AK Parti Nevşehir'de Böyle Düşünenler Yüzünden Eriyor

Geçtiğimiz günlerde Hasan Ünver basın toplantısı sonrası İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay yandaş medya söylemleri sonrası şimdi de AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran'ın yaptıkları gündeme düşecege benziyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz günlerde Hasan Ünver basın toplantısı sonrası İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay yandaş medya söylemleri sonrası şimdi de AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran'ın yaptıkları gündeme düşecege benziyor.

CT Haber Genel Yayın Yönetmeni Can Taşkın sosyal medya da yaptığı paylaşım çok konuşulacağa benziyor

Nevşehir'de Basına Sansür Uygulamaya Çalışan Siyasiler Ne Yapmak İstiyorlar?

Taşkın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;
“Gerek işimizden dolayı yazdığımız yazılar gerekse basın yayın organı olarak siyasi partilere eşit mesafede davranmamızdan rahatsız olan siyasilere sesleniyorum.

O makamlar babanızdan kalmadı o makamlar dan milletin dertlerini çözmek için uğraşacakken işini yapmakta olan basın kuruluşlara mobbing uygulamanız doğru değildir. Gazeteciler sizin emir erinizde değildir..

Haberlerini yada yayınlara alınan kişileri sizin belirlediğiniz isimler olmayacak diye mobbingler uygulamanız medya mensuplarına zulümdür. Neymiş sokak röportajlarımızdan rahatsızmışlar. Muhalefete mikrofon uzatmaktan rahatsızmışlar. Kişilerin söyledikleri kişileri bağlar! Milletin konuşmasıyla gazetecileri sorumlu tutanlara yazık!

Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik. Siyasal baskılar tehditler daha neler neler! Son günlerde TBMM internet haber siteleri için yasa çıkarmayan çalışan tüm siyasî partilere bu bağlamda teşekkür ederim.

Şunu da belirtmek isterim ki ; Basın özgürlüğü var! Son günlerde birçok basın mensubunun sıkıntısı bu. Yeter artık. Basını özgür bırakın basın işini yapsın! Verilecek cevabınız varsa da hiçbir zaman haberlerden sorumlu olduğum CT Haber kuruluşumda kimseye hiç bir partiye ambargo uygulamadım. Çıkın cevap hakkınızı kullanın. Tekrar söylüyorum haberlere cevap veremeyenler ambargo uygulaması siyasi partilerine zarar vermektedir.

Röportajlarımızda, basın açıklamalarında veya kendimize özgün haberlerden söylenen veya kim ne diyorsa onları bağlar söyledikleri!!! Haber sitemizi ya da BENİ ve yahut çalışanlarımızı değil!!!

Şimdi isim ver kardeşim diyenleri duyar gibiyim.. AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran tamda böyle yapmaktadır. Parti olarak son Adnan Menderes hakkında basın açıklaması yapıldığında ambargo uygulamıştır. Kemikkıran aklınca kendi hakkında haber yapan basın mensuplarını (CT Haber) kasıtlı olarak çagırmamıştır...

Unutmayın ki o makamlar da temsil ettikleriniz sizin tabirinize izin vermiyorlar açıklama yapma derken acaba medya kuruluşlarına ambargo koymu dediler. Buradan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan sesleniyorum. AK Parti Genel Merkezi böyle bir talimat vermişmidir” 
diyerek açıktan bir isim vererek tepkisini dile getirmiştir.

AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran basında çıkan haberlerle ilgili her hangi bir açıklama yapmayıp böyle yol izlemesi sizce doğru mu?

Ali Kemikkıran’ın çeşitli mecralardan, kendisi hakkında yayınlanan haberleri yayından kaldırtmak istemesi ve bunun içinde basınla ilişkili olan siyasileri devreye sokması basına sansür çabası olarak yorumlanırken reklam verenlere de telefonla arayarak telkinde bulunduğu belirtiliyor.

Eleştirel ifadelere tahammülü olmayan İl Başkanı Ali Kemikkıran'nın bazı gazetelerden kendisi hakkında yayınlanan içerikleri kaldırttığı şu haberi söyle yapın şeklinde telkinlerde bulunduğu da öğrenilirken, Medya kuruluşlarını göreve atandığı günde ziyaret ederek basın kuruluşlarına sık sık ziyaret edeceğiz diyen Nevşehir AK Parti İl Başkanı Kemikkıran'ın basına dönük olan olumsuz söylemleriyle, eylemleri arasındaki farklılığın tam olarak neyden kaynaklandığı da bilinmiyor. Fakat bu durum “ne islami ne de insani” olarak değerlendirilemiyor.

Açıkça medyada geçen iddialara özellikle AK Parti aleyhinde yapılan açıklamalara yer veren medya kuruluşlarına çıkıp açıklama yapmak yerine ambargo koymasını kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

27 May 2022 - 13:45 - Gündem