Nevşehir'de AK İthalat Mı? AK Siyaset Mi?

AK Parti onlarca aday adayı arasından hiçbirisini beğenmeyerek, Ankara´da oturan Kayseri’de kop turan ve siyasi ikballeri dışında Nevşehir’den ümidini kesmiş ve sadece genç aday olarak vizyona çıkmış 3. sıra adayı Emre Çalışkan ile 24 Haziran seçimlerine gidiyor.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti onlarca aday adayı arasından hiçbirisini beğenmeyerek, Ankarada oturan Kayseri’de kop turan ve siyasi ikballeri dışında Nevşehir’den ümidini kesmiş ve sadece genç aday olarak vizyona çıkmış 3. sıra adayı Emre Çalışkan ile 24 Haziran seçimlerine gidiyor.

Kamuoyunda ciddi manada kabul ve destek gören o kadar aday adayının varlığına rağmen AK Partinin milletvekillerini belirleyen üst kurulu, adayların vasıf ve donanımlarına, Nevşehir’e sağlayacağı katkıya bakmaksızın, nasıl olsa Nevşehirli oy verir diyerek, bir senin adamın, bir benim adamım olsun mantığıyla milletvekili adaylarını belirledi.

Meclis Divan Katip üyesi milletvekilimiz Mustafa Açıkgöz ve kentte bir çok kesimin, kucaklayıcı aday olarak gördüğü Yücel Menekşe dışındaki kalan milletvekili adayı Emre Çalışkan’ın çok koşturup, çok para harcayıp, önce kendini anlatmalı sonrada Nevşehir’in mahallelerini tanımalıdır. Kendisi ile aynı listede olan ağabeyleri Açıkgöz ve Menekşe’nin bu konuda katkısı çok fazla olacaktır. Kozaklı FTR’ye çok yatırım yaptım diye sağda solda dillendirilen laflar ile milletvekili olması çok zordur.

Nevşehir’de 41 milletvekili aday adayı içerisinde 3. sıraya belki de en zayıf halkayı koyarak MHP adayı Mehmet Varol’a kıyak yapmak istemişte olabilir. Fakat bu kıyakları Millet İttifakındaki partilere özellikle CHP Milletvekili 1. sıra adayı Faruk Sarıaslan veya İYİ Parti Milletvekili adayı Musa Ertaş’a yarayacak gibi görünüyor.

Nevşehir AK parti kamuoyunda kabul görmemiş ve neticede şu ana kadarki en kötü 3. sırasıyla seçime girecek belki de Nevşehir’de bir milletvekilliğini kaybedecek.

Liste oluşumunda AK Parti üst kurulunda yer alan SKM Başkanı ve İstanbul Milletvekili MUSTAFA ATAŞ son dakikada Nevşehir’le ilgili ciddi manada inisiyatif almış, geçmişten beri siyasi ve ticari birlikteliği olan HASAN ÜNVERi Nevşehir listesine yazdıramayınca, bizzat Cumhurbaşkanını tarafından el çektirildiği ve listeye karıştırılmadığı belirtiliyor.

Böylece Nevşehir’i ve Nevşehirliyi bilmeyen, Nevşehir ile uzaktan yakından alakası olmayan bir isim daha bu şehrin kaderiyle oynanması için adeta dayatmalı olarak hem de Nevşehirli diyerek kentin mahallesini dahi bilmeyen birini 3. sıra koyarak 1 milletvekili adeta veda mı edildi.

Nevşehir’deki AK Partili seçmen , AK Parti Genel Merkezinde torpiliyle siyaset yapanları değil, Nevşehir’de yaşayan, Nevşehire ve partisine hizmeti olan adaylarla yola gidilmesi gerektiğini her fırsatta dillendiriyor.

25 Mayıs 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

uğur erdem - nevşehiri merkezden ibaret gören bu zihniyete yazıklar olsun siz sadece ikicilik yaratmaktan başka birşey yapmıyorsunuz amacınız gayeniz belli zaten hangi vekil adayı mahalle köy kasaba biliyor

Yanıtla . 0Beğen 25 Mayıs 17:53
01

Mehmet yazıcı - Tabi ya bütün Nevşehir sadece merkezde tanınan insanların hegemonyasında desek ya*** olur ayıp olur oluyorda zaten ilçeleri beldeleri ile birlikte düşünmek gerekiyor

Yanıtla . 0Beğen 25 Mayıs 17:53

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?