Özkaya: “Hastalara Yapılan Şiddetten Kimse Bahsetmiyor”

Nevşehir Devlet Hastanesi’nde yine bir vatandaş mağdur oldu. Muayene olmak için Genel Cerrahi Polikliniği’ne giden vatandaş, doktorun sekreteri tarafından sözlü şiddete maruz kaldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir Devlet Hastanesi’nde yine bir vatandaş mağdur oldu. Muayene olmak için Genel Cerrahi Polikliniği’ne giden vatandaş, doktorun sekreteri tarafından sözlü şiddete maruz kaldı.

Dün CT Haber TV ekibi olarak Nevşehir Devlet Hastanesi’ne giderek vatandaşlara hastanenin hizmetlerinden memnun olup olmadıklarını sormuştuk. Bazı vatandaşlar memnun olduklarını söylerken, bazı vatandaşlar ise memnun olmadıklarını, hastane çalışanlarının tavırlarından rahatsız olduklarını belirtmişti.  Bugün de, dün yapılan röportajın hemen ardından Mehtap Özkaya’nın ihbar hattımızı arayarak böyle bir ihbarda bulunması tüm vatandaşları şaşırttı.

Bugün saat 14.50 için kızına randevu aldığını söyleyen mağdur vatandaş Mehtap Özkaya, “Saat 14.30 gibi hastanede olmuştum ve sıramı bekliyordum. Doktor odasında ne bir sekreter ne de bir doktor yoktu. Ben yine de geleceklerini düşünerek randevu sıramı bekliyordum kızımla birlikte. Randevu saatim 5 dakika falan geçtikten sonra bir bayan girdi içeri, o bayan meğerse doktorun sekreteriymiş. Ama 1 saattir benim dibimde başka birinin bebeğini seviyordu yerinde oturmuyordu o yüzden sekreter olduğunu bilmiyordum.” Diyerek olayın başlangıç noktasına değindi.

Doktorun sekreteri odaya girdikten sonra kendisinin de ardından girerek ‘Doktor bey gelecek mi?’ diye sorduğunu ancak, ‘Doktor bey acil ameliyata gitti.’ cevabını alan Özkaya, ‘Hanımefendi keşke yerinizde otursaydınız da biz de en azından sorar bilgi alırdık ve 1 saattir burada beklemezdik.’ dediğini söyledi.

“Bana ters ters cevaplar vermeye başladı.” diyen Özkaya olayı anlatmaya devam ederek, sekreter ‘Ben çocuğun röntgenini alayım’ dedi. Doktor olmadan bir sekreter röntgen alamaz bildiğim zaten bu benim. Onu nasıl yapabiliyorlar onu da anlayabilmiş değilim. Ondan sonra ‘Hanımefendi keşke yerinizde otursaydınız şuan yani bir daha gelme ihtimalimiz de yok bizim.’ Dedim. Bana bağırıp çağırmaya başladı.

Bu diyaloglardan sonra olay ciddileşmeye başlarken mağdur vatandaş yaşananları şöyle anlattı: “‘Ben sesimi yükseltmiyorum, siz de sesinizi yükseltmeyin sizden şikayetçi olurum.’ dedim. Sin-Kaflı konuşarak ‘Git dedi nereye şikayetçi olursan ol.’ dedi. ‘Artist artist burada oturup da, gelip de sorsaydınız falan’ dedi. Artist artist nasıl oturuluyor onu da bilmiyorum zaten de. Kendisi yerinde olmadığı için soramadığımı söylüyorum ısrarla ama, sonra kendisi bana bağırmaya başladı. ‘Kime şikayet edersen et, siz kimsiniz’ gibi laflar söylemeye başladı. Neyine güveniyor onu da anlamış değilim gerçekten şuan çok sinirlerim bozuk. Bana sözlü bir şekilde şiddet gösteren hastane çalışanı, Genel Cerrahi Doktoru Mehmet Mustafa Bilgiç’in Sekreteri Behiye Bilgiç.”

“Hastalara Yapılan Şiddetten Kimse Bahsetmiyor”

Sekreter Behiye Bilgiç hakkında hastanenin hasta hakları bölümüne giderek şikayette bulunduğunu söyleyen Özkaya, “Ama bilmiyorum yani neye güveniyorsa bana baya bir hakarette bulundu. Bana bağırdı çağırdı, ben kendisine bir şey söylemediğim halde. Hep sağlık çalışanlarına yapılan şiddetten bahsediyorlar ama hastalara yapılan şiddetten kimse bahsetmiyor.” diyerek olayın farklı bir yönünün de olduğunu belirtti.

26 May 2022 - 17:19 - Yaşam