Öğrencilere KOSGEB Destekleri Anlatıldı  

NEVŞEHİR(MHA) KOSGEB İl Müdürü Ali Usta ve Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Bilal Altan Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden sonra Derinkuyu Hakkı Atamulu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında "Girişimcilikle İlgili Destekler" konu toplantı gerçekleştirdiler.

NEVŞEHİR(MHA) KOSGEB İl Müdürü Ali Usta ve Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Bilal Altan Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden sonra Derinkuyu Hakkı Atamulu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında "Girişimcilikle İlgili Destekler" konu toplantı gerçekleştirdiler. Toplantıya Anadolu Meslek ve Mesleki Eğitim Programında (MESEM)  kayıtlı öğrenciler katıldı.  

Toplantının sonunda meslek lisesi öğrencilerinin, ileride kuracakları işletmeler ile ilgili karşılık fikir alışverişinde bulunuldu.  

Akıllarında yer alan projelerinin KOSGEB ile hayata geçirebileceklerini öğrenen gençler geleceğe daha umutla baktıklarını ifade ettiler.  

Şube Müdürü Bilal Altan, meslek lisesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıların bütün ilçelerde yapılacağını belirtti. 

28 May 2022 - 11:52 - Eğitim