Eski Başkan Vahdi Arısoy Sessizliğini Bozuyor

Nevşehir siyasetinde konuşulan iddialar sonrası bir çok siyasî isim açıklama yapmaya başladı. 

Nevşehir siyasetinde konuşulan iddialar sonrası bir çok siyasî isim açıklama yapmaya başladı. 

Nevşehir İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay açıklamaları sonrası kentte siyaset hareketlenirken Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran,  bir dönem Nevşehir Belediye Başkanlığı yapmış olan Hasan Ünver son olarakta Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç açıklamalarda bulunmuştu. 

Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç yaptığı açıklamada Gülşehir Belediye Başkanı iken  Vahdi Arısoy'un yolsuzluk yaptığını iddia etmiştir. 

Bu açıklama sonrası geçtiğimiz dönem Gülşehir'de Milliyetçi Hareket Partisiyle belediye başkanlığı kazanmış olan daha sonra da İYİ Parti saflarına  istifa ederek geçen Vahdi Arısoy iddia edilen yolsuzluk söylemlerine ilişkin açıklama yapmak için basın ile bir araya gelecek. 

Bilindiği üzere Vahdi Arısoy karşı AK Parti' den aday olan Fatih Çiftçi yerel seçimlerde Gülşehir Belediye Başkanı seçilmişti. 

Alınan son bilgilere göre de yaotigi açıklamalar  nedeniyle Meral Akşener'in talimatıyla istifa etmesi istenen Nevşehir İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay'ın pazartesi günü istifa edip yerini Necla Ukat'a bırakacağı öğrenildi. 

29 May 2022 - 20:00 - Siyaset