Acıgöl'de Bulaşıkçı,Meydancı Kursu Başvuruları Sona Eriyor

Acıgöl Halk Eğitimi merkezi meslek edindirme kursları düzenleniyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Acıgöl Halk Eğitimi merkezi meslek edindirme kursları düzenleniyor.

Kurum tarafından Bulaşıkçı /Meydancı kursu açılması planlandı. Başvuruların şahsen halk eğitimi merkezine yapılması gerekiyor.

Bulaşıkçı-Meydancı, hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun olarak kirli bulaşıkları cinsleri ve kirlilik derecelerine göre sınıflandırarak temizleyebilen, alanı ile ilgili araç-gereç ve ekipmanları kullanabilen mutfak elemanı.

Kursa katılmak isteyenlerin Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olması ve Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olması isteniyor.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında;Konaklama işletmelerinin yiyecek içecek ünitelerinde, Kurum mutfaklarında, Kafeterya, pastane, bar ve restoranlarda, Yemek fabrikalarında, Ulaşım araçlarının yiyecek içecek üretim ünitelerinde vb. yerlerde çalışabilirler.

Kursu başarı ile bitiren kursiyerlere 88 saatlik sertifika verilecek. Kurs haftada iki gün planlanacak. Kurs günleri ve saatleri katılımcıların çoğunluğuna göre belirlenecek.

14 Eylül 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?