Nevşehir Belediye Başkanı Seçen, Göktürk Parkında Kadınlarla Sohbet Etti

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, halkla iç içe bir belediyecilik hizmeti yürütmeyi temel bir prensip olarak değerlendirdiğini belirterek, her zaman halkla bir ve beraber olarak sorunları giderme hedefi ile hareket ettiklerini belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, halkla iç içe bir belediyecilikhizmeti yürütmeyi temel bir prensip olarak değerlendirdiğini belirterek, herzaman halkla bir ve beraber olarak sorunları giderme hedefi ile hareketettiklerini belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Esentepe Mahallesinde yenilemeçalışmalarıtamamlanan Göktürk Parkı’nda incelemelerde bulundu.

İncelemeleri sırasında parkta oyun oynayan çocuklarla sohbet edenBelediye Başkanı Atilla Seçen, onlardan yaz tatilini en iyi bir şekildedeğerlendirmelerini istedi. Oyunun çocukların en temel hakları olduğunusöyleyen Seçen, çocuklardan anne ve babalarının uyarılarına uymaları çağrısındabulundu.

Parkta oyun oynayan çocuklarla hatıra fotoğrafı da çektirenBelediye Başkanı Atilla Seçen, kamelyada oturan kadınlarla da sohbetederek, kadınların parkla ilgili istek ve dileklerini dinledi.

Belediye Başkanı Atilla Seçen, park alanlarının fiziki şartlarının dahada iyileştirilerek önemli bir sosyal yaşam alanı olan park alanlarının, herzaman güvenli alanlar olmasına özen gösterdiklerini söyledi. Her zaman halk ileiç içe belediyecilik hizmeti yürütmeyi temel bir çalışma prensibi olarakdeğerlendirdiğini söyleyen Seçen “ Her zaman yanı başınızda, sizinle birlikteolacağım. Yoğun iş programıma rağmen halkımızla birlikte, onların düşüncelerinide alarak hizmet yürütüldüğünde daha başarılı çalışmalar ortaya çıkıyor.Bizlerpark alanlarının fiziki anlamda halkımızın isteklerine uygun niteliklerdeolması için gayret gösteriyoruz. Halen şehir merkezimizde 117 park alanıbulunuyor. Yoğun kullanım nedeniyle yıprananlaroluyor.Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bu parkların modernizasyonunabüyük önem veriyoruz. İnşaallah bu yıl sonuna kadar bu kapsamlı çalışmalarımızısürdüreceğiz. Önümüzdeki yılda bu çalışmalarımızı devam ettirmeyi planlıyoruz.”dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Seçen, klasik belediyecilik anlayışı içerisinde harekettarzınıbırakıp,çağın gerektirdiği modern bir anlayış içerisinde bu alandaetkili olmaya yoğun bir çaba harcadıklarını da ifade ederek “ BelediyeBaşkanlığının artık makama bağlı kalınarak yapılamayacağı düşüncesi ile hareketediyoruz. Artık caddede, sokakta,park alanında, cenazede, düğünde her daimhalkımızla birlikteyiz. Halkın ayağına kadar gidip, onlarla yapılanistişarelerimizin hizmet standardının da artırılmasında ana etken olduğudüşüncesindeyiz. Bugüne kadar yaptığımız incelemeler sonrasında bu düşüncemizinne denli olumlu bir yaklaşım şekli olduğunu gözlemledik. Bu yönde halkımız ileistişarelerimizi devam ettireceğiz. “ dedi.

Parkın temizliğinin yanı sıra çocuklar için oluşturulan oyungruplarının iyi bir şekilde dizayn edildiğini ve park alanlarındaoluşturulan kamelyalar ile daha çok insanın sohbet yapabilme imkanınakavuştuğunu anlatan kadınlar, Belediye Başkanı Seçen’e teşekkür ettiler.Kadınlar “Artık belediye başkanımız bizlerin ayağına kadar geliyor. Artık sıksık kendisini aramızda görebileceğiz. Bu bize güvenin yanı sıra mutluluktaveriyor. İstek ve şikayetimizi belediyeye gitmeden kendisine iletebiliyoruz.”Diye konuştular.

11 Temmuz 2018 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?