Dükkan İhalesine Son 1 Gün

Nar Belediyesi 3 adet dükkan vasfında taşınmaz satışına ilişkin ihale tarihlerini duyurdu.

Nar Belediyesi 3 adet dükkan vasfında taşınmaz satışına ilişkin ihale tarihlerini duyurdu.

Nar Belediyesinden yapılan açıklamada;

"1- İhale konusu olan işin niteliği, yeri ve miktarı:

Nar  Belediye Meclisi’nin 03.06.2022 tarihli ve 30 kararı doğrultusunda,  Nevşehir İli, Nar Kasabası Orta Mahalle Demirlikapı caddesi 404 ada, 34 parselde bulunan, mülkiyeti Nar Belediyesine ait 1A,1B ve 1D kapı numaralı 3 adet Dükkanın 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi uyarınca (Açık Teklif Usulü) ile satılması işi.

2- Şartname ve eklerinin nereden ve hangi şartlarla alınacağı:

Şartname ve ekleri, Baş Mahalle, Belediye Meydanı, No:1 50020 Nar/NEVŞEHİR adresindeki Emlak ve Tahsilat Biriminden 250,00 TL ihale dokümanı bedelinin ödenmesi suretiyle satın alınabilir. Veya aynı adreste bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, İdarece onaylı ihale dokümanını satın alması zorunludur.

3- İhalenin nerede, hangi tarih ve saatte ve hangi usulle yapılacağı:

İhale, Nar Belediyesinin yukarıda belirtilen adresindeki Belediye Hizmet Binasında bulunan Encümen Toplantı Salonunda 16/08/2022 tarih ve Saat: 14:00’de başlayacaktır. Sırası ile 1 nolu Dükkan satışı ihalesi bittikten sonra verilecek 10 dakikalık aralarla ihale  devam edecektir.
İhale Katılım Dosyaları, 16/08/2022 tarihi, saat: 14.00’e kadar Nar Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edilecektir.
İhale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi (açık teklif usulü) gereğince yapılacaktır.

4- Tahmin edilen bedel ve geçici teminat miktarı:

5- İsteklilerden aranılan belgelerin neler olduğu:

İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeleri ihale dosyası içinde sunmaları gerekir:
a) Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odası veya ilgili meslek odası belgesi;
1) Gerçek kişi olması halinde, kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odasından ya da esnaf ve sanatkârlar odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge.
2) Tüzel kişi olması halinde, ilgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu ticaret ve/veya sanayi odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge.
b) Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren noter tasdikli imza sirküleri:
1) Gerçek kişi olması halinde nüfus cüzdanı fotokopisi ve noter tasdikli imza sirküleri,
2) Tüzel kişi olması halinde, ilgisine  göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri.
c) İş bu İhale Şartnamesinin 3.8. maddesinde belirlenen geçici teminat miktarına uygun 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 26. ve 27. maddelerine göre geçici teminat olarak kabul edilebilecek belgeler veya nakit teminatların Belediye veznesine veya Nar Belediye Başkanlığının T. C. Halk Bankası, Nevşehir Şubesindeki TR 20 0001 2009 6860 0007 000008 IBAN numaralı hesabına yatırıldığını gösteren belge.
d) Vekaleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş ihaleye katılmaya ilişkin noter onaylı vekaletname ile vekilin noter tasdikli imza beyannamesi,
e) SGK’na ve Vergi Dairesine borcu olmadığına dair ihale tarihinden en az 15 gün önce temin edecekleri belge. İş ortaklığında her iki ortağında bu belgeleri sunma zorunluluğu vardır.
f) Belediyeye borcu (su, emlak, çevre temizlik vb.) olmadığına dair, belediyemiz Emlak ve Tahsilat servisinden (ihaleye katılım dosyasının belediyemize sunulduğu tarihte) alınmış belge.
g) İhale dokümanının satın alındığına dair belge.
ğ) Nüfus cüzdanı fotokopisi,
h) Tebligat adresini gösterir belge,
ı) Adli sicil kaydı,

6- Yabancı istekliler İhaleye katılamayacaklardır.

7- Açık teklif usulüyle yapılacak ihalelerde, İhale Katılım Dosyalarının hangi tarih ve saate kadar nereye verileceği:

İhale Katılım Dosyaları, 16/08/2022 tarihi, saat: 14.00’e kadar Nar Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edilecektir.

15 Ağu 2022 - 11:23 - Yaşamgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?