Altın ve Döviz Haftaya Nasıl Başladı

CT Haber olarak haftanın ilk günü ve haftanın son günleri siz değerli takipçilerimiz için altın ve döviz fiyatlarını Özaltın Atasay'ın katkıları ile değerlendirmeye  devam ediyoruz.

Büyütmek için resme tıklayın

CT  Haber olarak haftanın ilk günü ve haftanın son günleri siz değerli takipçilerimiz için altın ve döviz fiyatlarını Özaltın Atasay'ın katkıları ile değerlendirmeye   devam ediyoruz.

Özaltın Sarrafiyenin Finans Uzmanı Emre Karabulut Döviz ve Altın fiyatlarını sizler için değerlendirdi.

''Haftaya yüksek başladı diyebiliriz. Geçen hafta biliyorsunuz 940, 950 bin TL seviyelerine kapatacağını söylemiştik. Şu an 950 bin TL seviyelerine rahatlıkla geldi. Hatta 955 bin TL seviyelerine kadar yükseldi diyebilirim. Şu anki kura baktığımız zaman biz onsun baskılamadan dolayı biraz daha bu fiyatlarda kalacağını öngörüyoruz. Bu hafta perşembe günü bir faiz açıklaması vardı, eğer onda bir düşüş yaşanırsa biz fiyatların 979, 980 bin TL ye  kadar yükselişini öngörüyoruz. Dolar da geçen haftada söylemiştik,16 civarında bir direnç noktası var demiştik. Şu an 15 bin 950 TL seviyelerine kadar yükseldi. Ama 16’yı kıramadığı için bu seviyelerde seyrediyor. Eğer onu kırarsa 16 bin 200TL seviyelerine kadar yükseleceğini öngörüyoruz. Aynı şekilde Euro da 17’ye bir zorladı ama 17’de pek kalamadı geri düştü. 16 bin 950 TL seviyelerinde geriledi. Tekrardan şu an 16 bin 900 TL seviyelerinde seyrediyor. Bu hafta onunda direnç noktası 17 Bin olarak öngörüyoruz 17’yi kırarsa 17 bin,  17bin 250 civarında da öngörüyoruz.

Altın Alan mı Daha Çok Yoksa Satan mı?

Şöyle söyleyeyim biz hep 900, 950bin TL arasındaki fiyatlarda alımın daha ön planda olduğunu söylüyorduk ki müşterilerimiz de genelde alım yapıyor diyebilirim. Ama ihtiyaç için bozduran, ev ya da farklı bir şey almak için bozduranda oluyor. Yaklaşık olarak bir yıldır 900 bin TL  seviyelerinde seyrettiği için bu seviyelerinde almak daha mantıklı. 

23 May 2022 - 14:08 - Ekonomi