Nevşehir CHP Milletvekili Sarıaslan, Iktidar Partililer Utanıyorlar mı?

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir ve ilçelerinin doğalgaz sorununu TBMM Genel Kurulu'n gündeme getirdi.

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir ve ilçelerinin doğalgaz sorununu TBMM Genel Kurulu'n gündeme getirdi.

"Mecliste defalarca söylediğim hâlde Acıgöl ilçemizin sanayi bölgesine ve şehir merkezine doğal gaz getirilmedi. Hacıbektaş'a milletvekilleri her gittiğinde "Hemen, derhâl buraya doğal gaz getirilecek." diyorlar, henüz başlatılmadı." diyen Milletvekili Sarıaslan, Kozaklı ilçesinde doğanın bahşettiği sıcak sudan ısınma yapılırken bu nimetten yararlanan ilçenin bu kışı soğukta geçirdiğini söylediğini ifade etti.

Kozaklı'nın bu sorununu yetkili yerlere sorduğunda da yeteri kadar su kaynağı bulamadığını söylediklerini, oysa ki orada yeterinden fazla su kaynağı bulunduğunu dile getiren Vekil Sarıaslan, "Nevşehir merkezinde, sanayi bölgesinde doğal gaz yok. Herhâlde, araştırsanız, Türkiye'de hiçbir ilimizin merkezinde doğal gaz olmayan sanayi bölgemiz yok. Buradan iktidar mensuplarını uyarıyorum, sesleniyorum: Artık ben bunu söylerken usandım, herhâlde bunu dinleyenler de utanıyordur diye düşünüyorum." diyerek iğneleyici bir konuşma yaptı.

31 May 2022 - 20:45 - Siyaset