Başkan Yasakçı Kapadokya Alan Başkanlığı Hakkında Konuştu

Her hafta Salı günü 20.00’da CT Haber TV ekranlarında yayınlanan “CT İle Yüz Yüze ” Programına dün akşam Gelecek Partisi Nevşehir İl Başkanı Ömer Yasakçı konuk oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Her hafta Salı günü 20.00’da CT Haber TV ekranlarında yayınlanan “CT İle Yüz Yüze ” Programına dün akşam Gelecek Partisi Nevşehir İl Başkanı Ömer Yasakçı konuk oldu.

Genel Yayın Yönetmeni Can Taşkın’ın moderatörlüğünde gerçekleşen programda, Gelecek Partisi Nevşehir İl Başkanı Ömer Yasakçı önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Yayın Yönetmeni Can Taşkın’ın Kapadokya Alan Başkanlığı BARO’ya davayı kaybetti, neler söyleyeceksiniz? sorusuna şu şekilde yanıt verdi;

Başkan Yasakçı konuya ilişkin ‘’Kapadokya Alan başkanlığı Cumhurbaşkanlığı onayıyla bir Ücret tarifesi çıkardı. Sanırım 29 maddeden oluşuyordu. 20’den 29’a kadar tamamen sportif faaliyet, resim çekme, film çekme ondan öncesi 20’ye kadar da evini yaptırırsan şu kadar para, şunu yaptırırsan şu para diye. Sağ olsun BARO başkanımız dava açtı. Burada çünkü sektör olarak ekmek yiyen çok insan varız. Açılan dava sonucunda dava ret oldu. Akabinde de Alan Başkanlığı paramı getirin dedi.’’ ifadelerine yer verdi.

Alan Başkanlığı’nın kendini iyi tanıttığını düşünüyor musunuz? Sorusuna ise;

‘’Bence alan Başkanlığı kendini tanıtamadı. Alan Başkanlığı şu anda eli maşalı görünüyor. Alan Başkanlığı’nın şu anda bana yaptığı hiçbir hizmet yok. Yol niye böyle denildiği zaman Alan Başkanlığı  izin vermedi. Alan Başkanlığı önce şunu yapacak, bütün vadilere gelecek bakacak. Göreme açık hava müzesi pırıl pırıl değil mi? Arka tarafta kılıçlar Vadisi‘ne gidin vadi çöplük içinde, Roz Vadisi’ne gidin çöplük içinde. Alan Başkanlığı buradan sorumlu değil mi? Vadinin içini temizleyip de ufak bir yürüyüş yolu yapılsa, ışıklandırması yapılıp insanlar orada yürüse, orada bir sürü insan ekmek parasını yese Kimse şu parayı ver dediğinde vermemezlik yapar mı? Alan Başkanlığı Turiste hizmet edecek işlemler yapması gerekirken, tamamen esnafa yönelik hareket ediyor. Dedi.

18 May 2022 - 11:18 - Gündem