LÖSEV İyilik Tırı Nevşehir'de

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından oluşturulan ’İyilik Tırı’ kanserli çocuk ve yetişkin hastalara yardım dağıtmak için Nevşehir'de.

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından oluşturulan ’İyilik Tırı’ kanserli çocuk ve yetişkin hastalara yardım dağıtmak için Nevşehir'de.

Bugün Kapadokya kültür ve sanat merkezi yanındaki kültür parkta gerçekleştirilen etkinlikte gönüllerince eğlenen katılımcılar daha sonra iyilik tırından kuru gıda, temizlik malzemesi, kırtasiye malzemeleri ve oyuncaklardan ücretsiz faydalandı.

Sosyal Hizmet Yönetmeni Sema Kaya'' LÖSEV il il gezerek 81 ilde tırını açıyor ve burada ihtiyaç sahibi kanser hastaları ve çocuklarına, yetişkinlere yardımlarını iletiyor. Bunlar temizlik malzemesinden kuru gıda oyuncaktan kırtasiye ürünlerine bütün yardımları iletebiliyoruz. Biz de bugün Nevşehir'e gelip, tırımızı açtık. İhtiyaç sahibi kanser hastalarımız çocuklarımız buradan yardımlarını alacaklar.

Nevşehir il olarak Kayseri ofisin sorumluluğunda yürüttüğü bir ildir. Bizler Kayseri ofisten Nevşehir'e düzenli olarak ayda birkaç defa gelerek buradaki Lösev'e kayıtlı kanser hastalarına yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Bizler 81 ili tırımızla birlikte gezerek iyilikleri yaymaya iyilikleri çoğaltmaya çalışıyoruz. Bugün de Nevşehir'deyiz yarın Adana'da olacağız ve diğer bütün illeri dolaşacağız. İstiyoruz ki lösemili ve bütün kanser hastalıkları olan insanlar bizlere başvursun başvurularını yapalım bizler de iyilikler tırımızdan ve diğer yardımlarımızdan faydalandırabilelim'' dedi.

LÖSEV'in İyileşmiş Gençlerinden Nihat Karadeniz ise '' 2014 yılında benim lösemi ile mücadelem başladı. Erciyes Üniversitesi'nde tedavim devam etti ve sonrasında bir seminere katıldım. Seminerden sonra bana orada bu hastalıkla nasıl mücadele edebilirim bununla ilgili bilgiler verdiler ve birçok iyileşmiş gençler ile beni buluşturdular. Aslında o dönemde kendi içimde cevaplayamadığım birçok soru vardı. İyileşebilecek miyim? İyileştikten sonra normal hayatıma devam edebilecek miyim ?

LÖSEV ile tanıştıktan sonra birçok arkadaşım oldu. O dönemler bana çok destek oldular.Tedavim bittikten sonra ise Lösev'e çalışmaya başladım, şimdi ise bizler iyileşmiş gençler olarak ailelere umut olmaya çalışıyoruz. Çünkü biz iyileşmiş gençleri gördükleri zaman çok mutlu oluyorlar. Bugün Nevşehir'de bulunmamızın amacı ise, iyilikler tırımız var. 81 ilde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bugün burada ki ailelerimize tamamen ücretsiz bir şekilde istedikleri kıyafetleri ve ihtiyaçlarını alabiliyorlar. Folklör ekibimiz var halk oyunları gösterilerimiz de olacak. Tamamen onlara hem moral vermek amacıyla buradayız hem de istedikleri ürünleri burada kendilerine iletiyoruz. Moral ve motivasyon olarak onların yanında olmaya çalışıyoruz.

Bu hastalığı yaşamış birisi olarak o dönemde gerçekten kendinize örnek teşkilleri arıyorsunuz. Ailemiz destek oluyor bizlere dediğim gibi cevaplayamadığımız birçok soru oluşuyor kafamızda. LÖSEV bizlere hem manevi anlamda hem maddi anlamda da destek oldu. Bunları gerçekleştirmeleri bu tedavi sürecinde bulunan kişileri bu şekilde gönüllü çalışmalar yapılması bizler için gerçekten önemli.

28 May 2022 - 17:18 - Yaşam