Başkan Gülmez'den, Başkan Dinç'e Sert Cevaplar

Nevşehir siyasetinde sular bir türlü durulmuyor, siyasiler art arda basın açıklaması düzenlerken son olarak İl Genel Meclisi Gürbüz Dinç’in söylemleri sonrası olaya CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez de dahil oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir siyasetinde sular bir türlü durulmuyor, siyasiler art arda basın açıklaması düzenlerken son olarak İl Genel Meclisi Gürbüz Dinç’in söylemleri sonrası olaya CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez de dahil oldu.

İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyerek İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay'a vermiş olduğu cevapta; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, "CHP Genel Başkanı gibi hayatınız, siyasetiniz, her şeyiniz yalan, iftira ve çamur at izi kalsın siyaseti olmuştur." İfadesini kullanmıştı.

"Adını Ağzınıza Alırken Kırk Defa Düşünmeniz Gerekir”

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez de bugün yazılı bir basın açıklamasında bulunarak Başkan Dinç’e sert bir cevap verdi;

“Gürbüz Dinç, siz Sayın Genel Başkanımızın adını ağzınıza alırken kırk defa düşünmeniz gerekir.” Diyen Başkan Gülmez, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bilgi birikimi olan, donanımlı, geçmişte devlet malını kendi malı gibi koruyan liyakat ve diploması olan bir devlet adamıdır.” Diye de ekledi.

Geçmişte yaşanan Fetö olay ve söylemlerine değinen Başkan Gülmez, “Biz nice başkanlar tanıdık, dünkü söylediğini bugün inkar eden, aynı masada resim çektirdiği insanı tanımıyorum diyen, Fetö'ye dön gayrı bu hasretlik bitsin diyerek güzellemeler düzen, sonra da bu kişi ile herhangi bir iletişimimiz yok diyen. " Bu can bu tende olduğu sürece papazı vermem deyip, sonra uçağa bindirip gönderen, seçim propagandalarında parmağındaki yüzüğü göstererek, mal varlığın bu, ileride mal,mülk sahibi olduğum takdirde bilin ki bu mal haramdır." diyen kişi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'mudur?

En önemlisi Sayın Genel Başkanımız dürüst siyaset yapan, dini siyaseti alet etmeyen, hırsızlık yapmayan siyasetçidir.” İfadelerinde bulundur.

 “Çamur At İzi Kalsın, Yalan ve İftira Siyaseti Yapan Sizlersiniz"

 “Çamur at izi kalsın, yalan ve iftira siyaseti yapan sizlersiniz. Gündemle ilgili basın toplantısı yaparken, hiç ilgisi olmadığı halde, Sayın Genel Başkanımızı ortaya getirmeniz acizliğin ifadesidir. Yukarıda söylediğiniz yalan sözlerin hepsini size iade ediyorum.

Lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye.” Diyerek açıklamasına son veren Başkan Gülmez sert bir üslup kullandı.

 

27 May 2022 - 16:18 - Siyaset