Yüz Şeklinde Güneş Gözlüğü: Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş gözlüğü, yaz aylarının olmazsa olmaz aksesuarlarının başında geliyor. Hem güneşe karşı koruyucu olması, hem de iddialı bir tarz sunması ile öne çıkan güneş gözlüklerinde seçim yaparken dikkat edilecek birçok konu var.

Güneş gözlüğü, yaz aylarının olmazsa olmaz aksesuarlarının başında geliyor. Hem güneşe karşı koruyucu olması, hem de iddialı bir tarz sunması ile öne çıkan güneş gözlüklerinde seçim yaparken dikkat edilecek birçok konu var. Bunların içinde en önemlisi ise, yüz tipi ile uyumlu bir güneş gözlüğü seçimi. Çok beğenilen bir gözlük modeli, yüz tipi ile uyumlu olmadığında istenen tarzı elde etmek mümkün olmayabilir. Yüz şekline göre erkek ve kadın güneş gözlüğü nasıl seçilir, bakalım.

Yuvarlak yüz tipi için hangi gözlük modelleri uygun?
Yuvarlak yüz tipi, en yaygın yüz tiplerinden biridir. Genel olarak bu yüz tipi, dolgun bir yapıdadır ve en ve boy yakın denebilir. Köşesiz olan yuvarlak yüz tipleri için güneş gözlüğü seçiminde, genelde yüzün oval yapısını kıracak ve daha uzun bir yüz görünümü sunacak alternatifler tercih edilmelidir. Oval yüz tipine sahip kadın ve erkekler için, köşeli güneş gözlükleri tercih edilebilir. Farklı çerçeve tiplerinde ve cam renklerinde güneş gözlükleri içinde seçim yaparken, yuvarlak çerçeve gözlüklerden uzak durulabilir. Sapı kalın olan, çerçevesi belirgin yüz tipleri, yuvarlak yüze sahip kadın ve erkeklerde istenen tarzı sunabilir.

Kare dikdörtgen yüz şekli
Yüzündeki şekiller belirgin olan kişiler, kare ya da dikdörtgen yüz tipine sahiptir. Yüzün, belli bölgeleri belirgin kılan kemik yapıları köşeli bir yüz tipinin ortaya çıkmasını sağlar. Bununla birlikte kare yüz tipi için bir güneş gözlüğü tercih ederken de, aynı şekilde yüzün hatlarını kıracak ve daha oval gösterecek gözlük seçilmeli. Dikdörtgen ve kare güneş gözlüğü modelleri, köşeli kemik yapısında bir yüze sahip kişiler için istenen kıvrımları sunabilir.

 Diğer yüz tipleri içinde yer alan kalp yüz, elmas yüz ve üçgen yüz tiplerinde de aynı şekilde, yüzün hatlarına olan ilgiyi dağıtacak modeller tercih edilmelidir. Güneş gözlüğü fiyatları ile son yıllara damgasını vuran Eye Connection, özel tasarım güneş gözlüklerinde indirimli seçenekler sunması ile ön plana çıkıyor. Yaz aylarına damgasını vuracak kadın, erkek ve çocuk güneş gözlüklerinde özgün tasarımlarıyla dikkat çeken Eye Connection’ın online alışveriş sitesinde, yeni sezonun iddialı modellerini keşfedebilirsiniz.

 

 

 

20 Haz 2022 - 10:57 - Yaşam