“Deneyap Teknoloji Atölyesi”ne Başvuru İçin Son Gün 31 Mayıs

 İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Nevşehir’e kurulacak “Deneyap Teknoloji Atölyesi”ne başvuru için son 7 gün kaldığını açıkladı.

İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Nevşehir’e kurulacak “Deneyap Teknoloji Atölyesi”ne başvuru için son 7 gün kaldığını açıkladı.

İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Nevşehir’e kurulacak “Deneyap Teknoloji Atölyesi”ne başvurular için son 7 (yedi) güne girildiği belirtilerek ilimizde halen  4. ve 5. 8. 9. ve lise hazırlık sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin https://www.deneyapturkiye.org web sayfasında yer alan ‘Başvuru’ linki üzerinden 31 Mayıs 2022 günü saat 23.59’a kadar başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

Ayrıca başvuruların tamamen ücretsiz olduğu ve başvuruda bulunan öğrencilerden yapılacak e-sınav ve uygulamalı sınavda başarılı olarak eğitim programına dahil olmaya hak kazanan öğrencilere yine tamamen ücretsiz olarak 36 ay boyunca 11 farklı alanda (Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, İleri Robotik, Siber Güvenlik, Enerji Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Yazılım Teknolojileri, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji, Mobil Uygulama ve Yapay Zeka) teknoloji eğitimleri verileceği ifade edilerek; Ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz gördüğümüz Milli Teknoloji Hamlesi’nin itici gücünü oluşturacak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Deneyap Teknoloji Atölyelerine yarının Aziz SANCAR’larını, Ali KUŞCU’larını, geleceğin teknoloji yıldızlarını başvuru yapmaya davet ediyoruz denildi.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuru Adımları için :

https://www.youtube.com/watch?v=zfbC_N_4BUQ

24 May 2022 - 18:28 - Gündem