Nissaradan sonra Şimdide Pforzheim mı Yıkılacak ?

Nevşehir’de yanlış hesaplar birer birer bağdattan dönüyor !

Haber albümü için resme tıklayın

Nevşehir’de yanlış hesaplar birer birer bağdattan dönüyor !

Nevşehir’de hangi işlemi elimize alsak elimizde bir ucu kalıyor. Birçok Güçlü İş Adamı ve Siyasetçilerin belkide iş merkezleri bulunduğu NİSSARA AVM’nin hemen yanındaki yükselen binanın yıkım kararı sonrası Kayseri 2. İdare Mahkemesi yine Nevşehir ilinde dostluk park olarak bilinen yere yürütmenin durdurulması kararı verdi.

PEKİ NE ŞİMDİ NE OLACAK !

Kayseri 2. İdare Mahkemesinin 05.12.2017 tarihli 2017/1386 Esas sayılı İLAMI İLE Nevşehir Belediyesi tarafından Esentepe Mahallesi’ndeki Pforzheim(Dostluk) Parkı içinde yapımına başlanan Sosyal Tesisin hakkında yıkılması açılan davaya yapılan yerin planlanan şekilde olmadığı bu nedenle imar planlarına aykırı yapılan yerin YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASINA KARAR VERİLDİ.

Kayseri 2. İdare Mahkemesinin 05.12.2017 tarihli 2017/1386 Esas sayılı ilamısonrası yürütmesi durdurulan Dostluk parkı içindeki işletmenin akıbeti şimdi ne olacak ?

Peki Nevşehir’de Nissara AVM otel binasının kaçak olduğu gerekçesi ile yıkım kararı verilmesi sonrası hiç ses çıkarmayan hatta bir basın açıklaması yapamayan Nevşehir Belediyesinden tüm yetkililer sessizliğe devam mı edecek.

Kentin yönetiminden sorumlu kişilerin hatalarını kabul etmek yerine sadece susmak ile mi yetinecekler. Nevşehir Belediyesine ait dükkanların satışına hiç ses etmeyenler bu durumu da görmezden mi gelecek !

Nevşehirli bir vatandaşın yapmış olduğu şikayet sonucunda Kayseri 2. İdare Mahkemesinin 05.12.2017 tarihli 2017/1386 Esas sayılı ilamı ile alınan karar sonrası ne olacak ! Nevşehir Belediyesi bu konuda nasıl bir açıklama yapacak !

Bakalım kentin gelişmesi için vatandaşların oyları ile seçilen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver nasıl bir yol izleyecek bu karar karşısında ne yapacak. Yine haberlerimizi kaldırma yolunu mu izleyecek !

YOKSA CT Haber sahibi ve ekibini gerekli mercilere mi şikayet edecek ! Bizler değil bu kentte yaşayanlar Sayın başkandan bir açıklamada bekliyor....

Nevşehir ilinde faaliyet gösteren başta AK Parti olmak üzere diğer siyasi partiler bu konu hakkında ne düşünüyorlar !

Bizler basın olarak bu kararların takipçisi olacağız. Yoksa birileri bu kararları bir kılıf uydurarak ya da sumen altı yaparlar. Bu filmin sonunun nasıl biteceğini merakla bekliyoruz.

12 Ocak 2018 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?