Göreme Belediyesi'nde İşçiler Kaç Lira Maaş Alacak?

Göreme Belediyesi'nde ücretler ve sosyal haklara ortalama yüzde 80 artış yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Göreme Belediyesi'nde ücretler ve sosyal haklara ortalama yüzde 80 artış yapıldı.

ZOR GÜNDE İŞÇİSİNE SAHİP ÇIKTI

Hizmet-İş Sendikası Kayseri İl Temsilcilik Başkanlığının yetkili olduğu Göreme Belediyesi Personel Limited Şirketinde toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Göreme Belediyesi'nde gerçekleşen programda konuşan Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, imza altına alınan toplu iş sözleşmesinin 3 yılı kapsadığını belirtti.

BİRİNCİ YIL YÜZDE 80 ZAM

Birinci yıl için ücretlere ve sosyal haklara ortalama yüzde 80 oranında artış yapıldığını aktaran Çelik, "İkinci ve üçüncü yıllar ücret artışı için yıllık TÜFE oranında anlaşıldı. Sözleşmemizde emeği geçen başta Göreme Belediye Başkanımız Ömer Eren'e ve belediye yetkililerine teşekkür ederiz. Toplu iş sözleşmemizin üyelerimize, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren de belediye olarak ellerinden gelen en iyi zammı verdiklerini belirterek, iki tarafa da hayırlı olması temennisinde bulundu.

Vatandaşının sorunlarını dinleyerek çözüm odaklı çalışan Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren nasıl kasabaya doğalgaz gelmesi için çabaladıysa aynı özveriyi belediye çalışanlarının özlük hakları için de göstererek ücretlere ve sosyal haklarına ortalama yüzde 80 oranında bir artış yaptı. Bu artışa göre artık belediye çalışanları net 8350 TL maaş alacak. Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren'in gösterdiği bu özverili çalışmaların devam etmesini istiyor, parti fark etmeksizin diğer belediye başkanlarına da örnek olmasını temenni ediyoruz.

23 Haz 2022 - 10:55 - Gündem