Nevşehir'deki Belediyelerde İmar Usulsüzlükleri Ayyuka Çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin her defasında bahsettiği Belediyelerdeki imarlar konusu denetleniyor mu ?

Büyütmek için resme tıklayın

Çevre ve Şehircilik BakanıMehmet Özhaseki’nin her defasında bahsettiği Belediyelerdeki imarlar konusu denetleniyor mu ?

Çevre ve Şehircilik BakanıMehmet Özhaseki, ortalıkta dolaşan imar hikayelerinin o kadar rahatsız edici olduğunu vurgulayarak "Cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza ilettik. İmar uygulamaları açısından belediyelerin ayrıca denetlenmesi lazım. Belediyelerin üçüncü bir denetime ihtiyacı var. En büyük hırsızlıklar, kötülükler, belalar imardan geliyor” diye konuşmuştu.

CT Haber olarak bizde Nevşehir’deki belediyeler imar çalışmalarını nasıl yapıyor diye bir araştırma yağmaya karar verdik.

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde yapılan imarçalışmalarında burnumuza pis kokular geldi. CT Haber olarak yetkilileri göreve davet ediyoruz.

YARDIM YAPANIN İŞİ HEMEN HALLEDİLİYOR YAPMAYANA ZORLUK ÇIKARILIYOR !

Gülşehir Belediyesi bağış adı altında para aldığı kişilerin sahip olduğu yerleri gerek kat gerekse ruhsat anlamında kolaylıklar sağladığını tespit ettik. Belediye hesaplarına bağış adı altında aldığı paraları alındığını öğrendik.

CT Haber olarak milletin hakkını para ile peşkeş nasıl çekilmiş ve bu imar yerleri nereler bir kaçını tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz.….

* Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy kendi kardeşi olan İbrahim Arısoy’a ait Açıksaray mahallesinde bulunan arsada Belediye meclisinden geçen adadaki parsel kumluk bir yer olmasına rağmen 9 katlık imar artırımı yapıyor. Kendi kardeşi İbrahim Arısoy’a ait yer olan bu parseldeki yeri 9 kat verirken aynı adadaki farklı parsellerin kat kotası 4 kat.

Kardeşine belediyenin imkanlarını peşkeş çeken Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy bu bahse konu yerde zemin etüdü yaptı mı ? Çevre şehircilikden rapor aldı mı ?

* Yine Gülşehir ilçesinde inşaat işleriyle uğraşan Erdoğan Ateş’e ait bir çok arsaya kat artı mı yapılıyor bu artırımlardan önce veya sonra Erdoğan Ateş tarafından yüklü miktarda belediyeye yardım mahiyetiyle paralar yatırıldı mı ? Soruyoruz bir kişi belediye yardım yaptıktan sonra neden arsalardaki katlarda artırım yapılır ?

* Gülşehir Kızılırmak Caddesinde hemen Alparslan İlköğretim okulunun yanı başına yapılan market ve konut yeri etrafındaki 4 katlı binalar olmasına rağmen nasıl 5 katlı yapılmasına izin verilmiştir. O yerin sahibide Gülşehir Belediyesine imarda kolaylık sağlanması sonrası yine para yardımı yapmış mıdır ?

* Gülşehir Açıksaray mahallesinde yine imarda oynama yapılarak 18. madde uygulanarak park olarak planlanan yer kaydırılarak plan tadilatları kimlere peşkeş çekmek için yapılmıştır.

* Gülşehir Hastanesinin karşısında bulunan ve Alperler İnşaate ait olan yere ruhsat vermeden önce yine belediye hesabına 10.000 TL ve 10.000 TL de Saadettin Alper’den Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy elden almışmıdır. Bu ödeme alınmış olduğu tarih sonrası hastane karşısında inşaate ruhsat verilmiş midir ?

* Gülşehir Belediyesi fen işlerine yaklaşık 1- 1,5 yıldır bakan işçi Ufuk Uludağ denetlemekle yükümlü olduğu Gülşehir Belediyesiİmar servisindeki Mühendisleri nasıl denetlemektedir ? Fen işlerine bir işçi nasıl bakmaktadır. İmar servisinde görevli mühendis yada mühendislerin göreve başlarken mal varlıklarını beyan ederek başladıkları işler sonrası şuan nasıl bir mal varlıkları vardır ? Birinci göbek eş ve akrabalarının da mal varlıkları araştırılmakta mıdır ?

* Doğalgaz konusunda geçtiğimiz aylarda bir basın toplantısında Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy’un anlattığı gibi ise devletimiz kandırılarak dolandırılmış mıdır ? Göstermelik kişiler gösterilerek bankadan kredi çekilmişmidir ? Sırf sayıyı tutturmak için sanki ilçede yaşayan vatandaşların isimleri yazılarak kredi çekmek kamuadına doğru mudur ? Çekilen kredi de yazılan isimlerden paralar alınmış mıdır ?

* Gülşehir ilçesinde petrol işiyle uğraşan daha sonra emlak yeri açan Tunahan Balcı’ya ait Çalışanlar mahallesinde bulunan yeni imam hatip binasının yanında olan ve imarda yurt olarak geçen yer ne kadar satılmıştır. Tunahan Balcı tarafından yine belediyeye 30.000 TL yatırılarak bu arsaya plan tadilatı yapılarak inşaat alanı genişletilmiş midir ?

* Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy tarafından kendisine ait olan yer Zirve grubuna satılmıştır. Açıksaray mahallesinde bulunan bu yerde yine plan tadilatı yapılarak inşaat alanı genişletilmiş midir ? Bu yer ile ilgili Gülşehir Çayır Mahallesi muhtarı tarafından verilen dilekçe ne akıbettedir. Nasıl bir cevap verilmiştir.

* Akıllı saatler 6000 adet alınması konusunda yapılan ihale sonrası Gülşehir ilçesinde kaç adet akıllı saat alınmıştır. Kaçı takılmış kaçı Belediyenin elindedir. Bu konuda resmi kayıtlar var mıdır ? Akıllı saat ihalesini alan firma tarafından Gülşehir Belediye Başkanına Makam aracı alındığı doğru mudur ? Bu konuda Gülşehir Adliyesinde soruşturma var mıdır ? Aracın ilk plakası 40 mıdır ?

* Gülşehir ilçesinde akıllı saat takılan ev, işyerlerinden çıkan saatler şuan nerededir ? Bu saatlerdeki indeksler hesaplanarak su tahsilatları yapılmışmıdır ?

* Gülşehir Sadabad Parkında bulunan düğün salonunun ihalesi, düğün salonu yapımından sonra mı ihale edilmiştir. Bir işyeri ihale edilmeden önce nasıl inşaatı yapılmıştır.

* Gülşehir Halı saha 8 yıllığına Gülşehir Belediyesi tarafından ihale edilerek verilmiştir. Yapımı tamamlanmasına hatta içerisinde maçlar oynatılmasına rağmen bu yerin iş yeri ruhsatı varmı dır ? Bu yerin kiralayanı ile Gülşehir Belediyesi arasında kira sözleşmesi yapılmış mıdır ? Yapılmadı ise ortadaki kamu zararını kim karşılayacaktır.

* Gülşehir Belediyesinin kaç adet hesabı vardır. Resmi hesaplar dışında başkaca hesapları var mıdır ? Bu hesaplardaki para giriş çıkışları kimler tarafından denetlenmektedir.

YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ !

CT Haber olarak bu iddialarımızın arkasında duruyoruz , iddialarımızın araştırılması ve ortada kamu zararı varsa tahsili yapılması için T.C İçişleri Bakanlığınca müfettişler atanarak inceleme yapılmasını kamu adına talep etmekteyiz.

12 Ocak 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?