Nevşehir MHP Milletvekili Aday Adaylarından Kriterlere Takılan Var mı ?

24 Haziran'da yapılacak olan serken seçimde milletvekili olmak isteyen binlerce kişi adaylık başvurusunda bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

24 Haziran'da yapılacak olan serken seçimde milletvekili olmak isteyen binlerce kişi adaylık başvurusunda bulundu.

Bu süreçte en yoğun partilerden biri de MHP oldu. Peki isimler ne zaman açıklanacak?

Milliyetçi Hareket Partisi'nde, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için aday adaylığı başvuruları 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 09.00’da başlamıştı, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 17.00’de de sona ermişti.

ADAYLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK

Siyasi partilerin, seçim çevrelerine ait olan aday listelerini 21 Mayıs'ta saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kuruluna(YSK) teslim etmesi gerekiyor. Siyasi partilerin adaylarının başvuru belgelerindeki eksikleri tamamlamalarının son tarihi ise 25 Mayıs, Milletvekili geçici aday listesi 26 Mayıs’ta YSK tarafından Resmi Gazete’de yayımlanacak. MHP’nin de bu süreçte 21 Mayıs sonrası milletvekili aday adayları başvurularını değerlendirip, adaylarını belirlemesi bekleniyor.

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ 2018

MHP'de milletvekili adayları belli oldu. 1885 adaydan 89'u FETÖ ve kadına şiddet nedeniyle aday yapılmadı. Nevşehir’de bu kritere takılan aday adayı var mı ?

MHP'de milletvekili aday komisyonu çalışmalarını tamamladı.21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunulacak milletvekili aday listesinde FETÖ üyeleri, yasa dışı eylemlerde bulunanlar, yüz kızartıcı bir suçu veya sabıkası olanların yer almaması için adaylar inceleme altına alındı.

BAHÇELİ BİZZAT TAHKİKAT YAPTIRDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, hukukçulardan oluşan güvenlik soruşturması grubu ile Milletvekili Aday Belirleme Komisyonu'nun çalışmalarının yanı sıra bazı aday adaylarıyla ilgili bizzat tahkikat yaptırdığı öğrenildi.

Bu çerçevede özellikle aday adaylarının referanslarına yoğunlaşıldı. Referanslar tek tek telefonla arandı, teşkilatlardan da ayrıntılı bilgi istendi.

89 ADAY LİSTE DIŞI

Çalışmalarını tamamlayan aday komisyonu, bin 815 adaydan 89'unu FETÖ, kadına şiddet, dolandırıcılık gibi nedenlerle listeye almadı.

Parti yetkililerinden alınan bilgiye göre, başvuruda bulunan bin 815 aday adayı arasında, 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra dik duramayan, farklı noktalarda tavır koyan ve hatta Devlet Bahçeli'nin "tarla kongresi" olarak tanımladığı olağanüstü kongre girişimine katılanların da bulunduğu, bunların da "incelendiği ve ayıklandığı" açıklanmıştı.

Nevşehir MHP milletvekili aday listesi yayınlandığında burada olacak.

13 Mayıs 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?