Nevşehir Ticaret Borsasından Dükkan Satış Duyurusu

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanlığı kendi mülkiyetine ait olan toptancılar sitesindeki taşınmazını satışa çıkardı.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanlığı kendi mülkiyetine ait olan toptancılar sitesindeki taşınmazını satışa çıkardı.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanlığı’ndan İlanen Duyurulur

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanlığınca yapılan açıklamada; “Mülkiyeti Nevşehir Ticaret Borsası’na ait Nevşehir İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Toptancılar Sitesi Nevşehir adresinde yer alan 88 numarasına sahip dükkan 16.10.2023 Pazartesi günü Saat 14.00’da Nevşehir Ticaret Borsası Hizmet Binası’nda kapalı zarf teklif ve açık artırma usulü ile satılacaktır. 

İstekliler belirtilen gün ve saatte ekte yer alan şartname doğrultusunda söz konusu ihalelere katılabilirler. Ayrıntılı bilgi için Nevşehir Ticaret Borsası Genel Sekreter Uslu Tombalak ile görüşebilir (0532.305 45 15) “

TAŞINMAZ SATIŞ İHALE ŞARTNAMESİ

1- İdarenin;

a)Adı : NEVŞEHİR TİCARET BORSASI

b)Adresi : Millet Caddesi No:14 Nevşehir

c)Telefon numarası : 0.532.725 62 52

2-İHALENİN KONUSU :

Mülkiyeti İdareye ait Nevşehir İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Toptancılar Sitesi Nevşehir adresinde yer alan 88 numarasına sahip dükkan kapalı zarf teklif ve açık artırma usulü ile satılması iş bu şartnamenin konusunu oluşturmaktadır.

16.10.2023 PAZARTESİ günü Saat 14:00’da Nevşehir Ticaret Borsası Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek olan ihale ile yukarıda bahsi geçen taşınmaz ihale ile satışa çıkarılacaktır.

3-İHALENİN KAPSAMI :

İhalenin kapsamı, mülkiyeti İdareye ait taşınmaz’ın satılmasıdır.

4-İHALE USULU :

İdare iş bu ihaleyi yapıp yapmamakta serbest olduğu gibi verilen teklifler neticesinde ilgili komisyonların kararına uyup uymamakta da serbesttir. İhale kapalı zarf usulü ile gerçekleştirilecek olup, devamında açık arttırma usulü ile devam edilecektir. İhale 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’na tabi değildir.

5- TEMİNATLAR ve MASRAFLAR:

İhaleye girecek istekliler ihale edilecek taşınmaz için 50.000 (ELLİBİN) TL. geçici teminatı ihale başlamadan önce İdarenin Borsamız Muhasebesine nakit olarak yatırılacaktır. İhale neticesinde en yüksek teklifi veren istekli teminatını ihale bedelinin %10 ‘na tamamlamak zorundadır. İhalenin kesinleşmesinden itibaren İdare tarafından belirlenecek süre içerisinde istekli paranın tamamını İdarenin hesabına yatırarak satışa hazır hale gelmek zorundadır. İhaleye girip en yüksek teklifi veremeyen isteklilerin teminatları iade edilir. En yüksek teklifi veren istekliler belirtilen sürede geçici teminatı %10’a tamamlamaz veya yine belirtilen sürede satışa dair parayı İdarenin hesabına yatırmaz ve/veya alımdan cayar ise teminat İdareye irat olarak kaydedilir.

Teminat olarak; nakit para veya kesin teminat mektubu dışında bir şey kabul edilmez. Taşınmaz satışı ile ilgili satış bedelinin %4’ü (%2 alıcı- %2 satıcı) oranındaki masraflar taraflara ait olacaktır. Satışın yapılması ile birlikte teminatlar iade edilecektir.

6-İSTEKLİLERİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ:

İstekliler ihale saatinden önce kapalı zarf içindeki tekliflerini Genel Sekreterliğe teslim ederek, iş bu şartnamenin her bir sayfasını okuduklarına ve uyacaklarına dair beyanları ile birlikte imzalayacaklardır. Teminatlarını İdareye teslim ettiklerine dair evrakı ve şartnameyi teklif ekine koyacaklardır.

7-İDARENİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

İdare satılan dükkanı mevcut hali ile isteklilere teslim etmekle yükümlüdür.

İş bu Özel ve İdari Şartname 7 (yedi) maddeden ibarettir.

02 Eki 2023 - 15:26 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir SAADET Partisinde Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz?
Tüm anketler