Girişimciler Turizm için Teşvik Bekliyor

Kapadokya bölgesinin önemli gezi merkezlerinden biri olmasına karşın, geçmiş yıllarda etkin bir tanıtımın yapılamayışı nedeniyle bölge turizminde istediği noktaya gelemeyen Çat beldesi, köklü tarihi değerlerinin yanı sıra eşsiz güzellikteki peribacaları ile de görenleri şaşkına çeviriyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Kapadokya bölgesinin önemli gezi merkezlerinden biri olmasına karşın, geçmişyıllarda etkin bir tanıtımın yapılamayışı nedeniyle bölge turizminde istediğinoktaya gelemeyen Çat beldesi, köklü tarihi değerlerinin yanı sıra eşsizgüzellikteki peribacaları ile de görenleri şaşkına çeviriyor. Beldedeki Çat veFırın Asma Vadilerinde bulunan kayalara oyulu güvercinlikleri ile bu alandaetkin bir misyon üstlenen Çat beldesi, bölgenin çeşitlendirilmiş turizmaktiviteleri için önemli potansiyel oluşturuyor.

Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, Kapadokya'nın gizemli güzelliklerinibarındıran Çat beldesinin, maddi sıkıntılar nedeniyle tanıtımda sıkıntılaryaşandığını, iç ve dış turizmde gereken ilgiyi göremediğini bildirdi. Kaya kiliselerive şapelleri ile değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan Çat beldesindebulunan, 11.5 kilometre uzunluğa sahip Çat ve Fırın Asma Vadilerininziyaretçilere oldukça farklı güzellikler sergilediğini belirten Duru, adeta birressamın elinden çıkmış tabloyu andıran bu vadilerin etkili bir tanıtım ilebölgeye olan ilgiyi artıracağına inandığını ifade etti.

Duru, "Kapadokyabölgesinde oldukça değişik bir gezi alanı olarak da değerlendirilebilecek Çatbeldesinde bu güne kadar maddi imkanlara bağlı olarak tanıtım yapılamadı.Belediye imkanlarının oldukça yetersiz oluşu nedeniyle bizler bu yönde etkiliadımları atamadık. Eşsiz doğal güzelliklerimiz, vadilerimiz ile manzara turizmimeraklılarının aradığı tüm değerlere sahip olunmasının yanı sıra, ilk çağın güvercinlerinintoplu yaşam alanlarından birine de sahip olan beldemiz yerli ve yabancıturistler için ideal bir gezi merkezi konumunda. Bu konuda ilgililerden destekbekliyoruz" diye konuştu.

31 Ağustos 2018 - Turizm


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?