İyi Tarım Uygulamalarında Entegre Mücadele Konulu Eğitim Düzenlendi

Nevşehir’de organik ve iyi tarımın yaygınlaştırılması amacıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde, İl ve İlçe Müdürlüğünde iyi tarım uygulamaları konusunda görevli personele İyi tarım uygulamalarında entegre mücadele konusunda eğitim verildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir’de organik ve iyitarımın yaygınlaştırılması amacıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde,İl ve İlçe Müdürlüğünde iyi tarım uygulamaları konusunda görevli personele İyitarım uygulamalarında entegre mücadele konusunda eğitim verildi.

Nevşehir Hacıbektaş VeliÜniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Biyosistem Mühendisliği BölümüÖğretim Üyesi Doç. Dr. Oktay Erdoğan tarafından görevli teknik personellerine"Kuru Fasulye ve Çerezlik Kabakta Hastalık ve Zararlılarla MücadeleYöntemleri, Organik Tarımda Hastalık ve Zararlı yönetimi ve İyi TarımUygulamalarının Gereklilikleri" konusunda bilgiler aktarıldı.

Nevşehir Gıda Tarım veHayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, "İyi tarım uygulamalarında entegremücadele konusunda düzenlenen eğitim ile insan sağlığına, çevreye zararvermeyen, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalıtarımsal üretim sistemlerinin ilimizde yaygınlaştırılmasıhedeflenmektedir" dedi.

Yapılan eğitim sonrasında eğitime katılanpersonellere iyi tarım uygulamaları birimi katılım belgesi ve kimlik belgeleriverildi.

13 Mart 2018 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?