Şair Ayşe Paslanmaz, Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarına Katıldı

Nevşehir edebiyatının usta kalemi Peri Kızı Mahlaslı Ayşe Paslanmaz, Türk Dünyasının En Büyük Şiir Şöleni olan 26.Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarına davet edilen şairler arasında yer alarak Nevşehir'i gururlandırdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir edebiyatının usta kalemi Peri Kızı Mahlaslı Ayşe Paslanmaz, Türk Dünyasının En Büyük Şiir Şöleni olan 26.Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarına davet edilen şairler arasında yer alarak Nevşehir'i gururlandırdı.

Nevşehirli Ünlü şairimiz Ayşe Paslanmaz, Türk edebiyatının en kıymetli buluşmalarından biri olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarına katıldı.

 Bu sene 26.’sı gerçekleştirilen Uluslararası Hazar Şiir Akşamları 6-7- 8 Ekim tarihleri arasında ünlü Şair, Yazar ve Düşünce İnsanı merhum “Sezai Karakoç” anısına “İnsan Sevgisi” teması kullanılarak gerçekleştirildi.       Yurt içinden ve Türk Dünyasından birçok şair ve yazarın ağırlandığı 26.Uluslararası Hazar Şiir Akşamları programına, Elazığ  Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Sivrice Kaymakamı Efecan Şahin, Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, şairler ve vatandaşlar katıldı.

Elazığ'da düzenlenen "26. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" Şiir Gecesi ile sona erdi. Sivrice Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki düzenlenen etkinlikte Türkiye'nin yanı sıra Kırgızistan, Kosova, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, KKTC ve Kerkük'ten şairler, şiirlerini seslendirdi.

 Türk ülkeleri arasında duygu ve gönül köprüleri kurarak dostluk ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmeyi amaçlayan Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarına bu yıl, Ülkemizden ve Türk Cumhuriyetlerinden;

1)     ALİ AKBAŞ

2)     ALTYNBEK ISMAILOV-Kırgızistan

3)     AYŞE PASLANMAZ

4)     BİRSEN GOTA- Kosova

5)     DUISHEMBEK KERIMOV-Kırgızistan

6)     ESAT KABAKLI

7)     FEYZAN KORUR- KKTC

8)     HİKMET ELİTAŞ

9)     İNTİQAM CAVANŞİR- Azerbaycan

10) KENAN ÇARBOĞA

11) KHURSHID DAVRONOV- Özbekistan

12) MARZHAN YERSHUOVA- Kazakistan

13) METİN ÖNAL MENGÜŞOĞLU

14) RASHAD MAJIDOV - Azerbaycan

15) SERHAT KABAKLI

16) ŞEMSETTİN KÜZECİ-Irak

17) ŞEREF AKBABA

18) TAMELLA ALİYEVA- Azerbaycan

19) XURAMAN MURADOVA- Azerbaycan

20) YAHYA AKENGİN

21) YKYLAS OZHAY- Kazakistan

22) YUSUF DURSUN

gibi şair, yazar ve edebiyatçılar katıldı. 

Gecede Elazığ  Valisi Dr. Ömer Toraman tüm şairlere ve Ayşe Paslanmaz'a plaket takdim etti.

Ayşe Paslanmaz Hıdır Sever Anadolu Lisesi'nde Azerbaycanlı şairler Xuraman Muradova ve İntiqam Cavanşir ile birlikte konferans verdi.

Ayşe Paslanmaz Kimdir?

AYŞE PASLANMAZ “PERİ KIZI”

Nevşehir'de doğdu.

Şair, Yazar ve Gazetecidir.

Gülşehir Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler Bölümünde Ön Lisansını tamamladı.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümününde “Onur Belgesiyle” Lisansını tamamladı.

Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde Yüksek Lisans yaptı.

Radyo 50'nin sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Kapadokya Haber İnternet Haber Sitesinin yayın yönetmeni ve köşe yazarıdır.

Turkuaz Renkli Basın Kartı sahibidir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk şairidir.

Kapadokya Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanıdır.

Uluslararası Kapadokya Şiir Şölenleri organizatörüdür.

2014 Yılında “Yaşa Sevdiğim” isimli şiir kitabını çıkardı.

2016 Yılında “Yaşa Sevdiğim” Deneme - Aforizma kitabını çıkardı.

2011 yılı içerisinde 5 yıllık şölenlerini anlatan ve belgeleyen “Kapadokya Şiir Şöleni” kitabını çıkardı. 404 sayfadan oluşan Kapadokya Şiir Şöleni kitabında yerel şairler, Türkiye ve dünya şairlerinden oluşan 200’ü aşkın şairin şiirlerine ve bölgenin değerli gazetecilerinin Kapadokya fotoğraflarına ayrıca Kapadokya haritasına yer verdi. Kitabın Kapadokya ile bütünleşeceğini düşünerek Kapadokya güzelliğini üzerinde taşıması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadı.

2008 yılında 3.Kapadokya Şiir Şöleni’nde Nevşehir Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin ve şölene katılan şairler tarafından PERİ KIZI unvanı verildi. Kendisine uygun görülerek verilen 'Peri Kızı' mahlasını şiirlerinde kullanmaya başladı.

2012 yılında dünyanın en büyük şiir şöleni olarak kabul edilen Makedonya Struga şiir Akşamlarına ’51. Struga Poetry Evenıngs’ davet edildi. Katıldığı Struga şiir Akşamlarında ‘Poetry from fıve Contınents (Beş Kıtadan Şiir), isimli kitapta 45’in üzerindeki ülkeden ünlü şairin bulunduğu kitapta ve programda özgeçmişi ve şiirleriyle yer aldı. Dünya çapındaki etkinlikte yoğun ilgi gördü.

Kayserili Şair ve Yazarlar tarafından 24 Şubat 2014 tarihinde Kayseri Yoğunburç Kültür Evinde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayserili şairler tarafından, Yoğunburç Şiir Akşamlarında Ayşe Paslanmaz’a özel şiir gecesi ve imza günü yapıldı.

Çeşitli yerel gazetelerde, antoloji ve dergilerde yazılar yazmakta ve şiirleri yayınlanmaktadır. Birçok ilde düzenlenen programlarda başarı plaketleri, Türk Dünyası'na hizmet ödülleri almaya devam etmektedir.

Ayrıca şair kimliği ile de yurt içi ve yurt dışından sayısız şiir organizyonlarına davet edildi. Yurt dışında resmi olarak şiir festivallerine katıldığı ülkeler; Makedonya, Azerbaycan, Irak, Özbekistan, Kıbrıs ve Kazakistan oldu.

Kapadokya Bölgesi ajanslarından (FİB Haber) birinin gerçekleştirdiği anketler neticesinde, Kapadokya Bölgesinde "2008 Yılının En İyi İş Kadını" ve firması Radyo 50’de "2008 Yılının En İyi Radyosu" seçildi.

2010 Yılında Ankara'da gerçekleştirilen Uluslararası Radyocular Birliği (IRU) tarafından düzenlenen “Alkışı Hak Edenler” ödüllerinde ise "En İyi Yerel Radyo ve En İyi Organize" ödüllerine layık görüldü.

20.05.2014 Yılında Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından ‘Yılın Enleri’nde ‘’Yılın sanatçısı’’ seçildi.

14.11.2014 Tarihinde Türkiye Şair ve Yazarları tarafından “Türk Şiirine Hizmet Ödülü” verildi.

12.12.2014 Tarihinde Kültür ve Turizm Kalkınma Federasyonu tarafından “Başarı Plaketi” takdim edildi.

14.11.2014 tarihinde Kemer sanat Platformu tarafından “ Edebiyata Katkılarından Dolayı Başarı Kupası,

12.12.2014 Tarihinde Ankara Sanat Platformu tarafından “ Hizmet Şeref Ödülü”,

10.04.2015 tarihinde Sanata ve kültür yapmış olduğu katkılardan dolayı K.K.T.C Meclis Başkanı Dr.Sibel Siber’den ‘Teşekkür Plaketi’

10.04.2015 İdealist Kadınlar Birliği tarafından ‘Başarı Plaketi’,

10.04.2015 Kültür Turizm ve Kalkınma Federasyonu ‘İftihar Plaketi’

10.04.2015 Birleşen Yürekler Derneği ‘2015 Yılının Başarılı Organizatörü ve Organizasyonu Onur Ödülü’ verildi.

30.01.2015 Meclis Televizyonu ve Dünya Gazeteciler Derneği’nin organize ettiği Medya Oskarları ödül Töreninde işlettiği radyo “Türkiye’nin En İyi Yerel Radyosu seçildi. Ankara Ticaret Odasında gerçekleştirilen törende, radyonun Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Paslanmaz’a ödülünü Başbakan Müşaviri Hamdi Şengel takdim etti.

30.12.2020 O Bir Star 2020 Müzik ve Başarı Ödülleri “En İyi Söz Yazarı” kategorisinde “Türkiye Birinciliği”ni kazandı.

10.01.2020 Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başarı Plaketi(10.01.2020)

10.01.2020 Küresel Gazeteciler Cemiyeti tarafından Radyo 50 firmasının sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Yılın Radyosu Ödülü “En İyi Radyo” ödülüne layık görüldü.

03.09.2022 Altın Kalem Ödüllerinde Book Culture Art Times Organizasyonuyla şiir dalında “En İyi Yazar” Altın Kalem Ödülü”ne layık görüldü.

03.10.2022 Tarihinde İmaj Medya magazin Sanat Ödülleri-2022 “ Yılın Şairi Ödülü”,

ULUSLARARASI KAPADOKYA ŞİİR ŞÖLENLERİ

Geleneksel Olarak Türkiye'de bir marka haline gelmiş olan, uluslararası düzeyde "Kapadokya Şiir Şöleni" kültür ve sanat etkinliklerinin mimarıdır. 2006 yılından bu yana 12 yıl gurur ve başarıyla organize etti.

Düşler diyarı Kapadokya’ da her yıl düzenlemiş olduğu şölenler kapsamında masalsı yarışmalar düzenledi. Nevşehir’de liseler arasında ve Türkiye çapında olmak üzere iki kategoride ses getiren şiir yarışmalarında şiirin sultanlarını seçti. Türkiye ve Dünyada bir ilki gerçekleştirerek şiir yarışması birincilerine şiir tacı giydirdi.

2011 yılı 6. Kapadokya Şiir Şöleni'nde altı coğrafi bölgeden 15 Belediye başkanını, 10 ülkeden ve Türkiye’den 100’ü aşkın katılımcıyı şölende konuk etti. Ayrıca 6.Kapadokya Şiir Şöleni kapsamında Bursa Yıldırım Belediyesi 7.Uluslararası Türkiye Âşıklar ve Şairler Şöleni Fotoğraf sergisi açılışını yaparak Kapadokya’da tanıtımını sağladı. Edebiyata hizmet eden ve şiir şölenleri düzenleyen belediye başkanları Kapadokya Şiir Şölenini onurlandırdılar. Belediye başkanlarına Türk dünyasına hizmet ödülleri, milli kültürümüze üstün hizmet ödülleri ve milli kültürümüze destek ödülleri verdi. Belediye başkanlarına Özbekistan milli kıyafeti ‘’çapan’’ giydirdi. Her yöreden şölene davet edilen belediye başkanları da dostluk ve kardeşlik mesajları gönderdiler.

2013 yılında 8.Kapadokya Şiir Şölenini: “Azerbaycan Dostluk ve Kardeşlik Gecesi” olarak düzenledi.

2014 yılında 9. Kapadokya Şiir Şölenini: “Karabağ’dan Türk Dünyasına Gönül Köprüsü’’ adıyla Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva ile ortak bir proje geliştirerek Azerbaycan’da gerçekleştirdi. Azerbaycan’da Ayşe Paslanmaz’a imza günü tertip edildi.

9-12 Nisan 2015 Tarihlerinde 2015 Yılında Makedonya Struga Şiir Akşamlarıyla işbirliği içerisinde 11.Kapadokya Şiir Şöleni’ “Makedonya Kültür ve Dostluk Gecesi”ni düzenledi. Makedonya Cumhurbaşkanı Prof.Dr. Gjorge İvanov’u, Makedonya Dış yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Çako’yu, Struga Şiir Akşamları yöneticilerini, bilim adamları, şair, yazar ve sanatçılarıyla birlikte geniş katılımlı Makedonya heyetini ayrıca ve Azerbaycan Milletvekili Dr.Ganire Paşayev’yı, K.K.T.C Magusa Milletvekili Dr.Arif Albayrak’ı şölende misafir etti. Bu şölende Uçhisar’da üç sokağa Üsküp, Mağusa ve Karabağ sokakları isimlerinin verilmesini sağladı ve Makedonya Cumhurbaşkanı Prof.Dr. Gjorge İvanov, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Kıbrıs Gazi Mağusa Milletvekili Arif Albayrak’ında katılımlarıyla sokakların açılışı yapıldı.

11-13 Mayıs 2017 Tarihlerinde Uluslararası 12.Kapadokya Şiir Şöleni “15 Temmuz Demokrasi Zaferi Şehitleri Anma ve Türk Bayrağına Vefa Gecesi”ni düzenledi.

DİĞER ÖDÜLLERİ:

-Kayseri Kültür ve Turizm Derneği - Teşekkür Belgesi (2007)

-Erciyes Fikir ve Sanat Dergisi - Teşekkür Belgesi (2007)

-Almanya - Avrupa Nevşehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği- Başarı Plaketi - 2009

-Erciyes Şair ve Yazarlar Derneği(ERŞADER)

Türk Şiirine ve Kültürüne Hizmet Ödülü (2010)

-Kayseri Büyükşehir Belediyesi-Teşekkür Plaketi (2010)

-Antalya Kemer Belediyesi Tarafından Plaket (2011),

-Bursa Yıldırım Belediyesi Tarafından Plaket (2011),

-İLESAM Tarafından Plaketler (2010-2011-2012),

-Azerbaycan - Dünya Genç Türk Yazarlar Birliği

Şükran Belgesi- 2012

-Çıngı Kültür Sanat Edebiyat Dergisi - Teşekkür Belgesi (2012)

-Uluslararası Ankara Başkent Sanat Başarı ödülü – 2013

(Kupa - Başarı Belgesi - Takdirname)

-Uluslararası Ankara Kültür Sanat Eğitim Şöleni-Basın Medya Onur Ödülü

Takdirname - 2013

-Uluslararası Ankara Hatsan Oskar Ödülü – 2013

-Kerkük Kültür Derneği Tarafından Kerkük Türkmen Kültürüne Hizmet Ödülü-2013

-Avrasya Uluslararası Araştırmalar Enstitüsü

Türk Dünyasına Hizmet Ödülü-2013

-Azerbaycan - Dünya Genç Türk Yazarlar Birliği

Türk Dünyasına Hizmet ödülü-2013

AYŞE PASLANMAZ 'IN KATILDIĞI ETKİNLİKLERDEN BAZILARI

-Makedonya Struga şiir Akşamları 51. Struga Poetry Evenıngs

Organize:Makedonya Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık

Tarih:23 -28 Ağustos 2012 Struga / Makedonya

- Irak 33. Merbit Şiir Festivali

Organize: Irak Kültür Bakanlığı’nın himayesinde Irak edebiyatçılar ve yazarlar birliği genel merkezi katkılarıyla, Basra edebiyatçılar ve yazarlar birliği tarafından organize edildi.

Festivale Türkiye, Azerbaycan, İran, Suriye, Lübnan, Ürdün ve Finlandia başta olmak üzere 30 ülkeden 240 şair katıldı. Festivalin açılışı Basra Limanlar Köşkü salonunda gerçekleştirildi. Açılışta Kültür bakanlığı, İl meclis başkanı üyeleri, Basra ordu komutanı, Basra Polis Genel Müdürü, kültür insanları ve yoğun bir halk kitlesi katıldı.

Tarih:6-9 Mart 2019 – Irak / Basra

-K.K.T.C Harnup Festivali Tatlısu /Kıbrıs

Organize: Kıbrıs Tatlısu Belediyesi ve Kıbatek Tarih: 6-9 Eylül 2012

-Kazakistan Kazan Festivali

Organize:Kazakistan Kültür Bakanlığı Tarih: 24-28 Nisan 2015

-Özbekistan Türk Dünyası Şiir Şöleni

Organize: TÜRKSOY, Harezm Valiliği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) iş birliğinde, 12-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen buluşmaya Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkiye, Başkurdistan (RF), Saha-Yakut (RF) ve Kuzey Makedonya’dan şairler katıldı.

Tarih:12-15 Ekim 2021

-5. Erciyes Şiir Günleri

Organize: Kayseri Büyükşehir Belediyesi

Tarih:27 Mart 2010 Kayseri

-20.Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

Organize: Elazığ valiliği ve Elazığ Belediyesi

Tarih:21-24. Haziran 2012 Elazığ

- 8.Uluslararası Âşıklar ve Şairler Şöleni

Organize: Bursa Yıldırım Belediyesi

Tarih: 7-8 Temmuz 2012 Bursa

-1.Uluslararası Bodrum Kültür ve Sanat Şöleni

Organize: Bodrum kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi

Tarih:11-13 Nisan 2008 Bodrum

-Erciyes Şiir Grubu Şiir Etkinliği

Organize: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü & Erciyes Şiir Grubu

Tarih:03-04 Ekim 2009 Kayseri

-10.Uluslararası Sürmeli Festivali

Organize:Yozgat Belediyesi Tarih: 4-5-6 Temmuz 2009 Yozgat

-Tokat Şiir Şöleni

Organize: Tokat Kent Konseyi-Eğitim, Kültür ve Sanat Çalışma Grubu

Tarih:28 Mayıs 2010 Tokat

-1.Kemer Şiir ve Müzik Festivali

Tarih:8-9 Ekim 2010 Kemer / Antalya

-5.Geleneksel Şairler Şöleni

Organize: Gazi Üniversitesi - Türkçe Sevdalıları Derneği

Tarih:23 Aralık 2011 Ankara

-Türk Yerel Medya AB Yolunda

Organize: Avrupa Birliği Genel Sekreterliği & İngiltere Büyükelçiliği

Tarih: 21-22 Temmuz 2011 / Ankara

-Erzurumlu Emrah ve Cahit KÜLEBİ'yi Anma Proğramı

Organize: Tokat Niksar Belediyesi

Tarih: 24-25 Haziran 2011

- 7.Uluslararası Âşıklar ve Şairler Şöleni

Organize: Bursa Yıldırım Belediyesi

Tarih: 2-3 Temmuz 2011 Bursa

-1.Bilecik Uluslararası Âşıklar ve şairler Şöleni

Organize: Bilecik Belediyesi

Tarih: 02 Temmuz 2011 Bilecik

-12.Uluslararası Sürmeli Festivali

Organize: Yozgat Belediyesi Tarih: 8-9-10 Temmuz 2011 Yozgat

-10.Uluslararası Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları

Organize: Tarsus Belediyesi

Tarih:20-21-22-23 Eylül 2011 Tarsus

-3.Ölüdeniz Edebiyat Günleri

Organize: Ölüdeniz Belediyesi

Tarih: 13-15 Ekim 2011

-3.Uluslararası Çanakkale Şiir Akşamları

Tarih:18-19-20 Ekim 2011 Çanakkale

-2.Kemer şiir ve Müzik Festivali

Tarih: 16-17 Mart 2012 Kemer / Antalya

-Uluslararası Âşıklar Şöleni

Organize: Nevşehir Üniversitesi

Tarih: 17 Nisan 2012 Nevşehir

-Oylat Şiir Etkinliği

Tarih:27-28 Nisan 2012 Oylat / Bursa

-Âşıklar ve Şair Günü

Organize: Bursa Teknik Üniversitesi

Tarih: 30 Nisan 2012 Bursa

-4.Göynük Kültür & Sanat Şöleni

Tarih:4-5 Mayıs 2012 Göynük / Antalya

-9.Tebreç Şenliği

Organize: Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Tarih:20 Mayıs 2012 Ceyhan / Adana

-2.Bilecik Uluslararası Âşıklar ve Şairler Şöleni

Organize: Bilecik Belediyesi

Tarih: 07 Temmuz 2012 Bilecik

-1.Sarıkaya Şiir Şöleni

Organize: Sarıkaya Belediyesi & Sarıkaya Şairler Yazarlar Müzisyenler Derneği

Tarih: 13-14 Temmuz 2012 Sarıkaya / Yozgat

-Balıkesir Edremit Kaz Dağları Kültür Sanat Etkinliği

Organize: Edremit Belediyesi ve Bayşad

Tarih:1-2 Eylül 2012 Balıkesir

-Niksar’ın Fidanları Kültür Sanat Şöleni

Organize: Niksar Kaymakamlığı-Niksar Belediyesi

Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği

Tarih:22-23 Haziran 2013

-2.Bucak Şiir Şöleni

Organize: Bucak Belediyesi / Burdur

Tarih:30 Haziran -1 Temmuz 2013

-3.Kemer Şiir ve Müzik Festivali

Tarih: 29-30 Kasım - 1 Aralık 2013 Kemer / Antalya

-5.Uluslararası Aşıkpaşa Şiir Şöleni

Organize: Kırşehir Belediyesi & Kırşehir Şairler ve Yazarlar Derneği

Tarih: 29-30 Ekim 2014 Kırşehir

-1.Simurg Ateşi Antalya

Organize:Simurg Grubu Antalya Tarih:18-20 Ocak 2014

-2.Simurg Ateşi Yozgat

Organize: Simurg Grubu / Yozgat Tarih: 22-23 Şubat 2014

-3.Simurg Ateşi Manisa

Organize: Simurg Grubu / Manisa Tarih: 22-23 Mart 2014

-4.Simurg Ateşi İzmir

Organize: Simurg Grubu / İzmir Tarih: 5-6-7 Mayıs 2014

-5.Simurg Ateşi Samsun

Organize: Simurg Grubu / Bafra Samsun Tarih: 25-26 Haziran 2014

-6.Simurg Ateşi Tokat

Organize: Simurg Grubu / Tokat Tarih: 10-11 Ekim 2014

-7.Simurg Ateşi Nevşehir

Organize: Simurg Grubu / Ürgüp - Nevşehir Tarih: 15-16 Kasım 2014

-8.Simurg Ateşi Kayseri

Organize: Simurg Grubu / Kayseri Tarih: 14-15-16 Aralık 2014

-Afyonkarahisar Geleneksel Edebiyat ve Sanat Şöleni

Organize: Afyonkarahisar Belediyesi Tarih:27 - 28 Nisan 2017

-Sarıkaya Şiir Akşamları Şiir ve Müzik Etkinliği

Organize: Sarıkaya Belediyesi & Sarıkaya Şairler Yazarlar Müzisyenler Derneği

Tarih 7-8-9 Temmuz 2017 Sarıkaya & Uzunlu

-Gaziantep Ulusal Şairler Buluşması

Organize: Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarih: 20-21 Mart 2018

-17.Uluslararası Sürmeli Festivali

Organize: Yozgat Belediyesi Tarih: 11-12-13.Mayıs 2018 Yozgat

-Aksaray Belediyesi II. Uluslararası Ihlara Vadisi Yunus Emre Şiir Şöleni

Organize: Aksaray Belediyesi Tarih:7-9 Aralık 2018

- Tokat Valiliği & Dünya Söz Akademisi & Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği

Türk Dünyası Şairler Buluşması Tarih:17-18 Ekim 2019

-2.Uluslararası Ahi Baba Sevgi ve Kardeşlik Günü & Şiir Şöleni

Organize: Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Kırşehir Kent Konseyi Şairler ve Ozanlar Çalışma Grubu Tarih:18-19 Mayıs 2022

-14.Didim Şiir Şöleni

Organize: Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği

Tarih:26-29 Mayıs 2022 Didim / Aydın

-14.Uluslararası Tuz ve Kavun Festivali & Şiir Şöleni

Organize: Şereflikoçhisar Belediyesi Tarih:2-6 Ağustos 2022

-Geleneksel Karasu Vakt-i Şiir Akşamları / Sakarya

Organize:Karasu Belediyesi & Saybir Derneği

Tarih:19-20 Ağustos 2022 Karasu / Sakarya

-Altın Kalem Ödülleri – İstanbul

Organize:Book Kulture Art Time Tarih: 03 Eylül 2022

-Vezirköprü Şiir ve Müzik Etkinliği

Organize:Vezirköprü Belediyesi & Aydın Yüksel

Tarih:25-26 Ağustos 2023 Vezirköprü / Samsun.

-26. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

Organize:Kültür ve Turizm Bakanlığı & Elazığ Valiliği

Tarih: 6-7- 8 Ekim 2023 Elazığ

10 Eki 2023 - 10:20 - Kültür-Sanatgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir SAADET Partisinde Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz?
Tüm anketler