Araç Sürücüleri Sorumsuz, Yetkililer Suspus!

Nevşehir Merkez'de bulunan otobüs durağı önünün park yeri olarak kullanması, yayaların ve otobüs şoförlerinin tepkisine neden oldu. 

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir Merkez'de bulunan otobüs durağı önünün park yeri olarak kullanması, yayaların ve otobüs şoförlerinin tepkisine neden oldu. 

Durak önüne araçlarını park eden sürücüler, trafiğin akışına engel olurken toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Nevşehir’de durağın yanına bile yanaşamayan otobüs yol ortasında yolcu indirip bindiriyor. Bu duruma da uzun süredir bir dur diyen, denetleyen de ne yazık ki yok. Birçok sürücünün halk otobüs duraklarına hatalı park etmesi hem şoförleri hem de yolcuları olumsuz etkiliyor. Hatalı parklar nedeniyle trafik sıkışırken, ayrıca kazalara da sebebiyet verebiliyor.

İşte o sorunun yaşandığı duraklardan biri de Nevşehir Lale Caddesi'nde  bulunan durak. Durak tabelasına aldırış etmeden yol kenarına, durak alanına park eden araç yüzünden şehir içi yolcu taşıyan ulaşım araçları yolcu indirip bindirmek için yol ortasında duruyor. Bu süre içerisinde otobüsün arkasında kalan araçların ise yolcuların inip binmesini beklemek gibi bir zarureti oluşuyor.

CT Haber TV Olarak Belediye'ye bağlı çalışan otopark görevlisine durumu sorduğumuzda; durak önündeki aracın arka ve önünde park halinde bulunan araçlardan sorumlu olduklarını fakat durak önünde park halindeki araçtan sorumlu olmadıklarını belirtti.

Mikrofon uzattığımız otobüs şoförleri ise Nevşehir'de her yerde bu durumla sık sık karşılaştıklarını ifade ettiler.

Bu akşam www.cthabertv.com Dijital Medya Platformumuzda Saat 18.30 da Canlı olarak yayınlanan  Ana Haber bülteninde izleyebilirsiniz.

23 May 2022 - 15:24 - Gündem