NEVÜ Eski Rektörü Filiz Kılıç'ın Çalışma Odasını Kapısı Kim Neden Kırdırdı ?

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi, şehrin ve ülkenin gündeminden düşmemeye devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi, şehrin ve ülkenin gündeminden düşmemeye devam ediyor.

Yerel ve Ulusal basına her fırsatta demeç verenbazı öğretim üyelerinin üniversiteden gittiği hatta gitme girişiminde oldukları haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında.

Üniversite kaynaklarından haber sitemize gönderilen bir mektubu da aynen yayınlıyoruz.

İşte Haber sitemize gelen o yazı ; 8 yıl bu şehre hizmet eden yoktan bir üniversite kuran hemşerimiz kurucu rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç’a yapılanlar revamıdır !

Rektör Kılıç görev süresi sona erdikten sonra memleketine hoca olarak hizmet edebilmek için Gazi Üniversitesindeki kadrosunu Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine almış, Türk Dili Edebiyatı bölümünde prof olarak üniversitesine, şehrine ve bilim dünyasına hizmet etmeye devam etmiştir. Daha doğrusu devam etmeye çalışmaktadır.

Ancak Üniversitenin yeni rektörü Prof. Mazhar Bağlı ve Bağlı’nın atadığı idareciler Prof. Dr. Filiz Kılıç’a mobing uygulamışlar, canından bezdirmişler ve en son olarakta kendisi odasından yokken odasının kilidi kırdırılarak bütün özel eşyaları , kitapları, evrakları ve bilgisayarı toplanarak küçük izbe bir odaya almışlardır.

Üniversite idaresi bundan sonra ne yapacak Filiz Kılıç’ı kendi kurduğu üniversiteye mi sokmayacaklar. Soruşturmalarla , mobinglerle canından mı bezdirecekler amaçları nedir ?

Üniversitenin yapımında her taşında emeği olan Filiz Kılıç’ı lanet olsun diye buralardan kaçırmaya mı çalışacaklar. 8 yıldır görev yaptığı üniversitede bir bayan rektörü odasının kapı kilidinin kırılarak talan edilerek boşaldığı bir üniversitede herkesin can güvenliği tehlikededir.

Kim neye güvenecektir. Başta öğrenciler , hocalar ve memurların can ve mal güvenliği nasıl sağlanacak.

Sayın Nevşehir milletvekilleri, Sayın Nevşehir valisi ve diğer ilgililer bu meseleye el atınız ! Üniversite üzerine kaplayan korku bulutları dağıtılmalıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu olağan üstü durumlar için çıkarılan OHAL yasasını üniversite yönetiminin şahsi çıkarları için kullanılmamasına şantaj ve korkutma vasıtası yaptırılmamasına izin verilmemelidir. Yaptıkları iddia edilen usulsüzlükleri örtmede perde görevi gördürülmesine engel olmalıdır.

Şimdi bu yazılar ışığında Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğüne soruyoruz bu konu hakkında açıklama yapacakmısınız ? Kim ne açıklama yapmak isterse CT Haber Merkezinin herkesime eşit mesafede olduğunu buradan deklare ediyoruz.

İşte o Mektup ve Kapının fotoğrafı

12 Nisan 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Ötükenli Yazar - Filiz kılıçıda sütten çıkmış ak kaşık gibi bi haber yapmanızdan ziyade bakıyorum da geldiğinden beri üniversitemize yeni bir soluk katan RektörMazhar Bağlıyı hedef almışsınız meyve veren ağaç taş***ır, ve haber sitenizin tarafsız olduğuna inanmıyorum.

Yanıtla . 1Beğen 12 Nisan 08:30
04

Daha iyi bilen - neden yayın***mıyor yazdığım

Yanıtla . 1Beğen 12 Nisan 08:30
03

Bir bilen - Ey Nevşehirli siyasiler, ey sendikalar bu duruma daha ne kadar seyirci kalacaksınız. Bu binin biri bile değil. Korkmayın. Korkanlar zalimlerdendir.

Yanıtla . 0Beğen 12 Nisan 08:30
02

Daha iyi bilen - Filiz Kılıç ve yanındakilerde üniversitede az tozu dumana katmadı. yani bir zalim gitti yerine başka zalim geldi. işin özeti bu. şimdi aman bekleyenler sütbeyaz olsa bari...

Yanıtla . 1Beğen 12 Nisan 08:30
01

nev nev - Üniversitelerini nevşehirliler mercek altına alsınlar.

Yanıtla . 0Beğen 12 Nisan 08:30

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?