Komşu İlde Ekmeğe Zam Geldi Nevşehir'de Ne Olacak?

Kırşehir Fırıncılar Odası tarafından gelen talep sonrası yapılan değerlendirme ile birlikte alınan karar ile ilgili ekmeğe 50 kuruş zam geldi.

Kırşehir Fırıncılar Odası tarafından gelen talep sonrası yapılan değerlendirme ile birlikte alınan karar ile ilgili ekmeğe 50 kuruş zam geldi.

Kırşehir ESOB'dan yapılan açıklmada şu ifadelere yer verildi : 2,25 TL’ye satılan 200 gram ekmeğin fiyatının yükseltilmesi için Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimiz tarafından çalışmalar başlatılmıştı. Ticaret Bakanlığı’nın onay vermesinin ardından bugünden itibaren 200 gram ekmeğin fiyatı 2,75 TL’ye çıkarıldı.

Son zamanlarda yaşanan ekonomik zorluklar nedeniyle ham maddeye gelen zamlar başta olmak üzere fırıncılarımızın kâr oranları oldukça düşmüştür.

Bu duruma istinaden fırıncı esnafımızdan gelen talepler sonrası birliğimiz tarafından Ticaret İl Müdürlüğü ile birlikte yeni bir fiyat tarifesi belirlenmiştir.

Buna göre 200 gram ekmek çeşitlerinin fiyatı 2,75 TL’ye 400 gram ekmek çeşitlerinin fiyatı ise 5,50 TL’ye yükseltilmiştir. Zam kararı onaylanmadan ekmeği yüksek fiyattan satan fırıncılara ise gerekli işlemler yapılmıştır.

Fırıncı esnafımızın belirlenen kurallara riayet ederek satışlarını gerçekleştirmesini, aksi halde cezai işlemlere maruz kalacağını hatırlatırız. denildi

Bu haber sonrası gözler Nevşehir Fırıncılar Odasına çevrildi... Peki ekmeğe Nevşehir'de zam gelecek mi? Gelirse kaç lira olacak ? Nevsehirli Fırıncılar ekmek kurtarmıyor derken Sivas ve ilçelerinde ise ekmek 3 TL ye satılıyor. 

29 May 2022 - 23:28 - Gündem