Pazar Fiyatlarında Son Durum Ne?

CT Haber TV Olarak her hafta siz değerli izleyicilerimiz için pazarın nabzını tutmaya devam ediyoruz.

Büyütmek için resme tıklayın

CT Haber TV Olarak her hafta siz değerli izleyicilerimiz için pazarın nabzını tutmaya devam ediyoruz.

Nevşehir Kapalı Pazar yerinde bu hafta sebze ve meyve fiyatlarındaki son durumu pazarcı esnafları ve Nevşehir halkına sorduk.

Nevşehir'de bazı esnaflar fiyatların pahalı olduğunu bu yüzden satışlarda kar oranının düşük olduğunu belirtirken, bazı esnaflarda fiyatların normal olduğunu belirtti.

Nevşehirli vatandaşlar ise fiyatların havaların ısınmasına rağmen hala sebze ve meyvelerin çok pahalı olduğunu söylediler.

Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen ise şu ifadelere yer verdi; ''Allah'a şükürler olsun şuan pazarımız mevsim normallerine gelmek üzere, fiyatlar fena deği. Bu saatten sonrada bu fiyatların biraz daha altı olabilir ama çok düşük olacağını tahmin etmiyorum. Şimdi burada domates 10 tl ile 15 tl, biberlerimiz 8 ile 10 tl civarı. Allah'a şükürler olsun her vatandaşımızın azda olsa çokta olsa alabileceği şekle geldi. Yani mazot masraflarımızdan, ambalaj masrafından ve işçilik masrafından dolayı bunları çok aşağıda göreceğimizi sanmıyorum. Allah esnafımızın da vatandaşımızın da yardımcı olsun.

29 May 2022 - 13:32 - Gündem