Nevşehir Belediye Spor Ligden mi Çekilecek?

Nevşehir'in futbolda 3. Lig'de yer alan kırmızı- beyazlı temsilcimiz Nevşehir Belediyespor, 2021- 2022 Sezonu'nun tamamlanması ile birlikte akıbetinin ne olacağı belirsizliği sürüyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir'in futbolda 3. Lig'de yer alan kırmızı- beyazlı temsilcimiz Nevşehir Belediyespor, 2021- 2022 Sezonu'nun tamamlanması ile birlikte akıbetinin ne olacağı belirsizliği sürüyor.

Olağanüstü Genel Kurula mı Gidecek

Kulübü almak üzere bazı isimlerin girişimde bulunduğu Nevşehir kamuoyunda konuşulsa da henüz net bir girişimin olmaması endişeleri artırdı.

NEVŞEHİR BELEDİYE SPOR KİMLER TALİP OLDU

Nevşehir Belediye Spor, çok zor bir dönemden geçiyor. Geçtiğimiz yıllarda zorlu dönemleri hafif sıyrıklarla atlatan kırmızı beyazlı temsilcimiz bu yıl nasıl bir oluşum içinde olacağı belirsizliğini koruyor. Yurtdışından da bir çok talibi olsa da olumlu bir sonuca ulaşılamadı.

Son görüşme ise Jolly isimli bir şirketle yapıldı. Görüşe olumlu olsa da tam olarak sonuçlanmış değil. Son durumuna göre kırmızı beyaz temsilcimizin lige katılıp katılamayacağı ve hangi hedef doğrultusunda ligde yer alınacağı bilinmiyor.

En son çare olarak Salih Dirikoç'un başkanlığı alarak takıma sahip çıkacağı gelen bilgiler arasında...

Nevşehirspor sevdalıları bu durumdan vakit geçirmeden Nevşehir'in ileri gelenlerinin harekete geçerek gerekli girişimlerde bulunması ve eğer takımı almak isteyen olmaz ise Belediye bünyesinde iyi bir oluşum ile yeni yönetimin kaldığı yerden lig mücadelesine devam etmesi isteniyor.

Bu konuda özellikle Haziran'ın son günleri ciddi gelişmelerin yaşanması beklenirken, oluşan tüm bu belirsizliklerin netleşmesi bekleniyor.

LİGDEN ÇEKİLMESI GÜNDEMDE

Nevşehir Belediye Spor son zamanlarda ligden çekilmesi gündeme gelirken bu konuda tam manasıyla ilgilenen AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Mehmet Savran'ın bu konuda kamuoyuna bir açıklama yapması bekleniyor.

Nevşehir'in diğer siyasilerinin ise uzaktan sessizce konu mankeni gibi izlemesi ise taraftarlarca tepkiye neden oluyor.

17 Haz 2022 - 09:08 - Spor