Sulusaray Belediyesi 5 Adet Ticari Taksi Plakasının Satış İhalesini Duyurdu

Nevşehir Merkez ilçeye bağlı Sulusaray Belediyesi bünyesinde 7 Eylül Çarşamba günü saat 14.00'da 5 adet ticari taksi plakasının satış ihalesi yapılacak.

Nevşehir Merkez ilçeye bağlı Sulusaray Belediyesi bünyesinde 7 Eylül Çarşamba günü saat 14.00'da 5 adet ticari taksi plakasının satış ihalesi yapılacak.

Sulusaray Belediyesi yapılacak olan ihale hakkında bilgiler vererek şu şekilde duyurdu;

"1- İhale konusu olan işin niteliği, yeri ve miktarı:
Sulusaray Belediye Meclisi’nin 05.08.2022 tarihli ve 16 kararı doğrultusunda, belediyemiz Sultanaladdin Mahallesinde kurulacak taksi durağında çalıştırılmak üzere 5 adet ticari taksi plakasının, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine   göre (Açık teklif usulü) ihale suretiyle satılması İşi.

2- Şartname ve eklerinin nereden ve hangi şartlarla alınacağı:
Şartname ve ekleri, Sultanaladdin Mahalle, Belediye Caddesi, No:1 50020 Sulusaray /NEVŞEHİR adresindeki Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Çavdar’dan 250.00TL ihale dokümanı bedelinin ödenmesi suretiyle satın alınabilir. Veya aynı adreste bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, İdarece onaylı ihale dokümanını satın alması zorunludur.

3- İhalenin nerede, hangi tarih ve saatte ve hangi usulle yapılacağı:
İhale, Sulusaray Belediyesinin yukarıda belirtilen adresindeki Belediye Hizmet Binasında bulunan Encümen Toplantı Salonunda 07/09/2022 tarih ve Saat:14:00’da başlayacaktır. Bir plakanın ihalesi bittikten sonra verilecek 5 dakikalık aralarla ihale   devam edecektir.
İhale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi (açık teklif usulü) gereğince yapılacaktır.

4- Varsa tahmin edilen bedel ve geçici teminat miktarı:
İşin tahmini bedeli her bir taksi plakası için idari şartname 3.7. maddesinde belirtilen 35.000,00 TL’dır. Geçici teminat bu bedelin % 3’ü olan 1.050,00 TL’ dır.

5- İsteklilerden aranılan belgelerin neler olduğu:
İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeleri ihale dosyası içinde sunmaları gerekir:
a) Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odası veya ilgili meslek odası belgesi;
1) Gerçek kişi olması halinde, kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odasından ya da esnaf ve sanatkârlar odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge.
2) Tüzel kişi olması halinde, ilgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu ticaret ve/veya sanayi odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge.
b) Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren noter tasdikli imza sirküleri:
1) Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyanname/sirküleri,
2) Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri.
c) İş bu Şartnamenin 3.8. maddesinde belirlenen geçici teminat miktarına uygun 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 26. ve 27. maddelerine göre geçici teminat olarak kabul edilebilecek belgeler veya nakit teminatların Sulusaray Belediyesi Emlak ve Tahsilat Servisi veya Sulusaray Belediye Başkanlığının T. C. Ziraat Bankası, Nevşehir Şubesindeki TR 82 0001 0000 2830 3307 3150 07 IBAN numaralı hesabına yatırıldığını gösteren belge.
d) Vekaleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş ihaleye katılmaya ilişkin noter onaylı vekaletname ile vekilin noter tasdikli imza beyannamesi,
e) SGK’na ve Vergi Dairesine borcu olmadığına dair ihale tarihinden en az 15 gün önce temin edecekleri belge. İş ortaklığında her iki ortağında bu belgeleri sunma zorunluluğu vardır.
f) Belediyeye borcu (su, emlak, çevre temizlik vb.) olmadığına dair, belediyemiz mali hizmetler müdürlüğünden alınmış belge.
g) İhale dokümanının satın alındığına dair belge.
ğ) Nüfus cüzdanı fotokopisi,
h) Tebligat adresini gösterir belge,
ı) Adli sicil kaydı"

23 Ağu 2022 - 15:12 - Yaşamgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?