Nevşehir'de Sigara Cezası Olmayan İşyerine 2. Kez içilmiş Gibi İşlem Yapıldı

Nevşehir ilinde gazetecilik yapmak gerçekten çok zor…. Malumunuz bir çok haberlerimizle takdir gördüğümüz bazen de eleştiri aldığımız konular oluyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Nevşehir ilinde gazetecilik yapmak gerçekten çok zor…. Malumunuz bir çok haberlerimizle takdir gördüğümüz bazen de eleştiri aldığımız konular oluyor.

Biz kamuoyun taleplerini haberlerini yaptıkça ilginç şeylere maruz kaldığımızda oluyor. Bu konuyu sizlerle paylaşma ihtiyacı duyduk….

CT Haber olarak Nevşehir ve ilçelerinde sigara denetlemeleri hakkında bildiklerinizi bizlerle de İHBAR HATTINDAN paylaşabilirsiniz…

Her zaman ihbarlara gelenleri haber yaptık bu sefer ise kendi ailemizin başına gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istedik.

CT Haber ailesi olarak ikamet ettiğimiz Gülşehir’de Gülşehir Belediyesi hakkında toplumun şikayetlerini haber yaptığımız dönemde de kendimize ait işyerimiz İNTERNET CAFE ile baskı kurularak kapattırılmak için uğraşılmış ve sonunda kapanması sağlanmıştı.

Şimdi ise ilginç bir konu daha başımıza geldi.

CT Haber ailesine ait Gülşehir ilçesinde bulunan işyerimize sigara denetlenmecileri ile Nisan ayında bir uygulamada haberimiz dahi olmadan SİGARA İÇİLDİ TUTANAĞI tutuluyor.

Zaten tutanağa bakıldığında işyeri sahibine ulaşılamadan sigara cezası kesildiği görülüyor.

Buraya kadar şüphe devam ederken İlginç bir gerçek daha yine verilen kararda yazıyor İş Yeri hiçbir şekilde sigara içme cezası yememesine rağmen ne hikmetse ikinci kere yakalanmış gibi bir uygulama yapılıyor. (HİÇ BİR KEZ SİGARA CEZASI YOK İŞYERİNİN)

Tuhaflıklar bu kadarda kalmıyor. Gülşehir ilçesinde Nisan ayında kesilen ceza 4 ay sonra işyeri sahibine tebliğ ediliyor.

Yani Gülşehir ilçesinde Kaymakam Çağlar Tekin’in tayinini çıktığı tarihte onaylanıyor

Şimdi burada çeşitli sorular kafalarda oluşuyor.

1-Titizlikle iş yeri Sigara denetlemesi yaptıkları belirten DENETLEMECİLER ; İş yeri sahibi olmaksızın kesilen sigara cezası kasten mi kesildi ve bu zamana kadar neden beklenildi ?

2- Titizlikle iş yeri Sigara denetlemesi yaptıkları belirten DENETLEMECİLER ; İşyeri hakkında daha öncesi bir kez dahi sigara cezası olmamasına rağmen sanki önceden birden çok ceza almış gibi hiç uyarı dahi yapılmayan işyerine sigara cezası kesilmesi ne kadar doğrudur ? Siz SİGARA DENETLEME İŞLERİNİZİ hep bu titizlikle mi yapıyorsunuz ?

3-Sigara cezasının 2018 Nisan ayında ceza verilmesi sonrası 4 ay neden bekletilmiştir. (İşler çok yoğundu denilmesi kabul dahi edilecek bir tutum değildir)

4-Kesilen ceza Nisan ayında verilmesi sonrası Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin tarafından bilerek kasten mi tayin olduktan sonra onaylanmıştır.

07 Eylül 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?