İYİ Parti'nin En Genç Divan Üyesi Çakmak, Enflasyon Sorununa Değindi

İYİ Partili Hasan Mert Çakmak, çiftçinin ürününün enflasyon canavarına teslim olduğunu söyleyerek iktidarın ekonomi politikasını eleştirdi.

İYİ Partili Hasan Mert Çakmak, çiftçinin ürününün enflasyon canavarına teslim olduğunu söyleyerek iktidarın ekonomi politikasını eleştirdi.

İYİ Parti Divan Üyesi Hasan Mert Çakmak, çiftçilerin her zaman en önemli yerde olduğunu, çiftçi olmazsa üretim olmayacağını ve yaşamın zayıflayarak gıdanın olmayacağını söyleyerek, "Bu yüzden hangi iktidar olursa olsun ilk işi çiftçiyi refaha ulaştırmak ekip biçmeyi kolaylaştırmak yönünde çalışmalar yapmalıdır ama günümüzün iktidarı, ekip biçmeyi o kadar zorlaştırıyor ki çiftçi toprağını terk ediyor çiftçinin geçen sene 7 TL olarak aldığı mazot bu yıl olmuş 20 TL, çiftçi nasıl alsın? Ektiği para etmiyor, tarlada kalıyor, çiftçi gübre ilaç atamıyor. Çünkü geçen sene aldığı fiyat bu sene %300 zamlanmış. Çiftçi diyor ki ekmemek daha kârlı hâle geldi. İktidar her şeyi ithal alma politikasıyla yerli çiftçimizi öldürdü, çiftçi ne yapacağını şaşırmış durumda ve bu durum git gide kötüye doğru ilerliyor çiftçi çok iyi desteklenmeli finanse edilmeli ki gıda da ucuzlasın. Biz Anadolu insanı için en önemli ham maddelerden birisi undur, üretim zayıfladığı için un fiyatları da artıyor bir çok gıdayı etkiliyor. Çiftçi sattığı buğdayı ekerken geri alamıyor, kısacası çiftçinin umutlarını don vurdu çiftçimiz başımızın tacıdır her zaman sesi olmaya yanlarında ve yarınlarında olmaya devam edeceğiz." dedi.

# Devam, iyi

27 May 2022 - 12:26 - Gündem