Başkan Gülmez 19 Mayıs'ın Önemine Vurgu Yaptı

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, 19 Mayıs’ın halkımızın özgür ve bağımsız yaşama iradesinin göstergesi olduğunu belirtti.

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, 19 Mayıs’ın halkımızın özgür ve bağımsız yaşama iradesinin göstergesi olduğunu belirtti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan CHP İl Başkanı Gülmez, “Cumhuriyetimizin kurucusu, tam bağımsızlığın öncüsü, Büyük Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelemizi başlatmak, kurtuluşa giden yolu açmak için Samsun’a çıkışının 103. Yılında demokrasiye, laikliğe, tam bağımsızlığa, insan haklarına, barışa ve özgürlüğe olan inancımızı güçlü sesimizle, Ülkemizin her yerinde, coşku içerisinde, alanlarda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramımızı kutlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

19 Mayıs 1919’da atılan bu tarihi adım vatanı işgal edilmiş, savaşlarda yorgun düşmüş bu yoksul insanımızın kendi kaderinin eline aldığı, ayağına bağlanan zincirleri kırdığı bir milattır. Ulu Önder Atatürk’ün yolumuzu aydınlatan bu tarihi başlangıcıyla özgürlüğe ve bağımsızlığa aşık olan halkımız boyunduruk altında yaşamayacağını bütün dünyaya göstermiştir. Bu bağlamda 19 Mayıs halkımızın özgür ve bağımsız yaşama iradesinin göstergesidir. 19 Mayıs bayramını türlü yöntemlerle önemsizleştirmeye çalışanlar, bayram kutlamalarını yasaklayanlar özgürlük ve bağımsızlık iradesini kabullenemeyen odaklardır. Bu odakların amaçlarına ulaşamayacakları açıktır. Tek adamı rejimi kurarak halkımızın özgürlüğünü gasp ederek, baskı ve zorbalıkla kendi rejimlerini kuracağını düşünenler amaçlarına ulaşamayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta bu ülkeyi bize emanet eden, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın büyük Önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı, Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Büyük Atatürk’ün “bütün ümidim sizlerdedir” dediği, özgür ve demokratik geleceğimizin mimarı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” ifadelerinde bulundu. 

19 May 2022 - 14:01 - Gündem