Yüksel Babaoğlu Seçimi Kazanırsa Neler Yapacak?

Her hafta canlı olarak yayınlanan CT ile Yüz Yüze programına katılan Nevşehir Ticaret Odası Başkan adayı İş İnsanı Yüksel Babaoğlu, seçimi kazanırsa neler yapacağından bahsetti.

Her hafta canlı olarak yayınlanan CT ile Yüz Yüze programına katılan Nevşehir Ticaret Odası Başkan adayı İş İnsanı Yüksel Babaoğlu, seçimi kazanırsa neler yapacağından bahsetti.

"Sağduyudan, Adaletten ve Hakkaniyetten Yana Bir Yapı Oluşturacağız"

Öncelikle sağduyudan, adaletten ve hakkaniyetten yana bir yapının oluşturulmasını sağlayacaklarını belirten Yüksel Babaoğlu, "Gelecek yeni nesil kadroları çalıştıracak, Odayı çalıştıracak hizmetler üreteceğiz. Şimdi taze bir projemiz var, o 710 kişiye yapılmayan işyeri anlamında (aslında proje olarak doğru bir projeydi) biz geldiğimiz zaman (Kayseri Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı geçen bir açıklaması var. Benim çok hoşuma gitti. ‘Yapılacak işlerde; iyi niyet, samimiyet, şeffaflık ile bir de vesveseye fırsat vermezsek yapamayacağımız hiçbir şey yok.’ diyor.) bu kriterlere uygun şekilde o 710 kişiye söz verilen işyerlerini yapacağız. Geçenlerde Göre Belediye Başkanı ile karşılaştık bir yerlerde o da oradaki proje ile ilgili aslında tazeliğini ve güncelliğini tutuyor. Oradaki insanlar eğer bir güven görürlerse yer verecekler. Ama biz oradaki projeye kamuya ait bir kısımdan başlamak şartıyla ve biraz önceki Kayseri kriterinde söylediğimiz çerçevede orayı yapacağız. Nevşehir’de 710 kişi laf olsun diye para yatırmadı, ihtiyaç var. Dolayısıyla o Nevşehir merkezindeki insanların ihtiyaçlarını, tabi ki dışarıdan da katılanlar olabilir, ben onu kasabadaki ya da ilçelerdeki arkadaşlarda da çok duydum, ‘ya biz de yatırmıştık o parayı falan diye.’ O projeyi gerçekleştireceğiz. Öncelikli düşüncelerimizin başında bu var." diyerek ilk çalışmalarının hakkı yenen üyelerin hakkını vermek olduğu söyledi.

"Hiçbir Yatırımı Kaçırmayacağız Nevşehir’e Kazandıracağız"

Bunun yanında Ticaret Odasının görevlerine sahip çıkacaklarını söyleyen Babaoğlu söylemi ile neyi kastettiğini şu şekilde açıkladı: "Nevşehir’de(bunu ben sosyal medyada da dile getirdim) LC Waikiki gibi, SÜTAŞ Süt Ürünleri Fabrikası gibi, Briston Lastik Fabrikası gibi fabrikalar şunu düşünerekten, dediler ki, ‘Nevşehir’de havaalanı var.’ Bu önemli bir kriter, Nevşehir’de Kapadokya ismi (markalaşmış bir isim) var. Nevşehir’de yatak kapasitesi var. Bir de şimdi yeni açılan Niğde- Ankara Otoyolu bizim Acıgöl Organize Sanayisine 5 kilometre uzaklıkta, Aksaray Organize Sanayisine 40 kilometre uzaklıkta biz orada da aslında avantajlı duruma geldik. Bu avantajlar çerçevesinde buraya yatırım yapacak, biraz önce söylediğim firmalar araştırma yaptı 6 ay, 7 ay, 1 sene burada o iklimi görmediği için Oda sahip çıkmadığı için gittiler yatırımlarını Aksaray’a yaptılar. Biz bu fırsatları kaçırmayacağız. Bir LC Waikiki Fabrikası geçen ay Aksaray Ticaret Odası Başkanı Cüneyt bey açıkladı, 5 bin kişiye iş verecek diyor. Biz bunu kaçırmamış olsaydık Nevşehir’de 5 bin kişiye iş verilecekti. 5 bin kişiye iş demek; 5 bin ev ihtiyacı, 5 bin tane buzdolabı, 5 bin tane televizyon ihtiyacı demek, Nevşehir’deki nüfusa katkı demek. 10 sene önce bizimle at başı olan Aksaray’ın bugün nüfus olarak merkezi bizi ikiye katladı. Hizmetler anlamında Aksaray Ticaret Odası, Nevşehir Ticaret Odasını bire, ikiye değil yirmiye katladı. Biz gelecek yatırımları sahipleneceğiz. Gelecek yatırımın, fabrikanın sahibi midir, genel müdürü müdür onlar geldiklerinde Odanın Başkanlığını karşılarında görecek. Oda başkanı sizin; bürokrasiyle olan ilişkilerinizi, siyasetle olan ilişkilerinizi, yer sağlanması ile ilgili işlerinizi sorunlarınızı çözecek. Yeter ki, buraya yatırım yapın duygusuyla çalışacağız yani en büyük projemiz bu olacak. Gelen yatırımı kaçırmayacağız yani yıllarca gelen yatırım Nevşehir’den kaçtı. Halbuki Nevşehir’in avantajları biraz önce saydığım sebeplerden dolayı çok fazlaydı. Bizim en önemli projemiz gelen hiçbir yatırımı kaçırmayacağız Nevşehir’e de kazandıracağız."

"Geçmişte Bizim Ticaret Odamız 10 Seni Siyasetle Küstü, Kim Kaybetti? Nevşehir Kaybetti"

"Biz göreve geldiğimiz zaman bir kere siyasetle uyumlu çalışacağız. Çünkü siyaset ve Ticaret Odası Nevşehir’e hizmeti getirecek ana yollardır. Bu iki yolun birbiri ile uyumlu olması lazım. Geçmişte bizim Ticaret Odamız 10 seni siyasetle küstü, kim kaybetti? Nevşehir kaybetti ama biz siyasetle tabi ki geçineceğiz, memlekete hizmette küslük olmaz. Mücadele edersin, itici bir güç gibi davranırsın ama küslük olmaz. Öyle bir ortama fırsat vermeyeceğiz." diyen Başkan adayı Nevşehir'in hizmet anlamında turistik bir bölge olduğunu belirterek ilçe ilçe ne gibi çalışmalar yapacaklarını şöyle anlattı: "Turizm sektörünün de beklentileri var bizden, onların tanıtımıyla ilgili, fuar ihtiyaçları ile ilgili. Görme olsun, Avanos olsun hatta Oda olarak bizden ayrı Ürgüp olsun turizmin olduğu bölgelerde, Hacıbektaş olsun; Hacıbektaş’ta Hacı Bektaş-ı Veli kültürüne biz destek vereceğiz, sahip çıkacağız. Biz geçen hafta Hacıbektaş’taydık, Belediye Başkanını ziyaret ettik, Atatürkçü Düşünce Derneğini ziyaret ettik. Hacıbektaş kültürüne sahip çıkacağız bak bunun altını çiziyorum. Diğer biraz önce saydığım; Avanos gibi, Göreme gibi turistik bölgelerimizde de turizmin ihtiyacı neyse o doğrultuda yanında bulunacağız. Balon sektörümüz bu turizmin içerisinde önemli bir sektör onların sorunlarının içerisinde bulunacağız. Kozaklı’da termal otelcilik sektörü var, onların da kendilerine göre sorunları var onların da yanında olacağız. Bims sektörü bizim bölgemizde istihdama katkı sağlayan bir sektör kendi alanında rekabetle ilgili sorunları falan var. Onların sorunlarına katkı sağlayacağız. Bölgemizde tabi ki tarım da bizim sorumluluklarımızın içerisinde üyelerimizin içinde büyük miktarda patates ya da pancar üreticileri de var, onların sorunlarını da biliyoruz. Ben o sektörlere mesleğim gereği hizmet de eden bir firmanın sahibiyim. Mesela nedir? Onların elektrik fiyatlarında falan sorunları var, geçmişte desteklemeler falan fazlaydı. Siyasetle anlaşarak ve iç içe görev yaparak bu tarım sektöründe görev yapan üyelerimizin yanında olacağız. Hayvancılık Organize Sanayinin Nevşehir’de geliştirilmesine katkı sağlayacağız, Tarım Organize Sanayinin hizmetlerine katkı sağlayacağız. Bölgemizde çok yetersi ve geri plandayız bu manada. Bizim bölgemizde üretilen kabak çekirdeği, Türkiye’de 1 numaralı bir ürün. Bu ürün markalaşma ve tanıtım anlamında çekirdek pazarındaki üyelerimize destek vereceğiz. Bölgemizde yine çanak- çömlek işiyle uğraşan turizmci arkadaşlarımız var onların da yine beklentileri var turizmin canlanması ve desteklenmesi anlamında onlara da katkı sağlayacağız tabi ki."

Babaoğlu, "Neticede biz Odamızın her üyesinin duygu ve düşüncesini bu ziyaretlerimizin hepsinde gidip alıyoruz. Tabi ki çalışmalarımız devam ediyor." diyerek, yine tespit edecekleri eksik gedik durumlar ne ise onları yerine getirmenin gayreti içerisinde olacaklarını ifade etti.

Programın tamamını izlemek için:

20 Ağu 2022 - 13:31 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?