Nevşehir'de AK Parti Neden Tulum Çıkaramadı !

24 Haziran seçimleri sonucu Nevşehir´de analiz edilmeye başlandı.

Büyütmek için resme tıklayın

24 Haziran seçimleri sonucu Nevşehirde analiz edilmeye başlandı. Her seçim sonrası tulum çıkaran Nevşehir AK Parti bu seçimde tulum çıkaramadı. 24 Haziran seçimleri sonrası 2 AK Parti 1 CHP Nevşehir'i TBMM milletvekili olarak temsil edecek. 7 Haziran seçimlerinde tulum çıkaramayan AK Parti daha sonra 1 Kasım seçimlerinde yeniden 3-0 yapmıştı.

Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlar ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü.

Cumhurbaşkanı EROĞANın “metal yorgunu” diye ifade ettiği gerçekler Nevşehirde yaşandı. Özellikle İl ve Merkez İlçe, dirayetli çalışma yapmazlarken, Gençlik ve Kadın kollarının da sahada pek görülmediği biliniyor.

Şehirde AK PARTİ oylarını düşüren isimlerden biri olan Hasan Ünvere ise halkın tepkisi had safhada. Belediye çalışmalarındaki olumsuzlukları ile tanınan Ünver ve Belediye ekibinin ortalarda yeterince gözükmedikleri, Başkan yardımcılığından Başkan olan Atilla Seçen dışında başkan yardımcılarının da seçimin kıyısında durdukları vurgulanıyor.

NEVŞEHİR'DE MİLLET TARİKATLARA ARTIK ÇEKİLİN DEDİ !

2015 seçimleri sonrası kurulan Dersiad ekibinin ise bu seçimlerde nasıl olsa 1. sıra adayının destekliyoruz o garanti diye Nevşehir’de pek çalışmadığı hatta, yakın çalışma arkadaşlarını sahadan çektiği herkes tarafından ifade ediliyor.

Eski Milletvekili Murat Göktürk yeniden aday olmadığı için her devasında davada bahseden Göktürk’ün bir dava adamı gibi 24 Haziran seçimlerinde bir değer ortaya koyamadığı gözlemlenirken, listeye giremediğinden dolayı da kendi kabına çekilerek, kılını kıpırdatmadığı ifade ediliyor.

Seçim Koordinasyon Kurulunun da ortaya bir strateji koyamadığını dile getiren AK PARTİLİLER, seçimin Mustafa Rauf Yanar ve Yücel Menekşenin gayretleri ile yürüdüğü ifade ediliyor.

Nevşehir’de her defasında dile getirdiğimiz dayatmalı ve ithal olaylara prim vermediği bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Teşkilatta herkesin dile getirdiği dayatmalı aday Emre Çalışkan’ın seçilememesinin tabanın oylarını dikkate almayan Emre Çalışkan’ın 24 Haziran AK Parti milletvekili aday adayı olan diğer adaylardan daha çok destek veren STK ve partiyi kendi evinini bahçesi gibi gören kişiler olduğu belirtiliyor.

Hatta daha ileriye gidecek olunursa dayatmalı aday Emre Çalışkan dışında hangi AK Parti Nevşehir milletvekili aday adayı 3. sırayı alsa 3-0 olma olasılığının daha yüksek olduğunu belirtiyorlar.

AK Partiye gönül vermiş pek çok insan, seçim zamanı çalışmayan isimlerin istifa edip etmeyeceklerinin ise merak oluşturduğu yorumlarını yapıyorlar.

Not : İlerleyen günlerde seçimin analinizi her parti bakımından daha ayrıntılışekilde CT Haber olarak yapacağız !

25 Haziran 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Tunçer - Ak parti yönetimi hatayı kendinde arıyacak MHP liler ak parti mitingine insanlar bayraklarını alıp koşuyorlar ama akp li yönetim mhp nin bi mitigini olsa akp li insanlar gitmiyor yada yönlendirilmiyorlar kabullenemiyor sanki sırtımızda yük diyorlar Allah razı olsun mhp li arkadaslardan bizleri desteklerinden dolayı ve reise başkanlık görevi verdikleri için

Yanıtla . 0Beğen 25 Haziran 09:50

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?