Nevşehir’in Yeni Öğretmen Evi Binasının Daha Şimdiden Suyu Çıktı

Nevşehir’de 30 milyon lira harcandığı belirtilen Öğretmenevi neden açılmıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir’de 30 milyon lira harcandığı belirtilen Öğretmenevi neden açılmıyor.

Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından 2015 Yatırım Programı Kapsamına alınan ve Avanos yolu üzerinde Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin hemen arkasında yer alan 14 katlı yeni öğretmenevinin ne zaman faaliyete geçeceği belirsizliğini koruyor.

210 yatak kapasiteli 5 yıldızlı otel kalitesinde bir konaklama ve sosyal aktivite mekanı olarak hizmet vermesi planlanan Nevşehir Öğretmenevinin daha altyapısı, doğalgaz, elektrik , su , yol hatta imar ruhsatı bile yok.

Ayrıca Öğretmen evinin yapıldığı yer de DSİ görüşüne göre hiçbir sorun görünmemesine rağmen 30 bin liralık yatırımın altından su fışkırıyor. Öğretmen evinin binasının konumlandığı yerin sonra değiştirildiği belirtiliyor.

Menfezinin tam karşısına hangi akıllı bu öğretmen evinin dikti. Öğretmen evinin yeri daha proje aşamasındaki iken değiştirildi mi ? Proje aşamasında öğretmen evinin hemen üzerinde olan tepenin üzerinde sontaj ve yer etütü çalışması yapıldı mı ? Eğer yapıldı ise sonrasında kim tarafından bu yer değiştirildi.

Öğretmen evi yapıldığı yerin tam karşısında menfez olması nedeniyle oradan gelen suların çaresine neden bakılmıyor ? Menfez neden kaldırılmıyor. Yada binanın etrafına basit bir drenaj sistemleriyle yüzey suyu girişimler ile uzaklaştırılabilecekken neden bu sistemler kurulmuyor.

30 milyon liraya yapılmış olan spor ve fitnes salonu, lokal, mağazalar, restaurant, sauna, Türk hamamı ve 1000 kişilik çok amaçlı salon da yer alacak. Öğretmen evi toplam inşaat alanı14 bin 500 m2 Bodrum+zemin+asma+10 normal kat +çatı katı Toplam 104 odası var. 80 Oda + 16 Suit Oda +8 Engelli odası olacak YENİ ÖĞRETMEN EVİ çürümeye mi terk edilecek ?

Nevşehir’deki yetkilileri devletin milyonlar harcadığını bu yatırıma neden ses çıkarmıyorlar ?

11 Mayıs 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?