Altınyıldızlılar Kanguru Matematikte Finalde

Altınyıldızlılar Kangurumatematik uluslararası olimpiyatlarına katıldılar.

Altınyıldızlılar Kangurumatematik uluslararası olimpiyatlarına katıldılar.

Altınyıldız Koleji'nden ; Altınyıldız İlköğretim Kurumu Eğitim yenilikçilik ilkesinden ve öğrencilerin muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile matematik zekâlarını ön plana çıkarmak ve öğrencilerimizin bilimsel bir etkinliğe katılmalarını sağlayarak yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olup aklın ve bilimin aydınlık dünyasında yol gösterici bir ışık olabilmek amacıyla Uluslararası düzeyde düzenlenen, 130.000’den fazla öğrencinin, 25.000’den fazla okulun katıldığı KANGURUmatematik uluslararası olimpiyatlarına katıldılar. Olimpiyat sonucunda 1. ve 2. sınıfların final sınavı olmadığı için üstün başarı kazanan öğrencilerimiz;

Ahmet Taha Ekici, Egemen Özer, Deniz Kaçin, Erdoğan Kerem Kaya, Kerm Bayram, Mete Alak, Çınar Şankaynağı,olmuştur. Finale kalan öğrencilerimiz ise; Ahmet Yücefaydalı, Duru Karakaya, Ege Küfeciler, Kıvanç Ögün, Çınar Doruk Karaca, Ömer Utku Gümüşay, Kerem Durna, Fuat Altıok, Berkay Nuray, Esila Naz Üğüten, Emin Elmacı olmuşlardır.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KANGURU MATEMATİK YARIŞMASI

Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak 80 ülkede uygulanıyor. “Kanguru Matematik Sınavı” da her yıl 6 milyon civarı katılan öğrenci sayısıyla önemli bir matematik yarışmasıdır. Her yaştan (7-18) öğrencinin 6 farklı kategoride katılabileceği Kanguru sınavı kategorilere göre 24- 30 arası sorudan oluşmakta ve sınav 75- 90 dakika sürmektedir. Kanguru sınavında sorular öğrencilerin ilgisini çekecek, günlük hayatla bağlantılı ve hatta eğlencelidir. Böylelikle öğrencilerin kafasında yer etmiş olan “matematiğin zor ve sıkıcı” olduğu yönündeki fikirlerini değiştirmeyi, matematiği öğrenciler arasında daha popüler hale getirmeyi hedeflemektedir.

Kanguru Matematik sınavına katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.'' ifadelerine yer verildi.

20 May 2022 - 09:14 - Eğitim