Başkan Ömer Ay Resmen İl Başkanlığından İstifa Etti

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay yoğun istişareler sonucu görevinden istifa etti.

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay yoğun istişareler sonucu görevinden istifa etti.

Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay'ın, eski başkanın ekibine yönelik bel altı söylemleri nedeniyle istifasını isteyen Meral Akşener, özür dileme çağrısı da yaptı. Başkan Ömer Ay, yaptığı bir konuşmada eski Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve iş ortakları hakkında iddialar öne sürmüştü. Açıklamalarında eski başkanın birlikte çalıştığı kişilerin eşlerini boşadıklarını belirten Ömer Ay, bel altı ifadeler kullanarak tüm kamuoyu ve İyi Parti lideri Meral Akşener'in tepkilerini üzerine çekti.

Geçtiğimiz günlerde İyi Parti Lideri Meral Akşener Ay'ın istifasını isteyerek özür dilemesi gerektiğini söylemişti. Ömer Ay'da bu isteğe İl ve İlçe teşkilatlarımızla toplantı gerçekleştirdikten sonra kararımızı açıklayacağız ifadelerini kullanmıştı. Başkan Ömer Ay bugün itibariyle görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

İstifa detayları konusunda Ömer Ay'ın yakında bir açıklama yapacağı öğrenilirken, ayrıca Nevşehir İYİ Parti İl Başkanlığı'nın bir toplantı yaparak MHP Kadın kollarıyla çok aktif bir siyaset yapan Necla Ukat'ın İYİ Parti İl Başkanı olması konusunda mutabık oldukları ve Meral Akşener tarafından Necla Ukat'ın il başkanı olacağı öğrenildi.

30 May 2022 - 11:31 - Gündem