiklerinde “padişahım çok yaşa” diye seslendiği Murat Göktürk bilindiği üzere 2 dönem AK Parti’de milletvekilliği yaptıktan sonra, daha kongresini 3-4 ay önce yapmış olmasına rağmen 24 Haziran gibi hayati önem taşıyan bir seçimde hiç çalışmalarda yer almaması gözlerden kaçmadı. Malum süreçte aday adayı dahi olmayan görev verilirse aday olurum beklentisinde olan sonra adaylar netleşene kadar geçen sürede “Ankara’da sessiz sakin bekleyen” hatta Hasan Ünver’in vekil olması için çalıştığı koşturduğu belirtilen Göktürk en başta da kendisini kandırdı. Netice de 21 Mayıs’ta açıklanan listede adı yoktu. Peki adı nerde idi İl Özel İdare’de kardeşinin geçmeye çalışması ile adı gündeme geldi. CT Haber olarak bunu haber yaptık diye bize küsen kızanlar AK Parti vekillerini arayarak partimiz için İl Özel İdarede daha verimli çalışırım telefonları ediyordu. İl Özel İdaresi olmaması halinde kardeşinin Ürgüp Belediyesine adaylığı ile milletvekili sonrası uğraşacağı konuşuluyor. En son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geldiği gün meydanlarda görülen Göktürk’ün şimdilerde nerelerde olduğunu ve şuan nerede ne yapıyor bilinmiyor. Kendisinden haber alınamıyor.

EN İNCE / Semasi Yücel

Nevşehir CHP Merkez İlçe Başkanı olarak iki seçim ile tekrar tekrar seçilen Semasi Yücel.. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin tüm çalışmalarını Nevşehir’de ince ince yürüten isimlerin başında geliyor. Nevşehir CHP mitinginde İnce’nin Nevşehir’e gelmesinde tutunda tüm çalışmalarında baş aktör Yücel’di. Nevşehir’de 25 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Nevşehir’de CHP’den fazla oy alması halinde Semasi Yücel’in ince ince çalıştığını n göstergesi olacak.

EN TURİZMCİ / Hüseyin Sevindik

Nevşehir İYİ Parti 3. sıra milletvekili adayı olan Kapadokya hakkında bir çok araştırma ve argümanı olan Hüseyin Sevindik adaylar içinde en turizmci isim. Kapadokya bölgesinde turizm olarak ne yapılması gerektiğini milletvekili seçilerek yapamayacak görünse de azmi, seçim boyunca aldığı notları ile gerek Ürgüp’te gerekse Nevşehir’de ilerde kullanacak gibi görünüyor. Sevindik’in Ürgüp’de çıkacak oylara göre başarısı da belli olacak.

EN SOSYAL OY AK/ Edip Avşar

Nevşehir AK Parti’de önce İl Başkanı mı olacak denildi ancak sürpriz bir şekilde Merkez İlçe Başkanı olan Edip Avşar 24 Haziran seçimlerinde sosyal medyada paylaşımları ile kent merkezinde özellikle AK Parti içinde konuşulan “Nevşehir Lobi”’den daha çok trend topik oldu. Twiter ve facebook üzerinden Cumhur İttifakı dışındaki her kesime sallayan Avşar adeta en sosyal oy alan AK Parti oldu Avşar’ın dışındaki Lobi ise bu seçimde Paranoyak oldu.

EN APOLETLİ DANIŞMAN/Furkan Şahin

Nevşehir AK Parti’de birde danışmalar var tabi onları unutmak olmaz. AK Parti Nevşehir’de danışmanlar içinde hataları ve çalışması ile en apoletli danışman Furkan Şahin’di. Seçim çalışmalarında çektiği resimleri sosyal medyaya ve haber merkezlerine sıkıntısız aktaran danışman Şahin seçimi olumlu yönden çektiği ve paylaştıkları ile yeni olmasına rağmen işini layıkıyla yapandı. 25 Haziran sonrası apoleti sökülür mü ? yoksa rütbesi artar mı bunu tabiî ki zaman gösterecek !

EN KIDEMLİ / Mustafa Ceviz

24 Haziran seçimleri öncesi en kıdemli başkanlarından biriydi Mustafa Ceviz. MHP Merkez İlçe Başkanı olan Ceviz, seçim çalışmalarında sahadan çok karargahtan strateji üreten bir komutan gibiydi. MHP İl binasında MHP İl Başkanı İlhan Kaya’nın yokluğunu hiç aratmadan gelen gideni ağırladı. Bir takım çevrelerce MHP 1. sıra adayı Varol için sahalara çıkmadı denilse de , böyle bir olayın dedikodu dışında gözle görünür bir olgusu olmadı.

EN TORPİLLİ / Fatih Mehmet Şahin

Nevşehir’de milletvekili adayları içinde ithal adaylar, yerli milli hatta cumhur adayı bile vardı ancak en torpilli aday ise İYİ Parti Nevşehir Milletvekili adayı Fatih Mehmet Şahin’di. Torpilli oluşu ise eski MHP’li milletvekili Seyfi Şahin’in yeğeni olup İYİ Parti Genel Merkezinde adeta tepeden inen ve aslında Süleyman Kurt’un geleceği yere kurulan Teknokrat aday olarak ta anılan Şahin’in teknolojiyi kullanarak son paylaşımı ise çok farklı idi. Şahin “Padişahlık mı bu?Evlat Bilal'in gezilerinde de en üst Mülki Amirler karşılama yapıyormuş... Örnek: Nevşehir. ÇOK AYIP demek o kadar hafif kalıyor ki.

NEREYE GİDİYORUZ? Bazı samimi olup da Erdoğan'a oy verecekler arkadaşlar! Lütfen bir de bunu düşünün!” demesiydi.

EN ÇOK DOLU/ Sait Yüksel

15 Temmuz sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin duruşu ile takdir toplaması sonrası 24 Haziranlarda Cumhur İttifakı kurulması ve seçimlere öyle gidilmesi en çok etkilenen MHP Adayı Sait Yüksel’di. Cumhur İttifakı olmasa seçimde eleştirilerinin en serti yapacağı her konuşmasında ortaya çıkan Yüksel’in içinin en çok dolu olan aday olduğu gözlemlendi.

EN CUMHUR İTTİFAKCI ADAY/ Mehmet Varol

24 Haziran seçimlerinde MHP Milletvekili adaylarında en çok Cumhur ittifakını konuşan anlatan adaydı Mehmet Varol. Belki de AK Parti milletvekillerinden daha çok seçmene Cumhur İttifakı köy, köy, kent , kent anlattı. Zorlandığı anlar oldu ama geçtiğimiz seçimde sanayide masaya vura vura durumunu anlatan tornacı esnafını ikna ettiği gibi kibarca herkese İttifakı anlattı. Nevşehir’de bir çok seçmenin dile getirdiği konu ise , keşke de AK Parti 3. sıra adayı Mehmet Varol olsa da rahat rahat oy versek dediler.

23 Haziran 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?